View Single Post
  #29 (permalink)  
Vechi 16 sep 2010, 20:30:44
mika_me's Avatar
mika_me mika_me este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Daca te inseala ce faci treci mai departe sau te desparti?

Buna Ioana...
te inteleg cand psui ca il iubesti..te inteleg cand spui ca esti dependenta...te inteleg...DAR....nu o sa inteleg niciodata fetele care se umilesc pentru simplu motiv ca le este frica sa ramana singure...
ei sa iti spun o noutate...nu vei fi singura...nu vei amane singura tot restul vietii...nu e el singurul barbat de pe acest pamant...nu te merita....nu iipare cu adevarat rau..nu te apreciaza...nu te iubeste...a iubi..inseamna a rescpecta in primul rand pe cel de langa tine...
esti tanara...nu ai scuza...nu exista nu pot..exista nu vreau...
repet..te inteleg...am fost efectiv depemdenta de o iubire bolnavicioasa, cand eram mult mia maica decat tine...4 ani de zile am sperat sa fiu unica pentru acel baiat...mi-a terfelit si ultima picatura de demnitate...stii cum?prin indiferenta fata de ceea ce imi facea...eram o copila...ca si tine credeam ca daca nu sunt cu el, viata mea nu mai are niciun sens...nu concepeam sa ma sarute alt baiat decat el in viata asta(e adevarat, nu el a fost primul din viata mea...eram pre amica si multumesc Domnului ca nu a fost el)...auzeam ca azi iesea cu una, altadata cu alta...si eu inghiteam si ma faceam ca nu stiu..ca nu am aflat...eram bucuroasa cand se intoarcea la mine...
a venit si el cu texte de genul ca ii pare rau ca m-a afcut sa sufere, ca sunt un inger care nu merita asa ceva...bla bla bla...dar a continuat sa ma umileasca prin faptele sale(nu in mod direct)...era o dulceata cand voia...si eu ma topeam de fiecare data...
dar intr-o zi..am spus stop...mi-am permis sa vad si alte posibilitati..mi-am permis sa ma uit si la alti baieti...mi-am permis sa ma indragostesc de altcineva...si m-am lasat iubita de acel cineva..(nu am ramas impreuna cu acela, dar m-a ajutat sa il uit pe primul)
astazi privesc in urma si m aintreb cum am putut fi atat de proasta....da, vezi bine..proasta...as vrea sa dau timpul inapoi..cu siguranta nu as mai comite acele greseli...sunt fericita...am un baiat extraordinar langa mine...si un lucru stiu...daca as afla ca m-a inselat...nu m-as gandi de 2 ori...eu sunt de parere ca atunci cand inseli, inseamna ce cel de langa tine te nemultumeste..si ca cel cu care inseli e mai bun...eu nu sunt rezerva nimanui...ar fi timpul sa nu mai fii nici tu!
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat