Subiect: Imi e frig
View Single Post
  #26 (permalink)  
Vechi 04 mar 2011, 13:22:18
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Imi e frig

Citat:
Anterior postat de Whaley Vezi mesajul


1100-1200 kcal... asa e ok, teoretic (ma rog, 3 zile pe saptamana stau la sala 90 de minute unde mai consum ceva, deci probabil deficitul e mai mare), dar fiind disociat e carential, sunt constienta de asta... din pacate eram intr-un moment prost, eram pe punctul sa cedez pentru ca nu mai slabeam de 2 luni aproape, desi eram pe regim hipocaloric de ceva vreme si slabisem bine o perioada... asa ca dr. mi-a zis ca nu are alta solutie decat sa schimbe cu alta varianta de regim pentru a-mi "forta" organismul, si mi-a dat o luna de disociat (eu l-am ales pe acesta, alternativa fiind unul hiperproteic, dar si ala tot carential ar fi fost...).
Vedem luni ce-o fi, sigur o sa mi-l schimbe ca nici ea nu era prea impacata cu ideea, eventual sa ii cer un supliment de vitamine/minerale, ceva? M-o ingrasa cum spun legendele urbane?
Suplimentele de vitamine nu ingrasa, dar iti dau pofta de mancare si practic aici e buba Eu am luat in noiembrie un complex de vitamine si am simtit-o pe propria pielea, aveam foame de lup toata ziua.

Ar trebui sa dai niste analize de sange
Poate ai probleme cu calciu.

Ai citit acest subiect Frig intens si prelungit dupa sport ?

Poate te regasesti in ceea ce am discutat acolo.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat