forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Sunt insarcinata (http://forum.slabute.ro/sunt-insarcinata/)
-   -   9 months to go! (http://forum.slabute.ro/sunt-insarcinata/9-months-go-10093.html)

StefaniaXtr 02 mar 2012 19:41:29

Re: 9 months to go!
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 963253)

Sa-ti fie de bine si sa treaca timpul repede pana la intalnirea cu bebe.;;)

Multumesc mult! Abia astept sa vina bebe, desi stiu ca nu voi mai avea parte de timp liber.

Citat:

Anterior postat de souvenir1976 (Post 963892)
Cat mai multa odihna in concediu medical! Crede-ma... vei avea nevoie pt. mai tarziu :) Te pup!


Te cred pe cuvant. Si eu sper sa ma pot odihni cat mai mult.
Momentan ma ocup cu facutul bagajelor si lastul actelor in ordine pe la birou.


Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 964067)

Are mami o fetita!! :x:x:x
E cu 5 zile mai mare la lungime, dar are greutatea normala, deci e inalta si slabuta! Statea cu manuta sub capusor statea pe o parte, asa... si dadea din piciorutele alea frumoase. Are degetele, nasuc, stomacel plin cu lichid, adica poate inghiti fara probleme. Eu am plans si am ras, tati plutea pe acolo prin cabinet si cand am iesit afara m-a pupat! Tati era terminat cu zile, avea lacrimi in ochi si sorbea ecranul de la eco din ochi :x cand a auzit ca e "o dumneaei" a ras bucuros.
Eu inca plutesc de fericire si parca o tot vad in fata ochilor. Asa mi-e de draga!!!

Si eu imi amintesc cum eram de fericita cand l-am vazut pe bebe la ecograf, dar tati lui n-a fost cu mine, deoarece era plecat. L-a vazut ins chimb mama, care a ramas foarte impresionata.
Tati lui il va vedea dupa ce va iesi afara.
E mai nerabdator ca mine!


Citat:

Anterior postat de Laura (Post 964084)
Felicitari prospetelor mamici>:D<, ma bucur sa aud ca totul a fost bine, si sunteti sanatoase;;).
Wow Iulia:x, ce ma bucur pentru tine>:D<, cred ca e foarte emotionant:">...si eu imi doresc sa fie tot fetita:D, si sa aibe ochii lu' taica'su:P, pielea tot a lui, si parul meu:P........
Si eu o sa merg la medic in 20 martie, nu stiu daca o sa poata sa-mi spuna atunci ce e, ca o sa am in jur de 15 saptamani.
Stefania cred si eu sa esti fericita:), acum ai timp sa te odihnesti si sa-ti astepti odorul:D
Voiam sa va mai intreb voi pe la cate saptamani ati inceput sa simtiti bebele cum misca?.....eu seara cand ma pun in pat simt ceva prin burtica, dar nu stiu ce e, ca e aproape imperceptibil, o miscare usoara, ...nu stiu cum sa o descriu, dar ma tot gandesc ca e prea devreme ca la 12 saptamani sa simti deja.
De saptamana viitoare incep examenele, asa ca o sa fiu mai stresata ca acum, pana acum am tot pregatit proiecte peste proiecte, si nu am avut timp sa scriu, doar va citeam pe fuga, oricum, ma bucur ca sunt aici viitoare mamici cu care sa pot vorbi>:D<

Eu imi amintesc ca l-am simtit pe bebe undeva pe la 12 - 14 saptamani, desi se spune ca il simti abia de la 16 saptamani.
Miscarile sunt dstul d emici, par a fin niste furnicaturi si de multe ori nu-ti dai seama ca de fapt bebe misca.
La 15 saptamani poti afla deja si sexul copilului. Eu atunci am aflat ca vom avea un baietel.
Acum domnul isi tot impinge spatele si funduletul in burtica mea.

Azi am fost sa fac iarasi anticorpi, care au iesit absenti, dar trebuiau facuti.
In timp ce eram la recoltat de sange pentru anticorpi s-a gasit colega sa ma sune ca avea seful treaba cu mine, desi stia ca sungt plecata, iar el a vrut s avada de fapt cum se descurca ea.
I-am spus ca sunt la medic si ca o sa vorbim cand ajung la birou (la rugamintea sefului mai trec pe acolo 2 - 3 ore).

jessik 02 mar 2012 20:27:04

Re: 9 months to go!
 
waw.. draga o sa ai fetita.. tre sa schimbi botoseii albastrii.pe roz. pff daca anul asta e de fetite la anu e de baietei? uh tre sa ma grabesc..
si eu aud la tot pasul numai de fetite.. luna asta nu a fost sa fie.. incercam mai bine data viitoare..
ma bucur ca esti fericita..

ras_cristalin 02 mar 2012 21:08:52

Re: 9 months to go!
 
Citat:

Anterior postat de rainbow (Post 964071)

fara indoiala e anul fetitelor!!:))
felicitari!!sa va traiasca printesa!!>:D<>:D<>:D<

Multumim >:D<
Citat:

Anterior postat de Laura (Post 964084)
Felicitari prospetelor mamici>:D<, ma bucur sa aud ca totul a fost bine, si sunteti sanatoase;;).
Wow Iulia:x, ce ma bucur pentru tine>:D<, cred ca e foarte emotionant:">...si eu imi doresc sa fie tot fetita:D, si sa aibe ochii lu' taica'su:P, pielea tot a lui, si parul meu:P........
Si eu o sa merg la medic in 20 martie, nu stiu daca o sa poata sa-mi spuna atunci ce e, ca o sa am in jur de 15 saptamani.
Stefania cred si eu sa esti fericita:), acum ai timp sa te odihnesti si sa-ti astepti odorul:D
Voiam sa va mai intreb voi pe la cate saptamani ati inceput sa simtiti bebele cum misca?.....eu seara cand ma pun in pat simt ceva prin burtica, dar nu stiu ce e, ca e aproape imperceptibil, o miscare usoara, ...nu stiu cum sa o descriu, dar ma tot gandesc ca e prea devreme ca la 12 saptamani sa simti deja.
De saptamana viitoare incep examenele, asa ca o sa fiu mai stresata ca acum, pana acum am tot pregatit proiecte peste proiecte, si nu am avut timp sa scriu, doar va citeam pe fuga, oricum, ma bucur ca sunt aici viitoare mamici cu care sa pot vorbi>:D<

Multumesc, Laura!
Cred ca o sa se poata vedea ce e la 15 saptamani :)
Eu am simtit prima data pe la 13-14 saptamani... cam o miscare pe zi, dar de neconfundat. De atunci, cu pauze de o zi, doua... tot simt. Doua miscari sau trei pe zi... de ma luminez la fata pe loc cand simt :)
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 964210)
waw.. draga o sa ai fetita.. tre sa schimbi botoseii albastrii.pe roz. pff daca anul asta e de fetite la anu e de baietei? uh tre sa ma grabesc..
si eu aud la tot pasul numai de fetite.. luna asta nu a fost sa fie.. incercam mai bine data viitoare..
ma bucur ca esti fericita..

Pastrez botoseii pentru urmatorul bebe :x i-am primit cadou de nunta si mi-e greu sa ma despart de ei.
Sunt extraordinar de fericita, parca am aruncat un ochi in alta lume azi... o lume in care exista copilasul meu si se misca, inoata, doarme, inghite lichid. Inca nu constientizam ca sufletelul din burtica stie sa faca atatea lucruri! O iubesc ca lumina zilei!
Ma intreba cineva ce as zice daca s-ar "schimba" sexul pana la urmatorul eco : nu as avea nicio problema, este acelasi copilas frumos, copilul nostru :x

jessik 03 mar 2012 07:14:46

Re: 9 months to go!
 
cat de emotionant trebuie sa fie.. poate am noroc si pana de pasti imi aduce si mie iepurasul un bebe haha..visez si eu.. cica sotul zice ca nu s-a concentrat destul haha.. de aia nu a iesit..
dar pana la urma o sa fie.. poate nu asteptam mult.
pune poze cu burtica, cu tine.. iulia..
incepi deja sa cumperii chestiute de bebelusa?
:-*mai ai jumatate de sarcina practic..
trece timpul repede..voi aveti deja poze de la sofia/ ca eu nu am vazut..:((

ras_cristalin 03 mar 2012 22:10:20

Re: 9 months to go!
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 964418)
cat de emotionant trebuie sa fie.. poate am noroc si pana de pasti imi aduce si mie iepurasul un bebe haha..visez si eu.. cica sotul zice ca nu s-a concentrat destul haha.. de aia nu a iesit..
dar pana la urma o sa fie.. poate nu asteptam mult.
pune poze cu burtica, cu tine.. iulia..
incepi deja sa cumperii chestiute de bebelusa?
:-*mai ai jumatate de sarcina practic..
trece timpul repede..voi aveti deja poze de la sofia/ ca eu nu am vazut..:((

E deja un cliseu, dar greu se poate descrie in cuvinte o asemenea experienta :)
Doamne ajuta sa te gaseasca barza si pe tine!
O sa pun poze maine daca ma simt mai odihnita... azi noapte nu am prea dormit din cauza vantului de afara care facea fel de fel de zgomote si azi m-am simtit rau toata ziua de la oboseala.
Inca nu cumparam nimic, am 4 body-uri, o gecuta de fas si o jucarie pentru dinti :) o sa cumparam mobilier inainte de Pasti, cand mergem in Bucuresti.
Mai am pana la jumatate, la 20 de saptamani voi fi la jumatate abia.
Acum suntem in cautare de nume pentru printesa mica. :x

jessik 03 mar 2012 23:11:22

Re: 9 months to go!
 
eh cat is 3 sapt.. pana la 20.. ca poti naste mai devreme de 40 de sapt.. nu aveti nume deja.. sau aveai numai de baiat hahaha. sa ne zici cand te-ai decis la nume faine..

rozica1965 03 mar 2012 23:15:42

Re: 9 months to go!
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 965215)


E deja un cliseu, dar greu se poate descrie in cuvinte o asemenea experienta :)
Doamne ajuta sa te gaseasca barza si pe tine!
O sa pun poze maine daca ma simt mai odihnita... azi noapte nu am prea dormit din cauza vantului de afara care facea fel de fel de zgomote si azi m-am simtit rau toata ziua de la oboseala.
Inca nu cumparam nimic, am 4 body-uri, o gecuta de fas si o jucarie pentru dinti :) o sa cumparam mobilier inainte de Pasti, cand mergem in Bucuresti.
Mai am pana la jumatate, la 20 de saptamani voi fi la jumatate abia.
Acum suntem in cautare de nume pentru printesa mica. :x

Iubita,esti in luna a patra?

ras_cristalin 04 mar 2012 09:36:58

Re: 9 months to go!
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 965281)
eh cat is 3 sapt.. pana la 20.. ca poti naste mai devreme de 40 de sapt.. nu aveti nume deja.. sau aveai numai de baiat hahaha. sa ne zici cand te-ai decis la nume faine..

Nu mai e mult, intr-adevar :x eu sper sa stea la caldurica pana la 40 de s., ca nu vreau sa-mi vad copilul cu perfuzii si tuburi si alte minuni.
Nu stiu la ce nume sa ma hotarasc, poate veniti cu propuneri? >:D<
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 965284)

Iubita,esti in luna a patra?

Da, marti am patru luni implinite si intram in luna a 5a :x>:D<

StefaniaXtr 04 mar 2012 10:06:49

Re: 9 months to go!
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 965448)

Nu mai e mult, intr-adevar :x eu sper sa stea la caldurica pana la 40 de s., ca nu vreau sa-mi vad copilul cu perfuzii si tuburi si alte minuni.
Nu stiu la ce nume sa ma hotarasc, poate veniti cu propuneri? >:D<

Uite cateva propuneri:

Adela = nobil

Agata = om bun

Amalia = munca

Andreea = razboinic

Beatrice = calator

Bianca = alb

Carmen = cantec

Carina = mic si drag

Casandra = om stralucitor.


Spor la alegerea numelui!

O zi minunata!

lisha 04 mar 2012 16:25:35

Re: 9 months to go!
 
Buna fetelor!

Am intrat sa va salut si eu......noi suntem bine, Noemi e cuminte....eu astept sa imi revin bine, nu prea pot sta mult in picioare ma strang putin atele pt ca am fost putin taiata....in rest ma cam obosesc vizitele....abea astept sa treaca perioada asta....
feliciatari ras_cristalin pt fetita!!

Citat:

Anterior postat de Laura (Post 964084)
Felicitari prospetelor mamici>:D<, ma bucur sa aud ca totul a fost bine, si sunteti sanatoase;;).
Wow Iulia:x, ce ma bucur pentru tine>:D<, cred ca e foarte emotionant:">...si eu imi doresc sa fie tot fetita:D, si sa aibe ochii lu' taica'su:P, pielea tot a lui, si parul meu:P........
Si eu o sa merg la medic in 20 martie, nu stiu daca o sa poata sa-mi spuna atunci ce e, ca o sa am in jur de 15 saptamani.
Stefania cred si eu sa esti fericita:), acum ai timp sa te odihnesti si sa-ti astepti odorul:D
Voiam sa va mai intreb voi pe la cate saptamani ati inceput sa simtiti bebele cum misca?.....eu seara cand ma pun in pat simt ceva prin burtica, dar nu stiu ce e, ca e aproape imperceptibil, o miscare usoara, ...nu stiu cum sa o descriu, dar ma tot gandesc ca e prea devreme ca la 12 saptamani sa simti deja.
De saptamana viitoare incep examenele, asa ca o sa fiu mai stresata ca acum, pana acum am tot pregatit proiecte peste proiecte, si nu am avut timp sa scriu, doar va citeam pe fuga, oricum, ma bucur ca sunt aici viitoare mamici cu care sa pot vorbi>:D<

La mine a miscat la 14 sapt...simteam fluturasi prin burtica...


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:20:55.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO