forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   "Am slabit..." - Povesti de succes (http://forum.slabute.ro/slabit-povesti-succes/)
-   -   Reusitele noastre (http://forum.slabute.ro/slabit-povesti-succes/reusitele-noastre-858.html)

ianna 22 iul 2009 16:55:34

Re: Reusitele noastre
 
la ideea Slabutei va pun aici reusita mea in materie de masuri ...n-ar fi rau sa ne intrecem:D...sa ne propunem sa slabim nu doar 3 kg ci si minim 2 cm;;)


Prin aprilie cantaream :80kg

Buric:105
Sub buric (talie):112
Solduri nu stiu
Pulpa 72:((

In 21 mai cand deja ma apucasen de dieta de pe 15 mai cantaream cam 76kg:-s

Buric: 96 (:Dfrumos ...dar se poate si mai bine !!!!!!!!!!)
Sub buric (talie) 108 (idem!)
Solduri 117 (hmmm)
Pulpa 71 ( ale naibii pulpe !!!!!!!!!!!!!~X()

In 21 iunie cred ca am in jur de 71 kg

buric: 89 (deci am dat jos bine)
Talie:103 (e ok)
solduri 110(frumos!)
pulpa: 68 (cam putzin :( )

In 21 iulie - am in jur de 67 kg

Buric: 86 (dar sunt balonata) - 19 cm slabiti
Talie: 94 - cu 18 cm mai subtzire
Solduri: 102 (weeeeepaaaaaaaaaaa \:D/ ) - doar cu 15 cm mai subtire
Pulpa: 63 ! - vaaai doar 9 cm :((

Extasssy 10 sep 2009 18:33:43

Re: Reusitele noastre
 
REUSITELE MELE (18.05.2009 - 10.09.2009)

  • Nu am mai mancat paine (pe care inainte o mancam la fiecare masa + la pepene)
  • Am renuntat de tot la bauturile acidulate
  • Am renuntat de tot la sucurile din comert cu adaos de zahar (de la inceputul dietei pana azi am consumat doar de 2 ori)
  • Am redus considerabil portiile de mancare
  • Am redus considerabil consumul de zahar pana la 1-2 lingurite de zahar pe saptamana la cafea
  • Am inceput sa consum mai multe legume si fructe si mai multa carne de peste
  • Am invatat sa-mi calculez caloriile ingerate, precum si sa estimez cantitatea de mancare
  • Am reusit sa ma satur cu 1000 de calorii pe zi, avand in vedere ca inainte consumam lejer 4000
  • Am reusit sa slabesc 15.7 kg
  • Am reusit sa incap in hainele de acum 1 sau 2 ani
  • Am reusit ca in 2 saptamani sa nu mai incap intr-o pereche de pantaloni cumparata la inceputul dietei
  • Am reusit sa nu mai am burta peste pantaloni...
  • Am reusit sa merg pe strada cu capul sus, fara sa mai fiu jenata de kilogramele in plus, ci fiind mandra de kilogramele care s-au dus
NEREUSITE (inca)
  • Nu am reusit inca sa ajung la greutatea dorita dar ajung eu acolo
  • Nu reusesc sa consum cantitatea necesara de grasimi, proteine, carbohidrati si zaharuri (ori am prea putine ori prea multe)
  • Nu am reusit ca incap inca intr-o pereche de pantaloni marimea M cumparata acum 2 luni
  • Nu am reusit sa am ultima masa la ora 7 PM (eu ma culc in general pe la 2 AM)
  • Nu am reusit sa scap inca de rezervele de grasime inestetice de pe burta si solduri
Daca imi mai amintesc ceva ... o sa adaug...

teodora 17 sep 2009 15:46:49

Re: Reusitele noastre
 
Citat:

Anterior postat de teodora (Post 15854)
Am promis ceva !!!! Aproape am uitat :">.


Ce nu am reusit:
NU am reusit sa nu mai mananc dupa ora 19.00. :">:">:">:">:">:">:">:">
NU am reusit sa nu ciugulesc ceva chiar daca nu mie foame...:">:">:">:">:">
NU am reusit sa scap de burta x-(x-(x-(x-(x-(x-(



Pupici si spor la slabit >:D<


Am citit aici ce scriam acum ceva timp :-?....... din cele trei nereusite am scapat de primele doua.#:-sDeci nu mai manac dupa ora 18.00 chiar, nu mai ciugulesc, pot chiar sa le pregatesc o masa copioasa alor mei si eu doar sa stau sa ma uit la ei...... de asta chiar sunt mandra. In schimb atunci cand mie tare pofta de ceva .... nu pot rezista tentatiei :">, deci daca vad o prajitura de care mie pofta, o infulec dar nu toata ci o tai intotdeauna in bucatele mai mici si ma straduiesc din rasputeri sa mai ramana ceva din ea. Sau.... intr-o seara fica mea manca cipsuri, am balta in gura si acum.... am mancat cateva apoi am rugat-o pe fica mea sa le ascunda.:))oricum nici ea nu prea mananca, mai rar, are si ea pofte ca si mine.....:))
In concluzie am o mare nereusita POFTELE :">
Pupicei >:D<

honey_grl 01 dec 2009 12:50:30

Re: Reusitele noastre
 
eu am reusit in vara aceasta sa ajung de la 63 de kg la 52,consider k vara este ft usor sa slabesti deoarece poti manca multe salate.eu una am slabit mancand salate si cand aveam pofta de ceva dulce apelam la batoanele ideal sau siluet bar.Eu fiind eleva p perioada verii am lucrat ca si ospatara si pot sa spun ca si acest lucru m-a ajutat enorm de mult deoarece nu prea aveam timp sa mananc,insa odata cu venirea toamnei si inceperea scolii imi este mult mai greu sa ma abtin avand in vedere k in pauze tot colegii mei manca de la patiserie si mirosul foietajelor circula prin toata clasa.Deocamdata am reusit sa ma mentin insa imi este foarte frica sa nu pun totul la loc,desi am inceput sa manac prajeli si mancaruri destul de grele,am promis ca o sa incerc sa ma abtin si sa ma gandesc de 10 ori inainte sa-mi satisfac o pofta de dulce...daca chiar merita aceasta pofta si daca nu o pot inlocui cu ceva mai usor.
pt mine cel mai greu este acuma sa ma mentin si is constienta ca va trebuii toata viata sa ma abtin

dorutza 01 dec 2009 13:04:49

Re: Reusitele noastre
 
astazi sunt foarte bucuroasa.....am asa un sentiment de bine.. ma ajuta si cantarul bineinteles

bun... reusite
- nu mai fumez de 3 luni
- nu mai mananc guma de mestecat de 1 luna jumate
- nu mai mananc dupa ora 7,8
- beau cola doar in weekend si si atunci beau cola light(de la 2 litri de cola pe zi)
- n-am mai mancat cartofi pai nu stiu de cand, i-am inlocuit cu cartofi fierti si apoi bagati la micro sau cuptor- si au gust de cartofi pai dar fara pic de ulei- si si pe astia ii mananc rar
- nu mai mananc asa multa paine- max 40g - 2 feliute paine neagra
- am slabit aproape 10 kg

mai revin

dedeia 13 dec 2009 22:02:32

Re: Reusitele noastre
 
salutare, eu sunt noua aici. Despre mine ce sa zic, sunt in perioada de mentinere...am slabit aproxiamtiv 25 kg prin calculul caloriilor si de curand am gasit acest site care imi place foarte mult pt ca promoveaza o metoda intradevar eficienta.

Va pup si de acum o sa raman si eu pe aici :)
:D

ras_cristalin 13 dec 2009 22:05:35

Re: Reusitele noastre
 
Citat:

Anterior postat de dedeia (Post 56975)
salutare, eu sunt noua aici. Despre mine ce sa zic, sunt in perioada de mentinere...am slabit aproxiamtiv 25 kg prin calculul caloriilor si de curand am gasit acest site care imi place foarte mult pt ca promoveaza o metoda intradevar eficienta.

Va pup si de acum o sa raman si eu pe aici :)
:D

Bine ai venit, Dedeia >:D<cu bratele deschise te primim.
Ai facut si sport ca sa slabesti sau doar ai numarat calorii?
Felicitari pentru cat ai slabit! Mai vrei sa dai jos cateva kg?

dedeia 13 dec 2009 22:09:00

Re: Reusitele noastre
 
Am facut si sport :d mult sport. Faceam de trei ori pe saptamana cate 2 - 2ore jumatate de fitness. am avut noroc de un antrenor foarte bun pe care l-am gasit la o sala de fitnes cu un abonament mai ieftin asa :)) cat sa imi permit.
Nu stiu ce sa zic eu as mai vrea. Prietenii mei spun ca e bine asa. ce e drept in vara trecut am cazut in extrema cealalta si aveam 54, eram in prag de anorexie dar usor usor mi-am revenit si am inceput sa mananc normal. Acum ma simt bine asa si m-am mentinut .

Multumesc pentru primire :)

ras_cristalin 13 dec 2009 22:15:58

Re: Reusitele noastre
 
Citat:

Anterior postat de dedeia (Post 56977)
Am facut si sport :d mult sport. Faceam de trei ori pe saptamana cate 2 - 2ore jumatate de fitness. am avut noroc de un antrenor foarte bun pe care l-am gasit la o sala de fitnes cu un abonament mai ieftin asa :)) cat sa imi permit.
Nu stiu ce sa zic eu as mai vrea. Prietenii mei spun ca e bine asa. ce e drept in vara trecut am cazut in extrema cealalta si aveam 54, eram in prag de anorexie dar usor usor mi-am revenit si am inceput sa mananc normal. Acum ma simt bine asa si m-am mentinut .

Multumesc pentru primire :)

Hai sa iti faci un jurnal, sa stam mai mult de vorba... daca intentionezi sa ramai prin zona si pe viitor.
Jurnale slabit pe "Slabute.ro" uite aici

dedeia 13 dec 2009 22:21:42

Re: Reusitele noastre
 
cred ca am facut un jurnal :)) sper


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:53:55.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO