forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Strainatate (http://forum.slabute.ro/strainatate/)
-   -   Slabutele din Spania! (http://forum.slabute.ro/strainatate/slabutele-spania-2799.html)

Georgii 11 iul 2011 15:19:57

Re: Slabutele din Spania!
 
Citat:

Anterior postat de iirriinnuuccaa (Post 717606)
hihi, acum am vazut ca stai in Lleida ;;)


GEO- hai, ca treuie sa slabesti prea mult, sunt sigura ca vei fi o miresuca sexy

MONLU- felicitari pt kg scazute !

:">Da,locuiesc in Lleida:D.TU?:)

susanna 13 iul 2011 14:09:28

Re: Vreau sa slabesc pentru ca nu ma incap hainele
 
si eu stau in spania...in merida mai exact si decand am ajuns aicia am inceput sa iau kg,dar am ramas cu 61 chiar dupa nasterea puiului meu care acum are 1anisor si 6 lunite...miar placea enorm sa slabesc macar 6kg ...parca toate kg care le am in plus sunt pe burtica...si sunt disperata,ma vad urata si grasa...si nu stiu nici de unde sa incep......

monlu 16 iul 2011 12:31:39

Re: Slabutele din Spania!
 
Citat:

Anterior postat de iirriinnuuccaa (Post 717606)
hihi, acum am vazut ca stai in Lleida ;;)


GEO- hai, ca treuie sa slabesti prea mult, sunt sigura ca vei fi o miresuca sexy

MONLU- felicitari pt kg scazute !

Multumesc si mult succes in razboiul declarat kilogramelor:)

pinksirena 17 iul 2011 22:01:25

Re: Slabutele din Spania!
 
:((:((:((:((:((Buna!Povestea mea legata de diete incepe acum 5 ani jumate cand m-am ingrasat 10 kg in 2 luni din cauza schimbarii alimentatiei,tarii,climei(ce o fi fost),dupa jumate de an am slabit 10 kg in 3 saptamani din cauza unei gripei.Dupa 1 an am ramas insarcinata si am luat 16 kg.Cand am nascut aveam 80 de kg la 1,66 cm.Timp de 1 an cu o alimentatie sanatoasa si miscare multa am ajuns la 55 kg...Super,eram fericita,eram sexy,imi permiteam sa mananc ce vroiam si nu ma ingrasam,asa timp de 2 ani.Acum sunt la 59 kg si continui sa ma ingras fiindca am inceput sa mai fac cate o dieta(dieta dukan) si mi-am dereglat metabolismul si imi intra ansiedad si mananc mult chiar dak nu-mi e foame...Imi doresc sa ma linistesc sufleteste fiindca sufar de fiecare data cand mananc prea mult

andrea monica 23 oct 2011 23:30:03

Re: Slabutele din Spania!
 
Citat:

Anterior postat de monlu (Post 717588)
buna. Ma numesc monica. Traiesc in spania de trei ani si m-am speriat cand am ajuns la aproape 77 de kg. De 6 luni am redus gratarele si cartofii prajiti:d. Mananc mai mult peste, salata pe care o combin cu carne sau ou fiert, branza cubulete pentru salata, atun, porumb fiert si zeama de lamaie . Mai scap inghetata, ciocolata dar cu masura. Am reusit sa slabesc 7 kg in aproximativ 6 luni fara efort.nu e deloc greu e nevoie doar de hotarare si rabdare.
Va pup >:d<

buna monica ,si eu sunt din oradea si locuiescin spania ..madrid -arganda del rey ..tu unde anume locuiesti in spania ..un pupic:-*>:d<

monlu 26 oct 2011 20:34:02

Re: Slabutele din Spania!
 
Citat:

Anterior postat de andrea monica (Post 825238)
buna monica ,si eu sunt din oradea si locuiescin spania ..madrid -arganda del rey ..tu unde anume locuiesti in spania ..un pupic:-*>:d<


Buna. Eu sunt in Benifaio (aprox. 20 km. de Valencia)>:D<

pinksirena 26 oct 2011 21:03:25

Re: Slabutele din Spania!
 
E cineva din Boadilla del Monte,Madrid?

lexxaro 14 nov 2011 19:45:44

Re: Slabutele din Spania!
 
Hola fetelor!!!sunt Lexxaro am 41 ani şi sunt o viitoare slabuţă:D...stau in apropiere se Sevilla şi lucrez la un magazin alimentar cu produse româneşti iar toată ziulica îmi "ling degetele".....pun salamul la clienţi şi o feliuţă subţire la mine in gură...şi uite aşa cu feliţa,cu cârnaciorul am venerabila greutate de 89kg la 1,56 înalţime....sunt disperată ...m-am apucat de nu ştiu câte ori de regimuri dar cum orice minune ţine 3 zile cam tot atât a durat şi la mine....dau o tură pe aici să mă incurajez cu reuşitele voastre şi apoi îmi fac un plan de luptă....nu mai am scăpare#-obaftă în ceea ce faceţi.!!!!!!:-*

Petrule Niculina 16 ian 2012 12:15:44

Re: Vreau sa slabesc pentru ca nu ma incap hainele
 
Buna ..Sunt si eu putin noua pe aici si mi-ar place sa primesc niste sfaturi in legatura cu slabitul sanatos.Ma numesc Niculina ,am 1.53 si am 67 de kg .De cateva zile incerc sa fac tae bo si sa incerc o dieta cu 1000 de kcal la zi dar nu stiu daca o sa functioneze.Sunt o persoana cam sedentara si in ceea ce priveste dietele renunt cam usor .Dulciurile nu sunt o problema pt mine ci cartofii prajiti si cam tot cea ce e prajit.Nu stiu cum sa zic NU la asa ceva.

lexxaro 18 ian 2012 14:26:57

Re: Slabutele din Spania!
 
Buna Niculina, bine ai venit!!!!>:D<sunt sigura ca ai sa gasesti aici dieta si sfaturile de care ai nevoie.....trebuie doar sa ai multa ,multa vointa...eu nu prea sunt in masura sa-ti dau sfaturi ca de sarbatorile de iarna mi-am cam facut de cap cu mancarea si am pus la loc cele 3 kg pierdute intr-o luna....abia de cateva zile am inceput sa-mi fac "ordine" in orele de servit masa(adica sa am 3 mese principale si 2 gustari minuscule)..pana acum am mancat haotic oricand si oricat......citeste postarile fetelor cu vechime si sigur ai ce sa inveti....mult succes si tine-ma la curent poate ma "molipsesc" si eu de vointa ta:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:16:51.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO