View Single Post
  #3125 (permalink)  
Vechi 01 sep 2017, 14:11:29
Q88's Avatar
Q88 Q88 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 61.1kg
Mesaje: 3.888
Aprecieri acordate: 3.738
Am fost apreciat(a) de 3.920 ori in 2.164 mesaje
Implicit Re: Bine ati venit la mine acasa! Mesdames, soyez les bienvenues!

Hello, dragele mele!

Deși m-am intors demult din concediu, am stat departe de căsuța mea virtuală.

Am fost în Bulgaria 7 zile, m-am intors pregătita să încep o nouă colaborare cu o altă societate de profil.
Ori nu mă săturasem de concediu () glumesc) ori condițiile nu au fost cele la care mă asteptam, astfel încât am renunțat la colaborare și mi-am mai luat o lună de leneveală.

Și am mai fost 6 zile la mare, de data aceasta pe plaiuri mioritice.

Ce am învățat din această vacanță prelungită???
Niciodată nu mai merg la allinclusive. Pentru că nu am capacitatea de a mă opri.

Așa fiind, am început concediul pe 4 iulie cu 59.9 kg.
Am mâncat pizza, shaorma, înghețată și prăjituri mult peste capacitatea unui om normal. Pe scurt, pot mânca o cutie de 500g de inghețată la o masa, fără probleme.
În concediu la bulgari, am mâncat desert dimineață, prânz și seara. Nu am ratat nimic.
Astfel, pe 22 iulie când m-am întors din al doilea miniconcediu, cântăream 65.5 kg.

Că nu mă simt bine asa, este adevărat. Dar nici nu am de ce să mă vait. Nu am avut nicio urmă de autocontrol, măcar la porție.

Si de miercurea trecută, am început să am grijă ce mănânc. Am început cu o zi în care am mancat doar 2 mese.
Alte zile în care masa de prânz am înlocuit-o cu un baton proteic sau cina am înlocuit-o cu un shake proteic.
Și am făcut 2 ore de sport săptămâna trecuta.

Am observat îmbunătățiri și azi m-am suit și pe cântar: 62.8 kg.
Deci sunt pe drumul cel bun.

Aceeași rezoluție ca în fiecare toamnă, pentru cele care mă știți, 3 luni de sport și dietă echilibrată.
În plus, îmi doresc să ajung la performanța ca măcar 2 zile pe săptămână să fie cu maxim 800 de kcal.
Am observat mai demult că atunci când am o ușoară senzația de foame parcă este însoțită și de o claritate mentală și energie.
__________________
Un om de succes este acela care poate construi o fundație solidă cu cărămizile pe care alții le aruncă în el.
Nu este niciodată prea târziu să te reinventezi 30+
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1443416

Ultima dată editat de Q88; 01 sep 2017 at 14:14:27.
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui Q88:
adinico (01 sep 2017), butterfly30 (01 sep 2017), danyella2008 (03 sep 2017), Zoe (09 sep 2017)