Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #4041 (permalink)  
Vechi 19 iun 2011, 08:25:31
CASSYopea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 dec 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Montignac
Date: 155cm, 68kg
Mesaje: 63
Aprecieri acordate: 16
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Buna fetelor! V-am adus niste sucuri conforme sa va racoriti!
Loly, ma bucur sa te aud scapata cu bine de operatie. Ai grija de tine si o recuperare cat mai usoare si rapida.
Magda, bine ai revenit. Sanatate multa mamei tale si ma bucur ca s-a rezolvat si problema cu serviciul tau. Sa stii ca mie mi-a lipsit enorm inspiratia pe care o ai tu in bucatarie, nu mai vorbesc de poze .
Bun venit si fetelor noi si la cat mai multe kg in minus!
Slabutelor, va doresc o duminica racoroasa, linistita si conforma!
__________________
''Tinteste spre luna. Daca ratezi s-ar putea sa lovesti o stea.'' W. Clement Stone
CASSYopea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1727 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1210 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de VAmedeea; 19 iun 2011 at 09:12:39. Motiv: imagine lipsa
  #4042 (permalink)  
Vechi 19 iun 2011, 08:28:37
Sylvester's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Michel Montignac
Date: 172cm, 55kg
Mesaje: 742
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Smile Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de TinAlexa Vezi mesajul



Sylvester bine ai venit in gasca noastra fantastica, la prima intrebare raspunsul este un DA iar la a doua intrebare imi pare rau eu nu te pot ajuta dar sint fete care o vor face.
Esti binevenita si sper din tot sufletul sa ramai sa ai rezultate frumoase iar cind ai sa devi experta in Monti asteptam si retete



Buna dimineata, dragelor!


Oana Magdalena, TinaAlexa- va multumesc pentru raspunsuri! Acum mi-e mult mai clar cum e cu fructele. Voi incerca, pe cat posibil, sa tin cont de aceste sfaturi. Cat despre Colon Help, astept in continuare parerile Slabutelor de pretutindeni .

Eu am tinut semi-Monti vreo 7 luni si, inainte de aceasta saptamana de cand mananc conform 100%, am slabit foarte putin si apoi greutatea mea a stagnat. De o saptamana se vede clar la haine si deja am dat un kg jos in 3 zile. Acum nu m-am mai cantarit, banuiesc ca tot acel kg se vede "pierdut", dar pentru mine este excelent sa vad ca pot manca mult mai mult ca inainte si dau jos kg . Minunat!

Cat despre retete, am mai preparat si eu cateva retete, una dintre ele chiar aseara, cand voi dormeati :

Supa crema de dovlecei- Faza I

- 700 gr dovlecei
- 2 cepe medii
- o lingurita ulei masline
- 4 linguri smantana 12%
- 1 litru apa
- 3 ramurele patrunjel
- sare, piper dupa gust

Am fiert dovleceii cu ceapa; dupa ce s-au fiert, le-am scos si le-am mixat la blender pana s-au facut o pasta foarte fina. Am pus amestecul inca o data pe foc, am turnat apa, lingurita de ulei de masline si smantana si am lasat 5 minute la foc mic. Am condimentat dupa gust cu sare si piper, am adaugat patrunjelul tocat marunt si gata. Voi reveni si cu poze de indata ce le voi descarca in calculator .


Am gustat azi-noapte cu o lingurita, avea un gust delicios . E la frigider acum. Voi manca azi, la pranz, impreuna cu salata si piept de pui la gratar. Si cred ca mananc si la cina, impreuna cu un cod la gratar si salata.
E gresit oare sa mancam acelasi tip de supa si la pranz, si la cina?

P.S. A facut cineva supa crema de ciuperci Faza I? As face si eu, am ciupercile in frigider, dar nu am gasit nimic in cartile lui Monti. Iar ceea ce am gasit pe anumite site-uri cu retete nu este conform si nici nu poate fi adaptat - prajeli peste prajeli, muuuult ulei, faina, etc.... M-ar interesa o reteta cu legume fierte, nu mai vreau sa mananc prajeli....


Va pup si iar va pup, sa aveti o zi minuntata!
Imagini ataşate
File Type: jpg good_morning_01.jpg (68,3 KB, 2 vizualizări)
Sylvester, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1979 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1462 kcal/zi. Pentru a slăbi 1,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1721 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4043 (permalink)  
Vechi 19 iun 2011, 08:35:52
CASSYopea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 dec 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Montignac
Date: 155cm, 68kg
Mesaje: 63
Aprecieri acordate: 16
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de Sylvester Vezi mesajul
Buna dimineata, dragelor!


Oana Magdalena, TinaAlexa- va multumesc pentru raspunsuri! Acum mi-e mult mai clar cum e cu fructele. Voi incerca, pe cat posibil, sa tin cont de aceste sfaturi. Cat despre Colon Help, astept in continuare parerile Slabutelor de pretutindeni .

Eu am tinut semi-Monti vreo 7 luni si, inainte de aceasta saptamana de cand mananc conform 100%, am slabit foarte putin si apoi greutatea mea a stagnat. De o saptamana se vede clar la haine si deja am dat un kg jos in 3 zile. Acum nu m-am mai cantarit, banuiesc ca tot acel kg se vede "pierdut", dar pentru mine este excelent sa vad ca pot manca mult mai mult ca inainte si dau jos kg . Minunat!

Cat despre retete, am mai preparat si eu cateva retete, una dintre ele chiar aseara, cand voi dormeati :

Supa crema de dovlecei- Faza I

- 700 gr dovlecei
- 2 cepe medii
- o lingurita ulei masline
- 4 linguri smantana 12%
- 1 litru apa
- 3 ramurele patrunjel
- sare, piper dupa gust

Am fiert dovleceii cu ceapa; dupa ce s-au fiert, le-am scos si le-am mixat la blender pana s-au facut o pasta foarte fina. Am pus amestecul inca o data pe foc, am turnat apa, lingurita de ulei de masline si smantana si am lasat 5 minute la foc mic. Am condimentat dupa gust cu sare si piper, am adaugat patrunjelul tocat marunt si gata. Voi reveni si cu poze de indata ce le voi descarca in calculator .


Am gustat azi-noapte cu o lingurita, avea un gust delicios . E la frigider acum. Voi manca azi, la pranz, impreuna cu salata si piept de pui la gratar. Si cred ca mananc si la cina, impreuna cu un cod la gratar si salata.
E gresit oare sa mancam acelasi tip de supa si la pranz, si la cina?

P.S. A facut cineva supa crema de ciuperci Faza I? As face si eu, am ciupercile in frigider, dar nu am gasit nimic in cartile lui Monti. Iar ceea ce am gasit pe anumite site-uri cu retete nu este conform si nici nu poate fi adaptat - prajeli peste prajeli, muuuult ulei, faina, etc.... M-ar interesa o reteta cu legume fierte, nu mai vreau sa mananc prajeli....


Va pup si iar va pup, sa aveti o zi minuntata!
Incearca reteta Dr. Man.
"Supa cremă de ciuperci
Scris de Gabriela Man

400 g ciuperci (champignon sau amestec mixt)
1 litru de apă
1,5 lingură premix pâine „Slăbeşti Mâncând”
200 ml smântână slabă
Sare, piper
Pătrunjel verde

Spălaţi ciupercile şi le puneţi la fiert în apă rece aproximativ 30-40 minute.
După ce au fiert puneţi deoparte câteva bucăţi, restul le pasaţi cu zeama în care au fiert.
Puneţi din nou la fiert piureul rezultat şi adăugaţi premixul dizolvat în puţină apă rece.
Fierbeţi 10 minute, dregeţi cu sare şi piper. Opriţi focul, adăugaţi smântâna şi ciupercile păstrate tăiate felii." (slabesti mancand . ro)

Are faina SM, ar daca vrei poti incerca si fara, sau pune faina de soia, ambele sunt conforme.
__________________
''Tinteste spre luna. Daca ratezi s-ar putea sa lovesti o stea.'' W. Clement Stone
CASSYopea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1727 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1210 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de VAmedeea; 19 iun 2011 at 09:17:48. Motiv: link extern
  #4044 (permalink)  
Vechi 19 iun 2011, 08:47:20
Sylvester's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Michel Montignac
Date: 172cm, 55kg
Mesaje: 742
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Smile Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de TinAlexa Vezi mesajul
Loly



Sylvester bine ai venit in gasca noastra fantastica, la prima intrebare raspunsul este un DA iar la a doua intrebare imi pare rau eu nu te pot ajuta dar sint fete care o vor face.
Esti binevenita si sper din tot sufletul sa ramai sa ai rezultate frumoase iar cind ai sa devi experta in Monti asteptam si retete





Dragele mele Slabute,




Am revenit cu inca o reteta pe care am facut-o de cateva ori, este minunata! Si destul de usor de facut. Faceam aceasta tarta inainte de a trece la 100% conform si de vreau sa va intreb si pe voi dace poate fi mancata si in Faza I.. Pe internet asa scria, ca e conform Monti Faza I, dar voi sunteti expertele, de aceea va intreb...

O gasiti si in atasament.



Tarta dietetica cu mere (pentru 8 portii)


Ingrediente:Mod de preparare:
  1. Intr-un vas, se bat spuma ouale.
  2. Se adauga zaharul vanilat, esenta de vanilie, bicarbonatul stins cu zeama de lamaie. Se mixeaza bine.
  3. Intr-un pahar se pun 2 lunguri pline cu smantana si se adauga 200 ml de apa, se amesteca bine si se incorporeaza in compozitia cu oua.
  4. Se adauga in ploaie faina, se mixeaza bine, ca sa nu se formeze cocolase.
  5. Apoi se adauga fructoza si coaja de lamaie taiata bucatele.
  6. Se spala bine merele, se curata de cotor si se taie felii.
  7. Intr-o forma tapetata cu hartie de copt se aranjeaza feliile de mere.
  8. Dupa ce au fost asezate toate merele, deasupra se toarna compozitia facuta mai devreme.
  9. Se da la cuptor preincalzit, la foc mediu. Se face cam 30 minute.
Pofta buna!

Ataşamente
File Type: doc Tarta dietetica cu mere.doc (28,5 KB, 11 vizualizări)
Sylvester, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1979 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1462 kcal/zi. Pentru a slăbi 1,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1721 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4045 (permalink)  
Vechi 19 iun 2011, 08:48:46
CASSYopea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 dec 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Montignac
Date: 155cm, 68kg
Mesaje: 63
Aprecieri acordate: 16
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de Sylvester Vezi mesajul
Buna dimineata, dragelor!


Oana Magdalena, TinaAlexa- va multumesc pentru raspunsuri! Acum mi-e mult mai clar cum e cu fructele. Voi incerca, pe cat posibil, sa tin cont de aceste sfaturi. Cat despre Colon Help, astept in continuare parerile Slabutelor de pretutindeni .

Eu am tinut semi-Monti vreo 7 luni si, inainte de aceasta saptamana de cand mananc conform 100%, am slabit foarte putin si apoi greutatea mea a stagnat. De o saptamana se vede clar la haine si deja am dat un kg jos in 3 zile. Acum nu m-am mai cantarit, banuiesc ca tot acel kg se vede "pierdut", dar pentru mine este excelent sa vad ca pot manca mult mai mult ca inainte si dau jos kg . Minunat!

Cat despre retete, am mai preparat si eu cateva retete, una dintre ele chiar aseara, cand voi dormeati :

Supa crema de dovlecei- Faza I

- 700 gr dovlecei
- 2 cepe medii
- o lingurita ulei masline
- 4 linguri smantana 12%
- 1 litru apa
- 3 ramurele patrunjel
- sare, piper dupa gust

Am fiert dovleceii cu ceapa; dupa ce s-au fiert, le-am scos si le-am mixat la blender pana s-au facut o pasta foarte fina. Am pus amestecul inca o data pe foc, am turnat apa, lingurita de ulei de masline si smantana si am lasat 5 minute la foc mic. Am condimentat dupa gust cu sare si piper, am adaugat patrunjelul tocat marunt si gata. Voi reveni si cu poze de indata ce le voi descarca in calculator .


Am gustat azi-noapte cu o lingurita, avea un gust delicios . E la frigider acum. Voi manca azi, la pranz, impreuna cu salata si piept de pui la gratar. Si cred ca mananc si la cina, impreuna cu un cod la gratar si salata.
E gresit oare sa mancam acelasi tip de supa si la pranz, si la cina?

P.S. A facut cineva supa crema de ciuperci Faza I? As face si eu, am ciupercile in frigider, dar nu am gasit nimic in cartile lui Monti. Iar ceea ce am gasit pe anumite site-uri cu retete nu este conform si nici nu poate fi adaptat - prajeli peste prajeli, muuuult ulei, faina, etc.... M-ar interesa o reteta cu legume fierte, nu mai vreau sa mananc prajeli....


Va pup si iar va pup, sa aveti o zi minuntata!
Incercam sa iti au un raspuns, dar facand trimitere directa la alt site se pare ca nu a fost postat. Uite o reteta a Dr. Man:

400 g ciuperci (champignon sau amestec mixt)
1 litru de apă
1,5 lingură premix pâine „Slăbeşti Mâncând”
200 ml smântână slabă
Sare, piper
Pătrunjel verde

Spălaţi ciupercile şi le puneţi la fiert în apă rece aproximativ 30-40 minute.
După ce au fiert puneţi deoparte câteva bucăţi, restul le pasaţi cu zeama în care au fiert.
Puneţi din nou la fiert piureul rezultat şi adăugaţi premixul dizolvat în puţină apă rece.
Fierbeţi 10 minute, dregeţi cu sare şi piper. Opriţi focul, adăugaţi smântâna şi ciupercile păstrate tăiate felii.

Daca nu ai faina SM poti incerca si fara, sau foloseste faina de soia doar ca nu "leaga" asa bine mancarea.
Pofta buna!
__________________
''Tinteste spre luna. Daca ratezi s-ar putea sa lovesti o stea.'' W. Clement Stone
CASSYopea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1727 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1210 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4046 (permalink)  
Vechi 19 iun 2011, 08:58:22
CASSYopea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 dec 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Montignac
Date: 155cm, 68kg
Mesaje: 63
Aprecieri acordate: 16
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de Sylvester Vezi mesajul
Dragele mele Slabute,




Am revenit cu inca o reteta pe care am facut-o de cateva ori, este minunata! Si destul de usor de facut. Faceam aceasta tarta inainte de a trece la 100% conform si de vreau sa va intreb si pe voi dace poate fi mancata si in Faza I.. Pe internet asa scria, ca e conform Monti Faza I, dar voi sunteti expertele, de aceea va intreb...

O gasiti si in atasament.



Tarta dietetica cu mere (pentru 8 portii)


Ingrediente:Mod de preparare:
  1. Intr-un vas, se bat spuma ouale.
  2. Se adauga zaharul vanilat, esenta de vanilie, bicarbonatul stins cu zeama de lamaie. Se mixeaza bine.
  3. Intr-un pahar se pun 2 lunguri pline cu smantana si se adauga 200 ml de apa, se amesteca bine si se incorporeaza in compozitia cu oua.
  4. Se adauga in ploaie faina, se mixeaza bine, ca sa nu se formeze cocolase.
  5. Apoi se adauga fructoza si coaja de lamaie taiata bucatele.
  6. Se spala bine merele, se curata de cotor si se taie felii.
  7. Intr-o forma tapetata cu hartie de copt se aranjeaza feliile de mere.
  8. Dupa ce au fost asezate toate merele, deasupra se toarna compozitia facuta mai devreme.
  9. Se da la cuptor preincalzit, la foc mediu. Se face cam 30 minute.
Pofta buna!

Ai grija Sylvester, nu e deloc conforma reteta. Zaharul nu are ce sa caute acolo (fie si cu vanilie). Faina de grau integrala are un IG mediu, nu se amesteca cu grasimi, iar tu ai grasimi atat in smantana cat si in galbenusul de ou. Ar putea fi conforma reteta daca in loc de zahar cu vanilie folosesti fructoza si esenta de vanilie, smantana o inlocuiesti cu iaurt slab iar din oua folosesti doar albusurile care nu au grasimi.
__________________
''Tinteste spre luna. Daca ratezi s-ar putea sa lovesti o stea.'' W. Clement Stone
CASSYopea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1727 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1210 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4047 (permalink)  
Vechi 19 iun 2011, 09:22:12
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de CASSYopea Vezi mesajul
Ai grija Sylvester, nu e deloc conforma reteta. Zaharul nu are ce sa caute acolo (fie si cu vanilie). Faina de grau integrala are un IG mediu, nu se amesteca cu grasimi, iar tu ai grasimi atat in smantana cat si in galbenusul de ou. Ar putea fi conforma reteta daca in loc de zahar cu vanilie folosesti fructoza si esenta de vanilie, smantana o inlocuiesti cu iaurt slab iar din oua folosesti doar albusurile care nu au grasimi.
Sau lasa smantana si ouale si schimba doar faina, pune din cea slbesti mancand de patiserie. In rest, ca indulcitori, clar doar fructoza (fara zahar), iar pt aroma esenta de vanilie.

Sylvester, interesante retete! Nu are nimic daca mananci aceeasi supa sau fel de mancare de 2 ori pe zi. Poti sa il mananci si la fiecare masa, nu are nimic. Monti da niste exemple in carte de meniuri care bineinteles ca le-a facut in asa fel incat sa fie cat mai diversificate, dar asta nu inseamna ca slabesti mai repede. E doar o pt orientare. Doar nu era sa puna aceeasi supa de 2 ori in aceeasi zi sau 2 zile consecutiv. Ar fi parut banala dieta. Dar eu cand am tinut corect sa stii ca nu m-am orientat dupa modelele lui, mancam ce aveam pofta sau chef sa-mi fac, respectand insa regulile. Si slabisem f. frumos!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de VAmedeea; 19 iun 2011 at 09:25:17.
  #4048 (permalink)  
Vechi 19 iun 2011, 09:33:54
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Fetelor, discutia se muta la un alt nivel. Va rog sa postati aici: http://forum.slabute.ro/dieta-michel...tml#post693723

Va multumesc!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4049 (permalink)  
Vechi 19 iun 2011, 10:02:48
Sylvester's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Michel Montignac
Date: 172cm, 55kg
Mesaje: 742
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de CASSYopea Vezi mesajul
Incearca reteta Dr. Man.
"Supa cremă de ciuperci
Scris de Gabriela Man

400 g ciuperci (champignon sau amestec mixt)
1 litru de apă
1,5 lingură premix pâine „Slăbeşti Mâncând”
200 ml smântână slabă
Sare, piper
Pătrunjel verde

Spălaţi ciupercile şi le puneţi la fiert în apă rece aproximativ 30-40 minute.
După ce au fiert puneţi deoparte câteva bucăţi, restul le pasaţi cu zeama în care au fiert.
Puneţi din nou la fiert piureul rezultat şi adăugaţi premixul dizolvat în puţină apă rece.
Fierbeţi 10 minute, dregeţi cu sare şi piper. Opriţi focul, adăugaţi smântâna şi ciupercile păstrate tăiate felii." (slabesti mancand . ro)

Are faina SM, ar daca vrei poti incerca si fara, sau pune faina de soia, ambele sunt conforme.
Multumesc frumos pentru reteta, Slabuto! O voi face si va povestesc cum a iesit!
Sylvester, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1979 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1462 kcal/zi. Pentru a slăbi 1,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1721 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
cura, dieta montignac, diete, kilograme, michel montignac, montignac, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea VI Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 3395 19 dec 2010 23:21:07
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea III Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4859 31 iul 2010 21:50:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole