View Single Post
  #3306 (permalink)  
Vechi 22 feb 2018, 13:50:57
Q88's Avatar
Q88 Q88 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 61.1kg
Mesaje: 3.887
Aprecieri acordate: 3.738
Am fost apreciat(a) de 3.919 ori in 2.163 mesaje
Implicit Re: Bine ati venit la mine acasa! Mesdames, soyez les bienvenues!

Mama intelege sa se bucure cand isi vede venind fata acasa, facand tot felul de bunatati.

Daca luni seara la cina mi-a facut gratar cu salata de varza murata, apoi a scos portofele cu ciuperci de post (coca umpluta) si la final 2 felii de tort.
Daca am zis ca a fost o seara de porceala, la MD incep eu frumos cu o portocala si 2 kiwi.
Evident ii spun ca nu vreau sa o tin in continuare asa!
Numai ca nu am avut cu cine sa ma inteleg si chiar daca am luat novac pentru a face peste cu lamaie, sotul mamei a facut turte pe plita.
Nu am rezistat, nu am mancat de mult și calde fiind am mancat goale cu smantana cu usturoi.

Dupa aceea am luat-o la sedinta cu parintii.
I-am explicat ca din cauza ca am mancat acele portofele pufoase cu ciuperci, nu m-am mai putut opri si am continuat cu cele 2 felii de tort la 11 noaptea!
I-am povestit despre documentarul vazut de fluturas cu privire la dependenta de zahar si i-am spus pentru a mia oara ca imi face rau gatind in stilul acesta! si eu sunt om si nu rezist in fata alimentelor gustoase, dulci si nesanatoase.

Ca daca chiar vrea sa isi exprime bucuria ca am venit acasa sa faca o salata mare langa o friptura sau sa faca peste cu legume la cuptor pentru ca eu nu stiu sa gatesc peste!
Dar cu turte si tort doar imi da pancreasul peste cap si imi intareste adictia de zahar!

Cred ca ceva ceva a inteles ea pentru ca miercuri am putut si eu sa mananc linistita, fara sa mai insiste lumea in casa sa mananc turte, mamaliga, clatite etc.
__________________
Un om de succes este acela care poate construi o fundație solidă cu cărămizile pe care alții le aruncă în el.
Nu este niciodată prea târziu să te reinventezi 30+
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1443416
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui Q88:
adinico (22 feb 2018), butterfly30 (22 feb 2018), lidiuta (22 feb 2018), Zoe (22 feb 2018)