View Single Post
  #9902 (permalink)  
Vechi 18 dec 2012, 20:15:18
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul
Buna dragi mamici/ viitoare mamici

Eu sunt posesoarea unui test pozitiv de duminica si am cateva intrebari - pe mine ma tot dor ovarele de duminica, ma mai lasa, ma mai ia si tot asa - cat de normal e asta?

Greturile cand v-au apucat? Eu as avea 5 sapt (calculate de la ultimul CM) si aseara am experimentat niste greturi, dar nu stiu dc e de la bebe

De acum inainte cred ca ne vom tot citi pe aici
felicitari!!!
Citat:
Anterior postat de lisha Vezi mesajul
Biuna dimineata fetelor!!!

felicitarii pt bebe!!
mie mi-a zis ca pana se fixeaza sarcina o sa ma doara.....da si m-a durut destul de mult....

Puff daca ti-a spus sa stai cuminte tr sa stai ca s afie bebe bine....trece mai greu dar sti ce te astepta la sf....
Azi nu mai am nervi.....aseara a venit sotul mai repede am mers la dentist apoi a stat cu Noemi si mi-am facut casa luna si bec....vai multumita sunt
Cand nu e curat cum vreau sunt tot nervoasa

La noi acum fac acum e la loc cel putin in camera unde se joaca noemi....acum strang acum e la loc, cand intind haine ea dupa mine la trage jos.....e tare urata perioada asta ca nu prea pricepe ce-i spun
Nici nu imi trec prin cap cate ii trec ei sa le ispraveasca

In camera am scos tot afara....am lasat un birou, patul si patutul.....am pus o patura mai groasa jos si jucariile pe acolo sa faca ce vrea ca nu o pot potoli,,,,

Voi ce dati pt tuse copiilor?
depinde de tuse!
in general merg pe homeopate ,doctorita mea recomanda Stodal ,care ar merge si pt tuse seaca si pt tuse ''care se rupe''!
Citat:
Anterior postat de MIRUTZA Vezi mesajul
Fetele nu am stare de servici...si cum nu aveam ce face, am facut un colaj....Am ramas uimita ce mult m-am schimbat intr-un an.

Colajul e atasat la poze...pentru cine vrea sa se uite.
merg sa vad ,dar stiu deja ca arati minunat acum !
felicitari inca o data pt scadere!
Citat:
Anterior postat de rainbow Vezi mesajul

mamaliga cu branza si smantana imi place si mie.doar asa mananc branza,ca altfel ma uit in scarba la ea!Paine cu unt e cah cah pt noila fel si ouale ,cascavalul,salamul,rosiile,piureul,cartofii la cuptor,fierti,carnea mai ales aia de pui,frigaruiile...si lista e lunga cu ce nu ne place
ce mai mananc..cartofi prajiti,pilaf..rar o supa/ciorba,varza ..a..si prajitura choux-a-la-crem noua pofta
cam multe nu ii place la burtica!
Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
Si al meu sot a cumparat astazi brad, era f incantat, abia astept sa il impodobim diseara, sa ascultam colinde si sa bem vin fiert

trebuie sa mergem si la cumparaturi sa iau ingredientele pt programul meu de gatit de joi si vineri

Mada, tu astazi faci bagaje, nu? spor
ce frumos!
Citat:
Anterior postat de madalinafrincu Vezi mesajul
Salut mamicile mele slabutze
Eu am facut cumparaturi astazi , m-am aranjat , am aranjat copilul(taiat unghii , tuns breton) am spalat haine, am dezghetat frigiderul, am facut curat si acum am deschis calculatorul....
maine imi fac bagajul, mai am decat sa calc hainele si sa le pun in bagaj....ufff
Alma nu mai are stare , ma intreaba de 100000 ori pe zi cand vine avionul , cand mergem ca ea "nu mai poate sa astepte"

In rest, suntem bine, optimisti si plini de energie pentru vacanta.....
Spor la curatenie , gatit , si ce mai faceti voi pe acasa

va pup si o sa mai intru sa va urez de sarbatori!
drum lin(asa se zice cand mergi cu avionul ? sau ramanem la varianta de de drum bun?)
vacanta placuta alaturi de cei dragi!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat