View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 19 ian 2012, 08:40:47
mika_me's Avatar
mika_me mika_me este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Jurnal hande-mananc,dar slabesc!

Citat:
Anterior postat de hande Vezi mesajul
Eu niciodata nu am putut sa tin un regim strict sau macar pe aproape si ma refer la perioada de dupa sarcina(am o fetita de 4 ani),pt ca inainte eu am fost toata viata mea slaba(53 kg);Am incercat fel si fel de diete,rapide,lungi,stricte,legere,etc, si nu reuseam sa slabesc mare lucru,ba mai rau puneam la loc extra,pt ca renuntam la diete si dadeam iama in tot ce ma privam de-a lungul lor.Intr-o zi am zis STOP si mi-am propus sa slabesc,dar fara sa ma privez de mancare,pur si simplu sa mananc ponderat si cat de cat sanatos;Efectele se vad destul de greu,dar am slabit frumos,nu m-am infometat si nu mi-am dat sanatatea peste cap!
O zi buna tuturor,e deestul de tarziu si la mine;Locuiesc in Maroc(Tanger),dar am modificat tara ca sa am si eu steag ca toata lumea,imi aparea un "x" inainte,banuiesc ca nu este inregistrat si steagul tarii in care locuiesc.
Citat:
Anterior postat de hande Vezi mesajul
Buna slabutelor!
Mi-am propus sa mai slabesc 6 kg .In aprox un an jumatate am slabit 13 kg,mancand cat de cat sanatos si cu moderatie.Vreo doua luni am stagnat si am inceput sa beau 3 cani de ceai verde zilnic;Azi cantarul mi-a indicat 61 de kg,desi aveam vreo doua saptamani de cand nu m-am cantarit,fiind sigura ca stagnez.Voi posta zilnic ceea ce mananc,iar daca mai exista slabute care vor sa incerce alaturi de mine le astept cu draga inima!
Spor la slabit!
Citat:
Anterior postat de hande Vezi mesajul
Nivelul meu de activitate fizica nu este sedentar,sunt destul de activa,cred ca am bifat gresit si nu stiu de unde sa modific.
Bun venit hande!..felicitari pentru cele 13 kg pierdute! sunt convinsa ca slabind in timp indelungat,a cele kg nu se vor mai intoarce..daca te-ai obisnuit sa papi intr-un anumit fel, nu te lasa..vei slabi si aceste ultime kg..chiar daca iti ia timp..

daca vrei sa iti modifici detaliile, te duci sus unde scrie numele tau, dai click si se deschide un fel de meniu, selectezi modifica(editeaza profil)..se va deschide o fereastra..undeva in stanga trebuie sa iti apara editeaza detalii..selectezi si de acolo sigur te vei descurca..multa bafta in continuare cu dieta!
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]