View Single Post
  #77 (permalink)  
Vechi 05 apr 2022, 07:17:01
Q88's Avatar
Q88 Q88 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 61.1kg
Mesaje: 3.891
Aprecieri acordate: 3.744
Am fost apreciat(a) de 3.924 ori in 2.166 mesaje
Implicit Re: Un nou fluturaș..

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul


C'mon, nu ai cum sa te ingrasi 2 kg in o zi. Probabil ai retinut putin mai multa apa. Eu nici nu ma cantaresc dupa o zi din asta. In weekend am mancat kfc, taco bell, prajituri de la Zoomserie (duminica), iar sambata nici nu mai stiu. Daca ma urcam pe cantar aveam 2-3 kg ca popa. Dupa 3 zile lucrurile s-au intors la normal.

Recomand si Why We Eat Too Much. Am ascultat-o de 2 ori pe Audible, dar teoria lui a fost probata de mine. In 2018, dupa un eveniment depresiv am taiat zaharul din alimentatie. Da, eu eram nebuna de la supermarket care citea toate etichetele. Daca avea zahar/sirpo de glucoza etc adaugat nu cumparam. Nicio alta modificare nu a fost facuta in alimentatie, nu am cantarit, numarat calorii sau altceva. Long story short, in 2 luni si 22 de zile cat am rezistat (in a 23-a am facut cozonac pt Craciun si sunt si eu om) am dat cred ca vreo 6 kg jos. Poate nu pare mult dar 6 kg reprezentau 10% din greutatea mea. Merita citita si cartea aceea, pentru mine a facut si putina lumina de ce dietele nu functioneaza, de ce avem o greutate minima si una maxima si cum organismul ne face sa ne intoarcem la greutatea pe care o vrea el. Nu stu termenul in Ro, autorul foloseste "weight set point".
Ancuta?
Ancuta cu care m-am intalnit eu la "La Placinte" la Afi??
__________________
Un om de succes este acela care poate construi o fundație solidă cu cărămizile pe care alții le aruncă în el.
Nu este niciodată prea târziu să te reinventezi 30+
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1443416
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Q88:
anqutz (08 apr 2022), butterfly30 (06 apr 2022)