Subiect: Concursul meu
View Single Post
  #221 (permalink)  
Vechi 03 apr 2019, 18:33:37
Q88's Avatar
Q88 Q88 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 61.1kg
Mesaje: 3.887
Aprecieri acordate: 3.738
Am fost apreciat(a) de 3.919 ori in 2.163 mesaje
Implicit Re: Concursul meu

Fetelor, eu nu am renunțat de tot. Doar că viața mea a luat-o razna de pe 7 martie și încă nu s-a terminat.
Mult de alergat ptr profesiei, mai mult de alergat ptr schimbarea profesiei și colac peste pupăză 4-5 ore pierd in mijlocul zilei ptr fizioterapie și de parcă nu ar fi fost de ajuns, seara de la 6-9 alerg la master.

Efectiv sunt obosita psihic și fizic și mă apucă nervii de atâtea drumuri.

Că sa va spun pe scurt: de pe 7 martie până pe 24 martie nu pot sa enumăr cate tone de prajituri și pizza și nu exagerez când spun tone, mult peste limita sațietății.
Sincer mă așteptam să sară cantarul cu vreo 3 kg in plus.

Iar de luni 25 martie au început drumurile. Văzând cât am alergat în prima zi la diverse instituții, marți am pus ceasul fitness (nu știu cum se cheamă) pe mana sa vad cat de mult merg pe jos într-o zi.
Marți, 26 martie 9,13 km
Miercuri, 27 martie, 7.74 km
Joi, 28 martie, 6,13 km

In zilele acestea nu am avut timp sa mănânc decât un shake proteic la MD, un fruct în metrou uneori, iar seara proteina cu legume.

Duminică, 31 martie m-am cântărit și am rămas uimită 60.1 kg. Doar 200g după aproape trei săptămâni de porceala?

Cred că mai degrabă m-a ajutat săptămâna trecută. Multa alergătură și sub o mie de calorii zilnic.

Apropo de ce spunea fluturas vis a vis de IF și cu 2 zile in care manca o singura masă.

Revin in grup
__________________
Un om de succes este acela care poate construi o fundație solidă cu cărămizile pe care alții le aruncă în el.
Nu este niciodată prea târziu să te reinventezi 30+
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1443416
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Q88:
adinico (04 apr 2019)