Subiect: Jurnal "Slabuta"
View Single Post
  #4472 (permalink)  
Vechi 23 ian 2012, 17:45:53
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de alynutza_x Vezi mesajul
La stomac nu mi-am facut analize...banuiesc eu ca as avea ceva din cauza durerilor...
Cu sportul asa m-am gandit si eu...sa fac asta pentru inceput pana prind rezistenta (inainte nu faceam deloc si mi-e destul de greu) si apoi sa trec la ceva mai solicitant...dupa o luna de dieta as vrea sa incerc...
Cu calciul am avut probleme de mica...o mostenesc pe mama cred...si ea are probleme cu calciul...
De asta si vreau sa slabesc...ca sa nu ma mai doara una alta si mai ales genunchii...
Nu stiu cate calorii mancam inainte dar nu fac foamea acum...adica ma simt satula mereu si nu-mi ghioraie matele nu simt foame...de asta nici nu am mancat mai mult...
Mezeluri nu mananc...mananc doar sunca din piept de pui la micul dejun...salamuri sau alte prostii nu mananc
Merci frumos de sfaturi
Buna Alynutza,

Cum ati incercat sa rezolvati problema calciului?
Ai mancat multe cereale, fainoase, patiserii inainte?

Sunca e la fel ca si salamul, chiar as spune ca salamul e mai fara prostii. Citeste eticheta sa vezi ce grozavii o sa gaseti

Eu raman pe recomandarea mea, mai multe calorii, prea putin pentru greutatea ta.

Citat:
Anterior postat de jess Vezi mesajul
Vreau sa mananc mai putin pentru ca stomacul (sau creierul) imi cere enorm, vreau sa-´mi educ stomacul. Poti arunca o privire aici http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...s-8922-19.html , am scris despre planul de sport si alimentatie. Asa erau si inainte meniurile doar ca la cina aveam proteina si salata, acum ma gandesc sa modific si sa iau supa la cina, parca e prea multa proteina pentru o zi. Ce spui?
Buna Jess,

Cat este acum la meniuri nu este enorm este normal. Eu nu as scadea. Poti manca seara salate plus o bucata de carne/peste. Ar fi recomandabil sa nu depasesti cantitatea maxima scrisa sub meniul tau (adica maxim 1.5 gr/kg corp), o alimentatie hiper-proteica nici ea nu este buna.

Eu mai mananc supa si seara (foarte rar), dar parca tot pentru masa de pranz se potriveste cel mai bine.

Legat de planul tau:

Citat:
Plan de meniu:
(7.00-8.00)mic dejun - lactate + cereale
(10.00)gustare: fructe/ iaurt/ vreun desert dietetic sometimes
(14.00)pranz: salata + peste/piept de pui/branza/ou/ciuperci/surimi/urda
(16.00)gustare : iaurt
(18.00)cina:supa de legume(data prin blender), voi incerca fara cartofi
Lactatele sa fie iaurt, lapte batut, kefir, nu lapte.
Surimi, numai daca nu sunt naturali

Chiar daca este cu cartofi (putin, 1-3 feliute) se poate manca. Eu totusi as inversa pranzul cu cina.

Citat:
Anterior postat de ruxyc Vezi mesajul
Salut ,sunt Ruxanda ma-m inscris de citeva luni pe acest site si imi place la nebuneala , l-am recomandat tuturor prietenelelor! Aveam 56 de kilograme dupa ce ma-m inregistrat - 48 acum tot e cam stabil am 50 , faza e ca pe 2 ianuarie aveam 53 . Va pup ..
Buna Ruxyc,

Ce alimentatie ai avut in aceasta perioada?

Citat:
Anterior postat de rainbow Vezi mesajul
Buna!!!
am si o intrebare la tine? rockin` body la consumul de calorii unde il bifam? la hip hop abs?
Buna,

Nu am practicat acest program, m-am uitat la cateva filmulete pe youtube si pare sa fie aproape de hip hop ca si intensitate.

Incearca sa intrebi si fetele de aici Rockin' Body by Shaun T, fiind practicante ale acestui sport, banuiesc ca ii stiu intensitatea si cu ce poate fi comparata.

Vad ca a fost si un subiect despre diferente: Diferenta dintre p90x, hip hop abs si rockin' body
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat