View Single Post
  #165 (permalink)  
Vechi 02 aug 2017, 16:45:14
mika_me's Avatar
mika_me mika_me este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul
Bună. fete dragi Mi-a fost tare, tare dor de voi! V-am mai citit, dar nu am avut laptop, doar tableta, si nu prea mi-a mers sa postez.

Am venit doar sa va imbratisez si sa imi iau ramas bun pentru o luna - o luna jumatate.
Am avut un an tare, tare zbuciumat, plin de dezamagiri si griji, v-am mai zis eu cate ceva. Ei bine, cum zice si Diana A. in ultimul ei articol, "Cresterea calitatii vietii ajuta la slabit, nu slabitul ajuta la cresterea calitatii vietii". E clar ca mananc pe fond emotional, m-am ingrasat pe fond emotional, si orice as face nu pot slabi pana nu imi confrunt problemele si nu ma impac cu mine insumi.

Am zis ca pentru a trece peste toate si a reincepe o viata cu forte proaspete, am nevoie de o pauza binemeritata departe, singura, intr-un loc cu multe de vizitat, si daca se poate spre folosul carierei mele - stalpul spre care mi-am canalizat energia de cand celelalte aspecte ale vietii au inceput sa scartaie

Am reusit sa prind un proiect de cercetare pe cealalta parte a lumii, in Mexic, si m-am facut in ultimele luni luntre si punte ca sa pot pleca. Proiectul asigura tot ce am nevoie acolo, dar a trebuit sa imi cumpar singura bilet de avion, ceea ce pentru o persoana fara studii finalizate nu a fost usor deloc. Am tras de mine, economii, imprumuturi, job part-time pe langa facultate, si am reusit pana la urma. Am avion sambata!

Am mai reusit zilele astea sa iau legatura cu niste persoane care au facut parte din viata mea, si astfel sa mai cad la pace cu trecutul. Si da, s-au adeverit vorbele Dianei A., chiar am sesizat ca in ultimele 2 saptamani nu am mai simtit nevoia sa mananc aiurea. Incep sa ma simt mai bine, mai puternica, mai stapana pe mine Si sa mai regasesc din increderea in sine pe care am pierdut-o undeva, pe drum. Am avut si niste probleme cu laptop-ul, de asta nu am mai reusit sa postez.. dar pana sambata ne mai auzim pe aici!

Wooow..pur si simplu, wooow! Mi se pare foarte tare ca ai parte de aceasta experienta si te felicit pentru toate eforturile pe care le ai facut in acest sens. Indeamna ca esti o persoana ff puternica, determinata si curajoasa!

Nu pot decat sa ti urez ..echilibru..echilibru in toate...si sa gasesti tot ceea ce ti doresti tu in adancul sufletului tau.

Ai grija de tine si te asteptam oricand pe aici (din pacate si eu am intrat mai rar, mai mult sa citesc).

Enjoy Mexico!!
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui mika_me:
curly.light (30 sep 2017)