forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Strainatate (http://forum.slabute.ro/strainatate/)
-   -   Slabutele din Spania! (http://forum.slabute.ro/strainatate/slabutele-spania-2799.html)

oana vintila 30 nov 2010 19:27:10

Re: Vreau sa slabesc pentru ca nu ma incap hainele
 
Buna seara fetelor.ma numesc Oana si stau in Madrid de 7 ani....am o fetita de un an si 9 luni si de la nastre am ramas cu cateva kg in plus pe care nu mai stiu cum sa le mai dau jos,am reusit sa mai slabesc 1.500 pt ca am renuntat la mancatul inter mese dar e greu cu un copil....cam in cat timp as putea slabi 7 kg??? sport fac de cate ori am ocazia nu in fiecare zi insa pe sapataman incerc sa fac 3-4 ziel pe sapatamana ....cu un copil e mai dificil..ce spuneti am sanse????

iirriinnuuccaa 16 dec 2010 14:00:42

Re: Vreau sa slabesc pentru ca nu ma incap hainele
 
Citat:

Anterior postat de oana vintila (Post 422206)
.ce spuneti am sanse????

Cum sa nu ai sanse? :D
La bebe oricum nu ii dai prostii sa manance ( gen ciocolata, chipsuri, sucuri, prajeli, grasimi, etc) asa ca , ar trebui sa poti manca si tu sanatos,alaturi de el, nu?
Nu renunta la cele doua gustari zilnice, dar incearca sa fie fructe, iaurturi, lapte , branza, ceva usor...

>:D<

lavysuciu 20 ian 2011 18:58:38

Re: Vreau sa slabesc pentru ca nu ma incap hainele
 
buna fetelor..si eu sunt noua pe aici..si am aceeasi problema ca si voi,lupta cu kg!aceeasi prob.si la mine m-am casatorit cu 54 de kg..si pe urma am ajuns la 57-58..eram multumita si timp de 2 ani m-am mentinut la greutatea asta..dar de un an jumate am ajuns la 65 si mi-as dori ff mult sa ajung iar la 58...de 2 zile am inceput sa mananc salate si piept de pui.iaurturi degresate..si am saczut in 2 zile 800 de grame..sper sa reusesc sa ma tin de treaba si sa slabesc tot in ritmul asta!

EveEve 25 feb 2011 09:16:03

Re: Slabutele din Spania!
 
Sarumana!:D Si eu sunt noua pe forum.
Din "fericire" nu am nici un sot care sa ma faca sa "pacatuiesc".. Din cate am citit aici, tare destructivi sunt sotii astia:))
Am citit ca, multe dintre voi nu puteti sa tineti ptr mult timp o dieta. Eu cred ca asta este pentru ca va interziceti foarte multe alimente.. Adica refuz sa cred in dietele DOAR pe baza de iaurturi degresate, mere si piept de pui. Desi sunt alimente sanatoase, mai trebuie adaugate inca multe altele pentru a avea o dieta echilibrata. Trebuie doar controlate cantitatile, ca sa ne putem incadra in caloriile care ni se correspund in functie de ceea ce vream sa obtinem (salbire, mentinere, etc.).
Plus de asta, am inceput sa ma conving si eu, dupa multe carti si articole citite prin reviste, internet.. Ca trebuie sa modificam conceptia de "dieta", pentru ca, in timp, s-a "imbibat" de tot felul de afirmatii, care singurul lucru ce au obtinut a fost sa privim dieta ca pe o lista de interziceri, ceea ce este total gresit. O dieta sanatoasa, trebuie sa se transforme in stilul nostru de viata, iar un stil de viata sanatos nu este bazat doar pe cateva alimente, ci pe o mare lista care ne beneficiaza intregul organism. Desi controlat, si fara grasimi si calitati care ne poate dauna organismul, dar trebuie sa ne placa ceea ce mancam!
Plus de asta, trebuie sa punem mare atentie si asupra sportului. Sportul are efecte minunate, atat asupra corpului, organismului nostru, kilogramelor in plus dar si pentru mintea si starea noastra de spirit.
Stiu, si eu am un stil de viata sedentar. Nu-mi place sa practic aproape nici un sport, desi am probat o multime! Pana am descoperit chiar de aici de pe forum, Hip Hop Abs, si-mi place, si chiar ma simt bine cand practic aceste exercitii, si nici nu ma plictisesc. Deci cred ca este o chestiune de timp, sa descoperim ceva care sa fie facut "pe masura noastra".
Iar problema cu timpul... Este o scuza, care cu totii stim ca nu are rost. Daca chiar ne dorim sa gasim putin timp, il vom gasi, fara nici o indoiala.
Asa cum ne gasim timp sa stam putin intinse pe canapea, asa ne putem gasi si pentru cateva minute de sport, pentru ca, pana la urma urmei si la fel ca si odihna, tot pentru beneficiul nostru personal o facem!
Totul este o chestie de mentalitate, sa vrei, si sa crezi in ceea ce faci. Restul vine de la sine.
Ma bucur ca ma aflu si eu printre voi! Mi se pare minunata ideea forumului!! E foarte important sa poti vorbi cu persoane in aceiasi situatie ca a ta, sau mai bine zis, cu acelasi scop ca al tau, pentru ca de multe ori, si problema asta ca nu ai cu cine sa te sustii si sa vorbesti, poate fi un factor care incurajeaza abandonarea unei diete.
Ma bucur mult ca v-am gasit!
Va pup, si spor la kilogramele in minus!:*

nienna 24 mar 2011 23:21:02

Re: Slabutele din Spania!
 
Buna slabutelor!

Sunt noua, si desi va citesc de cateva luni bune, abia azi mi-am facut cont pe site. Eu dupa mutarea in Barcelona in 2006, si 2 sarcini am luat vreo 17 kilograme, plus ce mai aveam inainte... As vrea sa slabesc vreo 22 de kilograme sa revin la o greutate normala, acum ca ne oprim la 2 copii si nu o sa mai am alta sarcina in care sa iau iarasi in greutate.

Deocamdata alaptez si nu o sa urmez nici o dieta, doar un stil de viata sanatos. Si oricum, la cantitatea de kilograme pe care le am de dat jos nu cred ca ma poate ajuta nici o dieta pe termen lung, ma poate ajuta doar schimbarea stilului de viata. Asa ca acum o sa invat sa mananc sanatos, o sa incerc sa fac sport (cand ma lasa ai mei copii) si sa am grija de mine.

Va pup sis per sa aveti succes in tot ceea ce va propuneti!

Georgii 24 iun 2011 09:38:08

Re: Slabutele din Spania!
 
Hello!Si eu stau in Spania..Cele care sunteti din Spania dati`mi si mie un mesaj va rog:-*.

iirriinnuuccaa 08 iul 2011 21:17:03

Re: Slabutele din Spania!
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 699227)
Hello!Si eu stau in Spania..Cele care sunteti din Spania dati`mi si mie un mesaj va rog:-*.

cred ca trebuie sa vorbim aici, de fata cu toata lumea :)
Unde locuiesti in Sp ?

>:D<

geo martinez 09 iul 2011 14:59:32

Re: Slabutele din Spania!
 
greu rau cu kg astea.... off de dat jos:))eu nu am ambitie deloc mananc sanatos cateva zile si dupa renunt:((dar cand ma gandesc ca la anu am nunta trebuie sa fac ceva:))

monlu 10 iul 2011 12:18:38

Re: Slabutele din Spania!
 
Buna. Ma numesc Monica. Traiesc in Spania de trei ani si m-am speriat cand am ajuns la aproape 77 de kg. De 6 luni am redus gratarele si cartofii prajiti:D. Mananc mai mult peste, salata pe care o combin cu carne sau ou fiert, branza cubulete pentru salata, atun, porumb fiert si zeama de lamaie . Mai scap inghetata, ciocolata dar cu masura. Am reusit sa slabesc 7 kg in aproximativ 6 luni fara efort.Nu e deloc greu e nevoie doar de hotarare si rabdare.
Va pup >:D<

iirriinnuuccaa 10 iul 2011 12:43:36

Re: Slabutele din Spania!
 
Citat:

Anterior postat de iirriinnuuccaa (Post 716201)
cred ca trebuie sa vorbim aici, de fata cu toata lumea :)
Unde locuiesti in Sp ?

>:D<

hihi, acum am vazut ca stai in Lleida ;;)


GEO- hai, ca treuie sa slabesti prea mult, sunt sigura ca vei fi o miresuca sexy

MONLU- felicitari pt kg scazute !


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:51:37.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO