View Single Post
  #45 (permalink)  
Vechi 26 mar 2017, 08:07:51
mika_me's Avatar
mika_me mika_me este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mika - Un nou inceput

Buna dimineata.

Ar fi trebuit sa ma cantaresc in mod normal maine...dar voi pleca dis de dimineata si voi fi cam toata ziua pe drumuri. Maine la amiaza am intalnirea lunara cu doamna doctor..pentru a vedea cum merge regimul..daca simt lipsa vreunui aliment...daca am vreo pofta de ceva si in acest caz sa imi faca ea calculele necesare pentru a l introduce in alimentatie...

Dar pentru ca obisnuiesc sa ma cantaresc de 2 ori pe saptamana. In principiu lunea si undeva pe la mijlocul saptamanii...am decis dupa cum am zis, sa ma cantaresc totusi astazi.

85 de kg...curaaaaat!!!
Ma apropii cu pasi repezi de primele 10 kg pierdute

Nu pot dom'le, imi pare rau, dar nu pot sa fiu modesta in acest caz. Sunt extrem de mandra de mine!!!!

In prezent am trei tatuaje minunate...Le am facut marcand doua aspecte importante din viata mea. Sotul meu n a fost prea incantat, ba chiar mi a spus ca nu si doreste o sotie cu nu stiu cate tatuaje si ca o sa se supere rau daca imi mai fac vreunul (ca pe toate le am facut in lipsa lui.desi...repet...sunt tatuaje destul de mici...nu sunt colorate, iar doua dintre ele sunt in zone in care doar daca port haine de asa natura, s ar vedea (unul e pe spate, pe coloana..un simplu simbol, iar celalalt pe coasta..un alt simbol- ca un soi de declaratie de dragoste pentru al meu sot...)

De cativa ani ma gandeam sa imi fac tatuaj...dar voiam sa mi fac ceva semnificativ si trebuia sa ma hoatarasc la zone. In tot acest timp...au ajuns sa mi placa enorm vreo 7 tatuaje (unele simboluri, altele tip "citate")..Mi le doresc tare mult pe toate...3 le am deja....Dar cum am mai zis...vreau sa le fac sa si marchez anumite momente...

Asadar si prin urmare....avand in vedere ca totalul de kg pe care eu il am de pierdut e destul de mare...am decis...sa imi fac un tatuaj cand voi fi ajuns la jumatatea drumului...in lupta cu kg....iar un altul la final...Ah, si ar mai fi unul pe care mi l as face fix pe coapsa...asta daca voi ajunge vreodata la momentul in care sa mi vad coapsele cat de cat aproape de ce imi doresc...

Va trebui sa aleg din cele care au mai ramas...pentru ca nu vreau sa am tatuaj langa tatuaj...chiar daca cele care mi au ramas acum sunt simple citate...scurte...vreau sa si arate bine in zonele in care decid sa le bat...

Evident...de data asta va trebui sa ma consult cu al meu sot...si sunt convinsa ca o sa sara ca ars...si nu pentru ca ar avea el un cuvant de spus, ci pentru ca nu vreau sa creada ca parerea lui e egala cu 0.

Well..this is it...

O alta saptamana se incheie...o noua saptamana incepe. Raman pe baricade!!!
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui mika_me:
Axenya (28 mar 2017), butterfly30 (26 mar 2017)