View Single Post
  #3292 (permalink)  
Vechi 14 feb 2018, 11:52:23
Q88's Avatar
Q88 Q88 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 61.1kg
Mesaje: 3.887
Aprecieri acordate: 3.738
Am fost apreciat(a) de 3.919 ori in 2.163 mesaje
Implicit Re: Bine ati venit la mine acasa! Mesdames, soyez les bienvenues!

Hey și am revenit.
Nu am avut cine știe ce motiv pentru absența îndelungată, doar viața mea haotică.

Să fac un scurt rezumat al ultimelor 10 zile:

zilele 4, 5, 6 și 7 - conforme și cred că în primele 2 zile chiar și sport (body pump și step)
zilele 8 și 9 de porceală - nu am avut motiv, doar că am dormit la prietena mea și de fiecare dată când nu sunt acasă o iau pe câmp

zilele 10 și 11 (sambătă și duminică)- au fost zile de proteine Rina (MD de fructe, chiftelute de curcan cu sos de rosii, gratar cu salata de varză); în jur de 80 min de sala plus bazin / 90 min dans Kizomba

Luni, ziua a 12-a
- a fost conformă cu 3 mese, nu știu ce s-a întamplat seara. În timp ce mâncam chifteluțele m-a cuprins o furie cumplită după dulciuri. Ziceai că sunt în sevraj.
Așa că după cină, deși aveam senzația de sațietate, au urmat 200g curmale, o pungă de chipsuri, 200g înghețată.

Dimineața m-am trezit cu stomacul plin, nu mă puteam gândi nici măcar la un MD de fructe.
Dar m-am împiedicat de cutia de biscuiți, lângă care am adăugat restul de înghețată rămasă de seara.
Ce face zahărul din organism! Aveam senzația de sațietate, nici măcar la iaurtul cu chia nu mă puteam gândi ca ar avea loc în stomac, dar când am dat de zahăr, au intrat toate!

Încă o dată efectele nocive ale zahărului și stările de dependență!/!!!

Ieri, ziua a 13-a:

MD: înghețată cu biscuiți
P: omletă cu mușchi afumat și roșie, ciocolată 56%
C: 2 wasa cu brânză cremoasă light

70' bicicletă eliptică
40' bazin
__________________
Un om de succes este acela care poate construi o fundație solidă cu cărămizile pe care alții le aruncă în el.
Nu este niciodată prea târziu să te reinventezi 30+
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1443416

Ultima dată editat de Q88; 14 feb 2018 at 11:56:12.
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Q88:
adinico (14 feb 2018), lidiuta (14 feb 2018)