View Single Post
  #2883 (permalink)  
Vechi 20 oct 2016, 09:39:19
Q88's Avatar
Q88 Q88 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 61.1kg
Mesaje: 3.891
Aprecieri acordate: 3.744
Am fost apreciat(a) de 3.924 ori in 2.166 mesaje
Implicit Re: Bine ati venit la mine acasa! Mesdames, soyez les bienvenues!

Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul
cum 20 de kg, soro? ce, aveai 41?!
mda, eu aseară când am balotat aproape un kilogram de fasole (iahnie şi bătută) nu m-am gândit la forum
poate mi-amintesc azi
Poate nu am reusit eu sa transmit mesajul corect sau poate scrisul nu ma ajuta.

De fapt vroiam sa spun urmatoarele:

- ptr ca in ultimii ani nu am facut foamea (dieta extrema), ci am avut perioade cu 3 mese pe zi si 2 gustari, deci organismul meu a fost obisnuit cu o medie de 2000 kcal, in ultimele 3 luni am mancat cantitati enorme de prajituri (3 odata) si inghetata (6 cornete odata) si m-am ingrasat doar 6 kg.

- daca ma infometam, daca imi obisnuiam organismul cu o salata pe zi si apa, sunt convinsa ca organismul meu asimila mult mai mult in aceste 3 luni; respectiv ma ingrasam 20 kg si nu doar 6 kg.

Sper sa fi fost explicita.
Fosta mea colega de serviciu, are 30 de ani si in jur de 70 kg. Mereu imi spune ca ea nu poate slabi decat daca face foamea.
Si la birou manca o salata mediteraneana (era o 1/3 din salata pe care mi-o aduceam eu de acasa) si asta manca toata ziua. MD si C la ea nu exista.
A incercat sa tina si Dukan si s-a ingrasat.
Eu daca as face foamea asa, oare ce s-ar intampla cand am cele 3 luni in care nu ma pot opri din prajituri??
Acum ma intelegeti??
__________________
Un om de succes este acela care poate construi o fundație solidă cu cărămizile pe care alții le aruncă în el.
Nu este niciodată prea târziu să te reinventezi 30+
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1443416
Acest membru apreciaza mesajul lui Q88:
Zoe (20 oct 2016)