forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Strainatate (http://forum.slabute.ro/strainatate/)
-   -   Slabutele din Spania! (http://forum.slabute.ro/strainatate/slabutele-spania-2799.html)

Slabuta 13 apr 2010 00:24:41

Re: Vreau sa slabesc pentru ca nu ma incap hainele
 
Citat:

Anterior postat de alexxandra21 (Post 143620)
multumesc pentru sfat :)
nu prea am probleme cu alimentatia in ceea ce priveste bauturile carbogazoase, fast food-ul si grasimile... insa marea mea dependenta ramane ciocolata! stiu, e un viciu, insa trebue sa il controlez. am incercat sa elimin consumul de ciocolata, insa de multe ori dadeam gres si cum aveam ocazia topeam cate o jumatate de ciocolata deodata! dar de vreo saptamana consum ciocolata in fiecare zi (o patratica de ciocolata neagra, e mai sanatoasa decat cea cu lapte), asa sper sa nu mai exagerez...
sport fac, cam de doua trei ori pe saptamana si incerc sa tin o dieta care se bazeaza mult pe salate, carne slaba si lactate degresate... dar nici o dieta la mine nu dureaza mai mult de o saptamana... renunt cam repede :(

Foarte bine atunci, ai tentatii in minus :D

Si mie imi place ciocolata, dar am redus-o la stadiul de gustare si din cand in cand :)

Secretul nu sta in eliminarea totala ci in consumul cu moderatie si atunci cand organismul primeste "doza" nu mai esti tentata intr-o zi sa te arunci intr-o bucata mare de ciocolata :)

Ia-ti ciocolata neagra, cu peste 75% cacao, sa vezi, vei vrea sa papi multa si nu vei putea :D

Bravo ca faci sport si daca te educi in ce priveste alimentatia esti pe calea sigura spre slabuta :)

mihaela2005 01 mai 2010 15:56:39

Re: Vreau sa slabesc pentru ca nu ma incap hainele
 
Buna. Si eu sunt noua pe forum.Am 32 de ani, 175cm si 70,3kg. Am o fetita de 3 ani si dupa ce am nascut am reusit sa slabesc cu toate ca imi era teama sa nu raman cu kg in plus incat ajunsesem la 59 de kg. Asa ca nu ma uitam niciodata ca mancam seara dupa ora sase s-au prea multe dulciuri pt ca chiar imi doream sa mai pun cateva kg in plus dar de ceva timp am observat ca am inceput sa pun kg in plus la abdomen si picioare si am zis ca trebuie sa fac ceva. Asa v-am gasit pe internet cautand retete de salate si dupa cateva ore de citit m-am gandit sa ma alatur voua poate asa o sa ma tin de treaba ca de obicei renunt f repede. Nu vreau sa urmez o anume dieta pt ca stiu sigur ca nu am sa o duc la capat dar am sa renunt la dulciuri ,paine ,prajeli si am sa fac mult sport pt ca aici unde locuim cu chirie are si o sala de forta pt toti locatarii blocului.Sper sa reusesc

Slabuta 02 mai 2010 19:57:51

Re: Vreau sa slabesc pentru ca nu ma incap hainele
 
Citat:

Anterior postat de mihaela2005 (Post 172242)
Buna. Si eu sunt noua pe forum.Am 32 de ani, 175cm si 70,3kg. Am o fetita de 3 ani si dupa ce am nascut am reusit sa slabesc cu toate ca imi era teama sa nu raman cu kg in plus incat ajunsesem la 59 de kg. Asa ca nu ma uitam niciodata ca mancam seara dupa ora sase s-au prea multe dulciuri pt ca chiar imi doream sa mai pun cateva kg in plus dar de ceva timp am observat ca am inceput sa pun kg in plus la abdomen si picioare si am zis ca trebuie sa fac ceva. Asa v-am gasit pe internet cautand retete de salate si dupa cateva ore de citit m-am gandit sa ma alatur voua poate asa o sa ma tin de treaba ca de obicei renunt f repede. Nu vreau sa urmez o anume dieta pt ca stiu sigur ca nu am sa o duc la capat dar am sa renunt la dulciuri ,paine ,prajeli si am sa fac mult sport pt ca aici unde locuim cu chirie are si o sala de forta pt toti locatarii blocului.Sper sa reusesc

Buna Mihaela si bine ai venit printre noi :)
Multi ani inainte, sanatate fetitei tale si spor la alungat kg :)

Foarte bune deciziile tale in ce priveste regimul :)

Pentru burtica iti recomand un sport cardio (aerobic, dans, etc) :)

Bineinteles ca vei reusi, daca iti doresti cu adevarat nimic nu e imposibil :)

MihaelaPalma 11 iun 2010 22:39:23

Re: Slabutele din Spania!
 
Buna fetelor. . . #:-sin sf am resuit s dau de voi.Povestea mea incepe asa.Am 22 de ani sunt casatorita de 9 luni,si am f multe kg in plus.Sunt in spania de 4 ani,iar in ultimii doi ani am inceput sa iau f mult in greutate.Acum ne dorim un bebe si mie frica ca kg in plus imi pot dauna.Am 100 kg ca am reusit sa dau jos 2 si sper sa reusesc mai mult,dVaatorita dietei "Supei de Varza".Nu are un gust f placut,mai ales ca mie nu imi place varza deloc,mai rau a fost in prima zi.Deja sunt la a treia si totul e ok.Ma simt f bine,si slabuta pe dinautru.Chiar daca inca rezultatul nu e vizibil,sper sa am ambitia si rabdarea pana la capat...si sa ajung la rrezultatul dorit.Salutari la toate slabutele si DA. . . impreuna vom reusi:-*

tita nicoleta 20 sep 2010 14:56:18

Re: Slabutele din Spania!
 
salutare:)voi incepe cu dieta de orez si peste o saptamana va zic cum a mers.Am tinut regim cu naturhouse dar nu reusesc sa scap de lichide,grasimi mi-au ramas foarte putine dar lichidul daca scade saptamana asta urmatoarea creste sigur.probez dieta de orez sa vd daca merge:-*%%-noroc si voua

adela dumitra 16 oct 2010 22:51:24

sunt disperata
 
:((vreau sa slabesc 20 kg in 3 luni si nu stiu ce dieta sa tin va rog ajutatima

adela dumitra 16 oct 2010 23:03:07

hai la slabit
 
de luni incep dieta de 13 zile si va rog sa anuntati daca mai vrea cineva>:D<

adela dumitra 16 oct 2010 23:05:50

Re: sunt disperata
 
cine vrea sa inceapa dieta de 13 zile cu mine

LoLy 17 oct 2010 21:49:19

Re: sunt disperata
 
Citat:

Anterior postat de adela dumitra (Post 369002)
:((vreau sa slabesc 20 kg in 3 luni si nu stiu ce dieta sa tin va rog ajutatima

Citat:

Anterior postat de adela dumitra (Post 369007)
de luni incep dieta de 13 zile si va rog sa anuntati daca mai vrea cineva>:D<

Citat:

Anterior postat de adela dumitra (Post 369008)
cine vrea sa inceapa dieta de 13 zile cu mine

Nu stiu cum ai nimerit la mine in jurnal,dar oricum ``bine ai venit`` si mult succes in lupta cu kg! :)

Slabuta 17 oct 2010 22:08:18

Re: Slabutele din Spania!
 
Citat:

Anterior postat de adela dumitra (Post 369002)
:((vreau sa slabesc 20 kg in 3 luni si nu stiu ce dieta sa tin va rog ajutatima

Bun venit printre noi Adela :)

Ce alimentatie ai in prezent? :)
Faci vreun tip de miscare? :)

Dieta de 13 zile, adica daneza?!
Daca da, atunci eu zic sa nu te gandesti la ea. :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:38:13.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO