forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Tae-bo&Aerobic (http://forum.slabute.ro/tae-bo-aerobic/)
-   -   P90X & P90X+ Plus - Extreme Home Fitness Exercise Videos (http://forum.slabute.ro/tae-bo-aerobic/p90x-p90x-plus-extreme-home-fitness-exercise-videos-2807.html)

iuhy 31 mai 2011 08:18:53

Re: P90X & P90X+ Plus - Extreme Home Fitness Exercise Videos
 
Mai am facut p90x aproximativ cum zic ei,timp de 3 saptamani.Asta era inaite de Paste. De Paste ma tot lauda lumea ca vai ce am facut,ca arat mai bine etc. si am inceput sa o las mai moale cu p90x-ul si sa mananc mai din toate mancarurile de Paste. Si asa s-a dus totul pe apa sambetei.

Oricum,abea acum am inceput din nou,eram atat de nervoasa pe mine ca am lasat asta sa se intample.

Doamne greu e sa incepi,ca dupa aia totul merge struna !!! Sunt in a3a zi, nu tin programul strict;ca nu am bara de tractiune si greutati, dar improvizez greutatile.

Si va recomand sa va luati un centimetru si sa va masurati saptamanal. Sa vedeti voi rezultate !!!

irina27 04 iun 2011 08:57:18

Re: P90X & P90X+ Plus - Extreme Home Fitness Exercise Videos
 
mie exercitiile astea imi par extrem de grele:-omi-e si frica sa le incerc,sincer.

Tina 04 iun 2011 09:27:01

Re: P90X & P90X+ Plus - Extreme Home Fitness Exercise Videos
 
Am terminat prima mea saptamana de Insanity...da, sunt grele, dar deja simt rezultate, mici, dar sunt (pt. ca eu slabesc incet). Merita tot efortul, antrenamente scurte, intense, la tinta. Adevarata provocare

irina27 04 iun 2011 10:47:14

Re: P90X & P90X+ Plus - Extreme Home Fitness Exercise Videos
 
Citat:

Anterior postat de Tina (Post 677904)
Am terminat prima mea saptamana de Insanity...da, sunt grele, dar deja simt rezultate, mici, dar sunt (pt. ca eu slabesc incet). Merita tot efortul, antrenamente scurte, intense, la tinta. Adevarata provocare

mie nu mi se par scurte deloc:))aproape fiecare video are cam 1h
Felicitari pentru saptamana de Insanity..mie mi se par ingrozitor de grele ex

Tina 04 iun 2011 10:51:55

Re: P90X & P90X+ Plus - Extreme Home Fitness Exercise Videos
 
Citat:

Anterior postat de irina27 (Post 677961)
mie nu mi se par scurte deloc:))aproape fiecare video are cam 1h
Felicitari pentru saptamana de Insanity..mie mi se par ingrozitor de grele ex

Cele de la P90X sunt mai lungi, dar Pylometrics sunt ge-ni-ale:))), eu am slabit facandu-le doar o data pe saptamana.
Cu Insanity trebuie sa iti stii/asculti limitele, sa te opresti cand obosesti, dar sa continui 10 secunde mai tarziu. Daca faci sport de mai mult timp o sa capeti rezistenta mai repede. Oricum orice sport e bun, dieta sa fie baza.

irina27 04 iun 2011 11:04:02

Re: P90X & P90X+ Plus - Extreme Home Fitness Exercise Videos
 
Citat:

Anterior postat de Tina (Post 677966)

Cele de la P90X sunt mai lungi, dar Pylometrics sunt ge-ni-ale:))), eu am slabit facandu-le doar o data pe saptamana.
Cu Insanity trebuie sa iti stii/asculti limitele, sa te opresti cand obosesti, dar sa continui 10 secunde mai tarziu. Daca faci sport de mai mult timp o sa capeti rezistenta mai repede. Oricum orice sport e bun, dieta sa fie baza.

asa e.fara dieta nu faci nimic:P

Luli 14 iul 2011 20:49:48

Re: P90X & P90X+ Plus - Extreme Home Fitness Exercise Videos
 
Hei. Caut partenera de P90x. Mai face cineva exercitiile astea?

somebody 16 iul 2011 08:50:25

Re: P90X & P90X+ Plus - Extreme Home Fitness Exercise Videos
 
Citat:

Anterior postat de Luli (Post 723235)
Hei. Caut partenera de P90x. Mai face cineva exercitiile astea?

hello! eu fac P90X,sunt la finalul sapt 3 :D
se vad modificari in bine,s-a dus mare parte din celulita de pe picioare....din pacate m-am cam "jucat" la capitolul alimentatie :(
Tu cand ai inceput?


Bring it!:D

Luli 16 iul 2011 12:51:39

Re: P90X & P90X+ Plus - Extreme Home Fitness Exercise Videos
 
Citat:

Anterior postat de somebody (Post 724595)
hello! eu fac P90X,sunt la finalul sapt 3 :D
se vad modificari in bine,s-a dus mare parte din celulita de pe picioare....din pacate m-am cam "jucat" la capitolul alimentatie :(
Tu cand ai inceput?


Bring it!:D

Buna. Eu incep de maine varianta Lean. M-am apucat si in timpul sesiunii si nu am putut sa fac zilnic de-aia am asteptat sa termin cu sesiunea sa ma apuc de treaba calumea. Am mai facut si anul trecut si sunt incantata de rezultatele rapide. De exemplu in saptamana din sesiune am tinut si dieta si am facut cam 4 sau 5 zile din program si am dat jos destul de bine, mai ales la cm, nu mi-a venit sa cred. Iar Tony e pe departe antrenorul meu preferat :D asa ca bring it!

corrynutza 17 iul 2011 21:57:24

Re: P90X & P90X+ Plus - Extreme Home Fitness Exercise Videos
 
Buna ,Luli! Am descarcat si eu P90x..,de maine ma apuc...Dar problema e ca ,eu cred ca am descarcat varianta clasica ...si as fi vrut-o pe lean ...de care ziceai tu ...ca nu am conditie fizica deloc ...si ziceam sa o iau foarte usor la inceput....Sa mai caut altceva sa descarc, nu imi permit ca am calculatorul praf ,abia suporta atatia Gb....asa ca o sa ma kinui cu ce am gasit ...si nu prea stiu care sunt regulile ....ma gandeam sa incep cu streching ,yoga....si abia apoi cu cardio si altele, ca sa capat putina mobilitate.Tare mi-e frica ca o sa mi se para prea greu si o sa renunt ....de aceea va cer sfaturi ...Cum e mai bine , ca sa nu ma descurajez?


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:57:03.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO