forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Sport (http://forum.slabute.ro/sport/)
-   -   Adunarea biciclistelor de casa ;)) (http://forum.slabute.ro/sport/adunarea-biciclistelor-casa-3008.html)

VentoFreddo 05 mar 2010 21:32:06

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
Citat:

Anterior postat de drama queen (Post 108271)


nu e trz luni:D :-*

Super:) Acu mi-am amintit si motivul precis pt care a cazut in dizgratie: dupa 20 de min de pedalat genunchii mei incepeau sa pocneasca:-o:-o, vi s-a mai intamplat?eu m-am speriat ca se repeta chestia asta si am abandonat..poate trebuia sa perseverez:-/
Oricum, o sa incerc din nou:P

riky 05 mar 2010 21:32:46

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
Citat:

Anterior postat de drama queen (Post 108274)


dar ai vazut ceva rezultate:D subtiere a piciorului..??? etc..?:D>:D<


grasime pe solduri si talie mai putina, gambe frumoase, tonus ...si 1 cm dat jos de pe coapse. functioneaza daca e facut regulat si la intensitate mai mare

andra_aly 05 mar 2010 21:34:22

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 108279)
Super:) Acu mi-am amintit si motivul precis pt care a cazut in dizgratie: dupa 20 de min de pedalat genunchii mei incepeau sa pocneasca:-o:-o, vi s-a mai intamplat?eu m-am speriat ca se repeta chestia asta si am abandonat..poate trebuia sa perseverez:-/
Oricum, o sa incerc din nou:P

si mie imi pocnesc destul de rau genunchii. :-/:-/
m-au si durutsaptamana trecuta si gleznele si genunchii. ca nu prea am putut sa alerg pe lok- cum fac de obicei:P

riky 05 mar 2010 21:35:26

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 108279)
Super:) Acu mi-am amintit si motivul precis pt care a cazut in dizgratie: dupa 20 de min de pedalat genunchii mei incepeau sa pocneasca:-o:-o, vi s-a mai intamplat?eu m-am speriat ca se repeta chestia asta si am abandonat..poate trebuia sa perseverez:-/
Oricum, o sa incerc din nou:P

si eu aveam problema asta insa de la o vreme nu mai patesc...oricum mi-am luat masuri de rpevenire ..mi-am luat artrofit sau ceva de genu (o crema pt articulatii) si ma dau mereu la genunchi si pun genunchiere textile....nu mai simt nimic la genunchi si e chiar ok

mykydutza 05 mar 2010 21:35:35

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 108270)
interesant topic:).....mai ales ca si eu am bici stationara...si de o saptamana fac zilnic cate 35 de minutele in fata pc-ului dupa un filmulet cu un curs de spinning...e super antrenant....sper sa ma tin de program de-acum incolo...pentru ca ma simt super dupa cele 35 de minute...asa k fetelor sa-i da-m drumu la pedalat ca sa ne umplem de energie si sa alungam grasimea aia enervanta...

rikyyyyyyyyyyy poi tu esti idolu nostru:))tu ai experienta vad...hai sa ne ajuti si pe noi..ce s amai trebuie sa ne antrenezi ..una pe alta vedem noi cum...e si pacat avem biciclete si stam sa atarne celulita pe noi:((ma bucur ca ni te-ai alaturat..propun sa vorbim pe fiecare zi ce si cum cat am facut pe bicicleta..filmulete..metode de incurajare..rezultate etc..sa dam startul poate toate odata si apoi sa venim sa ne impartasim experienat..fetelor puteti incepe cand vreti voi ..dar cat mai curand ...va asteptam cu bratele deschise:-*:-*:-*:-*:-*

VentoFreddo 05 mar 2010 21:37:45

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 108281)
grasime pe solduri si talie mai putina, gambe frumoase, tonus ...si 1 cm dat jos de pe coapse. functioneaza daca e facut regulat si la intensitate mai mare

rik, dupa cat timp ai notat primele schimbari?:-/

mykydutza 05 mar 2010 21:39:03

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
apropos si eu am patit o cu genunchii:(nu stiu de ce..presupun ca ar trebui sa facem un pic de streching la sfarsitul antrenamentului ..poate asa neimbunatatim..articulatiile?riky spune ne mai multe..de cat timp faci constant?pupici

riky 05 mar 2010 21:40:06

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 108292)
rik, dupa cat timp ai notat primele schimbari?:-/

cam dupa 2 saptamani...insa in prima saptamana am cam "lalait-o"....ca sa dea rezultate trebuie facut cu regularitate...la inceput zilnic si la intesitate mare sau moderata pt cele cu probleme la articulatii sau probleme cardiace....

VentoFreddo 05 mar 2010 21:43:10

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
Citind raspunsurile voastre imi vine din ce in ce mai mult cheful de .."biciclit"..:)):)):))
Deci e speranta chiar daca pocnesc balamalele..

drama queen 05 mar 2010 21:43:49

Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))
 
intensitate??? la ce se refera?;;) explica babeste:D adica rapiditatea cu care pedalezi???:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:19:48.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO