View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 01 aug 2009, 19:00:48
mishutza's Avatar
mishutza mishutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Cum v-ati cunoscut prietenii,logodnicii,sotii?

Oricat m-as stradui scurta nu o sa iasa povestea,ca nu is in stare sa scurtez cand e vorba de cuvinte.
Acum doi ani,la sfarsitul lui mai eram au-pair si aveam o prietena italianca,tot au-pair.Nici una nu avea net,si mergeam la intenet cafe.Ea nu stia sa dea sigh out din yahoo.Capat eu net acasa,ea pleaca in italia.In 2 zile o vad online pe yahoo,ii scriu,imi raspunde ca nu e nici o Julia,e la intenet cafe si s-a uitat ea sighed in.Bun,vb cu individul,bla bla bla,sa imi trimita poze.Nu mergea.Imi trimite link la profilul de netlog.Ma uit,nimic interesat.IN 2 zile primesc invitatie la netlog,de la el.Era a suta invitatie,nu ma interesa,dar cum de data asta ma plictiseam,mi-am facut profil si am incarcat vreo 3 poze.Selectasem la tara romania.Imi scrie unu nush ce comentariu la poza,ma uit la profilul lui,o poza de toata groaza.(adica asta e altul,nu e ala de la care primisem invitatia in netlog,dar de nu era ala,sa ma intereseze sa ii vad moaca,nu imi faceam profil)Chel,cu cioc si contur,la bustul gol,mare cat usa in spate,plin de par,transpirat si lucios si incruntat.Mai ,ce fata de pedofil avea.Mai tarziu aveam sa aflu ca poza era facuta dupa ce fugise sa cumpere lapte,cu 5 minute inainte sa se inchida magazinul,si cu o camera nenorocita pe care o folosea si ca webcam,intr-o camera fara bec,doar cu o lampa chioara.Cat aveam sa injur eu mai tarziu si lampa si camera.
Bun,dubios mititelul,vb in chat,imi spune de unde e,ca isi face doctoratul si massterul aici.Bla bla bla,asta e dastept de ala cu fite.Si mai are si fata dubioasa.Sa ma scuteasca.A doua zi vb iar,a treia zi ii dau adresa de messenger.Atata timp cat puteam uita cum arata,era cea mai interesanta persoana din lume.
Dupa exact o saptamana de vb in yahoo decidem sa ne cunoastem,ca ardea,si rau de tot.Am zis asta ori e mincinos,ori e femeie,ori e violator.Spunea ce vroiam eu sa aud inainte ca macar sa apuc sa tastez 3 vorbe.Vb la telefon,eu cu aceentul meu de moldoveanca,mataita si vb repede ca eram emotionata,el cu o voce groasa si accent de ardelean.Problema e ca nu prea intelegea ce vorbesc.A trebuit intre timp sa scap de accent si de regionalisme,ca sa ne intelegem si noi ca oamenii.
Dragoste nebuna,am zis ori ne vedem,ori o lasam balta.Sa stim una si buna,se alege ceva sau nu.Eu aveam concediu 2 saptamani,trebuia sa plec in romania.Plec in romania,stau doar o saptamana si cand ma introc,merg direct la el(ne desparteau 600 de km)Pactul fusese,vin,ne vedem,si ma decid de raman sau plec inapoi.
Intre timp,normal ne vedem in webcam,ne trimitem poze.Tipul din poze era un frumusel,tipul din webcam-ul de 2 lei intr-o camera fara lumina,si cu camera pusa pe tastatura,era naspa rau de tot.Ma gandeam,asta ma pacaleste,cine stie cu cine imi trimite el poze.
Ajung in Essen,bineinteles ca intarzie din prima jumatate de ora,asa ca sa ma obisnuiesc,sa stiu ca toata viata lui e o intarziere continua.Statea si eu copilul strazi cu fundul pe o bordura si ma uitam la toti indivizii ce treceau pe strada,si nu as fi fost in stare sa il recunosc,asa de emotionata si de in ceata eram.Si apare unul la capatul strazii,ma uit la el,si imi zic,offf,nici asta nu e ca e prea fain sa fie el.Si individul incepe sa zambeasca si i se vad dintii de castor,si il recunosc.OO,al meu e,mai,dar e fain,iihhihi.
Si asa a fost prima inalnire,5 zile impreuna,dragoste mare.Ne mai vedem de 2 ori,tot cate 4 zile.Intre a 3-a si a 4-a intalnire era diferenta de o luna.Iadul pe pamant,eu aveam de munca,nu puteam pleca,el nu putea venii.Luna aia a fost decisiva,ca m-a cerut de nevasta,la telefon.A 4-a intalnire a fost in autocarul spre romania,sa ne cunoastem parintii.
A 5-a a fost cand a venit sa ma ia cu catel si purcel de unde locuiam si sa ma aduca in orasul asta pe care intre timp il urasc.Deci ne-am cunoscut pe 6 iunie,ne-am mutat impreuna pe 15 septembrie,ne-am casatorit pe 10 decembrie.Si gataaaaaaaaa
Si e bine,anaibii de bine,si as mai vrea sa traiesc macar de 45 de ori in viata asta tot ce am trait in vara lui 2007.
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de mishutza; 01 aug 2009 at 19:04:36.
Răspuns cu citat