forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal 30+ Loredana (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12764)

LOREDANA99 19 feb 2020 10:13:43

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Am avut 2 zile proaste ca si alimentatie, dar am bifat ora de aerobic ieri. Azi si maine sunt in concediu, asadar curatenie generala in casa, mese ok ca nu mai am nici o scuza, am amidon si carbo, la pranz ma asez in pat cu M. iar dupa amiaza merg la curte, imi organizez mini-gradina si curat gazonul, mai ard calorii si uit de foame :))

LOREDANA99 19 feb 2020 12:33:46

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Azi frumos, regulamentar, pana acum. Diseara sa rezist. O sa-mi salvez meniurile in calc. de calorii, desi nu cantaresc tot, dar ochiometric cam stiu de acum cat mananc, castig si timp, am si idee cand sa ma opresc din mancat.

adinico 19 feb 2020 14:15:33

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1449325)
Din ce stiu ca functioneaza la Rina si pot imbunatati - sa beau apa cu miere si lamaie, sa cumpar doar paine integrala si sa ma rezum la o singura felie pe zi la proteine, la amidon fara. Sa iau ultima masa cat mai devreme - asta faceam deja.

bravo bravo Loredana, Rina e minunata..si eu am tinut-o dar fara nici o zi de apa ca nu am putut, iar dimineata beam apa minerala in loc de apa cu miere si lamaie ...si a functionat tare bine 13 kg in 3 luni ...
spor si la rina si la treburi de curte si asteptam poze cu minigradinuta ta sa ne bucuri ochii cu floricele dupa ce o termini de aranjat ...
numai bine!!>:D<

LOREDANA99 19 feb 2020 19:05:16

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Multumesc! Legume si verdeturi pun, nu flori, numa' ca-s cam antitalent, asa zice mama :))

LOREDANA99 19 feb 2020 19:12:48

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Meniu azi:
Cafea cu fructoza
2 banane mici, o portocala
500 gr cartofi la cuptor, salata mixta, 42 gr paine neagra

adinico 20 feb 2020 09:16:44

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Bun, bun e minunat sa mananci legume din propria gradina, sanatoase si fara fertilizatori, pesticide..... bravooo...spor la gradinarit!

LOREDANA99 23 feb 2020 12:17:24

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Azi m-am cantarit. 66.0. Abaterile din ultima perioada mi-au adus + 1,3 kg.
Asa ca imi dau un restart si incerc sa urmez ceva mai echilibrat.
Azi cafea si apa cu lamaie si miere
O cana de iaurt 1,5% cu 4-5 linguri musli cu fructe
Mancare de varza cu spata de porc si o felie de paine integrala.
Pana diseara mai am voie 2 felii de paine, una cu o felie de branza si alta cu legume. Plus un ceai cu miere daca simt nevoia. Si sa fac sport.

LOREDANA99 28 feb 2020 08:15:22

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
In 5 zile de mancat orientativ dupa meniurile lui C.B., -1,4 kg, dar incep sa ma simt cam slabita, ce-i drept am si racit putin, sunt si in prima zi de menstra.

Zoe 28 feb 2020 09:09:23

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
sunt faine meniurile lui C.B., cel puțin ca diversitate. îmi spunea însă o prietenă, care e cât o sforicică de subțire, că ea a făcut foamea cu ele. așa că e bine dacă le folosești doar orientativ, vezi și tu cum ți se potrivesc.

LOREDANA99 28 feb 2020 10:54:25

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Da...eu mai bag cate o felie de paine...cate o bucata de proteina, cu nu rezist sa mananc brocolli fiert la cina...sa fim seriosi. Fix orientativ ma uit, cam ce si cat combina, categoria de alimente...ca sa nu mai fiu nevoita sa folosesc calculatorul de calorii si sa stiu ca e "corect". De-abia am reusit sa dau jos Craciuul si Anul Nou de pe mine...foarte greu imi e sa slabesc. Chin.


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:14:02.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO