forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal 30+ Loredana (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12764)

LOREDANA99 03 mar 2020 09:51:27

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Dimineata m-am cantarit...65.4, asadar cu tot trisatul meu, am stabilizat acest 65, obtinut de la finalul lunii ianuarie, dar e mare lucru pt mine ca dupa fiecare escapada ma duceam catre 66-68. Azi fata cuminte, mi-am luat pachet la munca, iaurt cu musli si un sandvis cu telemea si paine graham, am si scos 2 pastravi din congelator, sa-i faca dupa-amiaza la cuptor. Ma gandeam sa-mi aduc iar bicicleta eliptica in casa, desi e mare si n-o sa le convina ca ocup spatiul, dar asa as bifa cu succes a treia ora de sport pe saptamana. Parca reinvat sa mananc, asa ma simt.

butterfly30 03 mar 2020 09:58:52

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Bravo, Lore. Nu e ușor sa consolidezi o scădere, e un mare pas înainte 3 kg..
Eu vreau banda. Numa sa strâng niște bani.. Nu ma interesează ca în casa nu mai e loc niciun pic.. Care e faza? Loc de jucării e, loc de doua televizoare mari a fost, ditamai dulapul pt papucii soțului încape, pt mine nu e loc? ****. Sa se mute cine nu încape!

lidiuta 03 mar 2020 10:03:45

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Bravo, Lori, ma bucur pentru tine!:)
Fluturas, si eu ma gandesc la banda uneori, n/am mai mers la sala de doua saptamani, una a fost cu cm, alta cu alte treburi, iar in contextul actual,gandindu-ma eu ca la sala se pot raspandi repede diversi microbi, parca as mai astepta cu reinnoirea abonamentului.
Loc de banda nu am, cred ca trebuie pusa direct pe parchet, nu pe covor, daca as lua/o, as lua/o in rate fara dobanda, insa raman doua probleme> locul si zgomotul.
O zi buna!:):)

LOREDANA99 03 mar 2020 10:06:13

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Acum ma uit ca daca in 2 luni totusi am dat 5 kg jos, nu ar fi imposibil ca in urmatoarele 2 luni sa dau inca 5, desi stiu ca astea se vor duce mai greu, dar am si avut muuulte deraieri in prima parte a anului si tot felul de incercari...adica am tinut SB, Rina si C.B...acum as vrea sa raman la alimentatie sanatoasa si sa intensific un pic sportul, ca vad schimbari in bine, chiar daca mici...

LOREDANA99 05 mar 2020 13:57:49

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
N-am nici un chef de nimic...am fost intoarsa pe dos ca nu stiam daca sa-l inscriu pe M. la scoala sau nu...am decis ca nu, presiuni din partea educatoarei si a directorului...maine am "intalnire" cu el, astia sunt cu capul...in fine, azi ploua, sta si soacra mea la mine de 3 zile, mai am un pic si fug de acasa :)). Azi mai bine ar fi sa fug la erobic, daca tot mi-am propus o evadare...

butterfly30 05 mar 2020 14:10:31

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Al meu mai sta un an. Când o sa vezi ce înseamnă școală o sa te bucuri ca îl mai ții un an...
.

LOREDANA99 05 mar 2020 14:13:23

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Asta am zis si eu, mi-a dat o colega caietele de lucru ale fetitei ei...m am uitat pe programa...iar desteptul asta imi zice ca daca i-am facut testarea e obligatoriu. Am scos ordinul ministrului unde scrie clar ca aceasta testare permite inscrierea, nu ca e obligatorie...sper sa reusesc sa scap de el fara sa ma enervez, ca un pic imi mai trebuie si ii zic vreo 2.

LOREDANA99 05 mar 2020 14:20:04

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1449664)
N-am nici un chef de nimic...am fost intoarsa pe dos ca nu stiam daca sa-l inscriu pe M. la scoala sau nu...am decis ca nu, presiuni din partea educatoarei si a directorului...maine am "intalnire" cu el, astia sunt cu capul...in fine, azi ploua, sta si soacra mea la mine de 3 zile, mai am un pic si fug de acasa :)). Azi mai bine ar fi sa fug la erobic, daca tot mi-am propus o evadare...

arobic, nu erobic...:))

alina_neamt 05 mar 2020 15:12:19

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1449666)
Asta am zis si eu, mi-a dat o colega caietele de lucru ale fetitei ei...m am uitat pe programa...iar desteptul asta imi zice ca daca i-am facut testarea e obligatoriu. Am scos ordinul ministrului unde scrie clar ca aceasta testare permite inscrierea, nu ca e obligatorie...sper sa reusesc sa scap de el fara sa ma enervez, ca un pic imi mai trebuie si ii zic vreo 2.

Eu l-am înscris la școală! Faza e ca al meu repeta grupa mare acum. Al meu e la început de octombrie... Daca îl mai țin încă un an acasă... Valeuu!

LOREDANA99 05 mar 2020 16:20:09

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Citat:

Anterior postat de alina_neamt (Post 1449673)
Eu l-am înscris la școală! Faza e ca al meu repeta grupa mare acum. Al meu e la început de octombrie... Daca îl mai țin încă un an acasă... Valeuu!

Implineste 6 in octombrie?


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:44:33.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO