View Single Post
  #59 (permalink)  
Vechi 30 mar 2017, 10:29:11
mika_me's Avatar
mika_me mika_me este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: A venit primavara, start la slabit. Diary nr. 2

Citat:
Anterior postat de Axenya Vezi mesajul
Buna dimineata!
Eu nu am mai avut rabdare pana maine si m-am masurat si cantarit azi. Defapt, acum ma amuz pentru ca m-am jucat fix ca in copilarie cu desenare de tabaleuri.
Rezultatele intr-o luna: 01.03-01.04(zic eu/ desi suntem in 30)
Kg: -4,8
Talie: -6cm
Burta/colac: -6cm
Coapse: -2 cm
Gat: -1,5 cm
Astazi am facut masuratori suplimentare ca sa le pot calcula peste o luna: sani, sub sani, fund, sub fund, brate, gat sub barbie..
Al meu e plecat din tara, iar aseara m-a intrebat ce marime sa imi ia la haine ptr ca au aparut acolo colectiile de primavara in magazine. Imi tot zicea" iti iau marimea 8-10", la care eu " nu,nu ca am haine" iar el foarte mirat " wow, iubita mea imi zice ca are haine?! Ma puneai sa iti arat pe skype ce haine sunt in magazin, de se uita toata lumea la mine, iar acum nu vrei haine?" . Am stabilit ca inainte sa se intoarca el acasa voi merge la el ptr cumparaturi si ne vom intoarce acasa impreuna, asa ca m-am scos usor fara sa ii dau de banuit ca sunt pusa pe slabit. Vreau sa il surprind cu o silueta mai frumoasa. Eu am un pic de noroc in ceea ce priveste imaginea pe ansamblu cu noi doi ca si cuplu... si el e mai plinut, asa l-am cunoscut, asa ca nu dam rau impreuna el sa fie mai slab si mult mai inalt decat mine. Eu sunt realista, barbatul te iubeste , te vrea alaturi ptr totdeuna, vrea sa fii mama copilului lui, te iubeste pentru ceea ce esti tu, cu totul, dar oare ei nu s'ar simtit si mai atras,i si mai mandri de noi daca am avea o silueta mai frumoasa?...stiti voi...mai condimentam si noi... relatia Ups, stati ca incep sa fiu cam ghidusa..
Felicitari Axenya!!! Wooooow, 78.6. Ce numar frumos!!!!
Eu mai am pana acolo...dar nu i bai...poate prin mai m oi lauda si eu cu o greutate de genul!!!

Ce sens ar mai avea sa ti iei haine acum, daca tot esti pusa pe slabit, nu?!?!
Faptul ca vrei sa ti surprinzi iubitul e un lucru tare fain!! Am facut si eu asta acum ceva ani si vreau sa ti zic ca n am sa uit niciodata admiratia din ochii lui cand m a vazut. Acum ca al meu sot stie ...asteptarile sunt si mai mari si imi doresc foarte mult sa vin in intampinarea lor la cel mai inalt nivel. Sper sa reusesc ce mi am propus. Pare destul de matematic totul si ar fi minunat sa mi ating targetul...Dar oricat de bine ar functiona masinaria asta numita organism, stiu ca nu e mereu dupa cum vreau eu.
Am ajuns la kg astea in ani buni...si de a lungul acestor ani, au fost cateva praguri la care m am mentinut perioade intregi...asa ca oricat as incerca sa nu ma.gandesc la asta, mi e teama ca la atingerea fiecarui astfel de prag, s ar putea sa am cate un platou si asta sa imi diminueze sansele de a ajunge la greutatea setata pentru luna august.

Pe de alta parte ma gandesc ca n or fi 25-30 de kg in minus....dar si 15-20 daca vor fi, vor face o diferenta...Pana la urma..ce se pierde, e bun pierdut...dar as minti sa spun ca in aceste din urma circumstante, o sa ma simt confortabil in costum de baie, la plaja.

But let's not get ahead of us..Mai e insa pana atunci (aprilie, mai, iunie, iulie si cel putin jumatate din august) si speranta moare ultima. O sa ma tin de treaba si o sa fac tot ce tine de mine..pentru a ajunge unde mi am propus.
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]