Subiect: Jurnal August
View Single Post
  #49 (permalink)  
Vechi 02 sep 2010, 14:44:02
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal August

Citat:
Anterior postat de August Vezi mesajul
Hai ca am un meniu si azi de tot rasu'.
Mi-a facut pofta budinca asta:


Ingrediente:
  • ~400 g urda
  • 6 oua
  • esenta de rom
  • coaja de portocala
  • migdale sfaramate
  • 3 linguri de faina de soia
  • fructoza (cam 3-4 linguri)
Mod de preparare:
  1. Se amesteca toate ingredientele, se pun intr-o forma acoperita cu hartie de copt si se da la cuptor la foc mic pana ce s-a rumenit frumos pe deasupra si a trecut si testul scobitorii.
  2. Se mai pun seminte de mac pentru decor, inainte de a da la cuptor.
....numai ca eu nu stiu de unde sa iau faina de soia si fructoza...scuzati ignoranta..
Faina de soia se gaseste la plafar, sau iti poti face singura, macinand boabele de soia.
Fructoza se gaseste atat in supermarketuri cat si hipermarketuri. la raionul produse dietetice.

Citat:
Anterior postat de August Vezi mesajul
Dear Diary, fetelor si MCS (disparuta in misiune), la noapte plec in concediu. Dimineata m-am cantarit si aveam 60,2, deci s-a mai dus juma de kil in cam o saptamana. Targetul meu era sa vad acolo 59,9, abia astept sa inceapa cu 5! Am trecut la constitutie fitness, nu ca as face asa ceva.......momentan. Dar sunt bucuroasa, ca eu credeam ca vad aceeasi greutate, nu simteam ca am mai dat jos. Un alt motiv de bucurie ar fi ca azi 3 persoane mi-au zis: ai slabit, iar una dintre ele a zis "slabuto!"...E pe naiba! Cand incepe sa se vada, e de bine. Dar sa nici nu indraznesc sa ma incununez cu lauri, nici macar la 53 de kile! Ne bucuram incet, in gand, si ne vedem de mentinere. Ma uit de circa 3 zile in oglinda si s-a schimbat oglinda! Inainte trageam un ochi si oftam. Acum au aparut oasele bazinului putin, a aparut o talie si o curbura la spate! Narcisa se uita acum in oglinda si zambeste! Va iau cu mine in concediu, dar nici macar nu stiu daca am wireless! Speeeer! Ca sunteti suportul meu! Tre sa bag meniul neaparat ziua, sa stiu ce am de facut pe seara! Daca cumva nu am wi-fi, va pup de pe acum si ne vedem cam pe 16.
MCS, fa te rog niste matanii sa nu-mi dispara mintile prin concediu! Recunosc, mi-e foarte teama, inca nu sunt ...stabila! Vorba ta: de la a dori pana la a avea mai exista a face! Drumul e luuung....tare as vreaaaa (Compact).
Repede idei pentru ceva de luat pe drum: ajung seara si nu am opriri. REPEDE! Acum ma duc la bagaj, apoi intru sa vad ce lista de shopping imi faceti! Tineti cont ca am si un sot dupa mine, cred ca el nu agreeaza secarica si batonasele. Bagaje, epilir, pup! Ma intorc, deci!
Eu asta mi-am luat. Cum sa ramanem "slabute" si in vacanta...:D
Altceva nu stiu ce sa iti recomand, ca fiecare si-a facut separat bagajul. Eu pentru mine si mama, si mama, pentru fratele meu si tata.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii