forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal 30+ Loredana (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12764)

LOREDANA99 02 sep 2019 21:11:10

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Emoția este ca o persoană care îți bate la ușă... și nu va pleca până nu-i vei deschide. Cu cât o eviți mai mult, cu atât ea va fi mai insistentă, iar confruntarea dintre voi - mai violentă.
Dacă nu-ți asculți nemulțumirea, frustrarea, ele comunică cu tine prin dureri de cap;
Dacă nu-ți asculți furia, ea îți vorbește prin dureri de stomac;
Dacă nu-ți asculți frica, ea îți vorbește prin constipație;
Dacă nu-ți asculți dorința de a spune "nu", ea vorbește cu tine prin tulburări gastro-intestinale;
Dacă nu-ți asculți pasiunea, ea îți vorbește prin apariția infecțiilor;
Dacă nu-ți asculți creativitatea și talentul, acestea îți vorbesc prin creșteri inexplicabile în greutate;
Dacă nu-ți asculți afectivitatea, aceasta îți vorbește prin dermatite.
Orice emoţie care nu este ascultată și înțeleasă la timp, ne îmbolnăvește corpul. Iar corpul este oglinda sufletului nostru.

Zoe 03 sep 2019 06:19:33

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1446942)
La mine la munca sunt 130 oameni, se cearta intre ei, barfta, circ, mutre...mi e lehamite intr un fel, dar presupun ca nicaieri nu i Raiul pe pamant. Sanatosi sa fim.

și la mine vreo 160. și nu că se bârfește, e meliță de dimineața până seara, se colportează, se minte până la aberant, se trag sfori și țepe.
nicăieri nu-i perfect. dă-i în brânză. ai atâtea alte lucruri de care să te bucuri. e suficient să deschizi ochii :)>:D<

butterfly30 03 sep 2019 06:40:27

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1446944)
Fii'miu e grupa mare la gradi, refuz sa cred ca tre' sa inceapa preagatitoarea, adica scoala la anu'...totusi e prea mic. Va avea 5 ani si 10 luni. Oricum, mai vedem.

Eu îl las sa facă de 2 ori grupa mare, deși și asa e complicat. Acum ca am văzut ce înseamnă pregătitoare, ce stres, ce nivel, ce competiție, nu iau deloc, deloc în calcul sa îl dau mai devreme.

LOREDANA99 16 sep 2019 11:32:02

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Ziua buna!

Am reusit sa ma tin de SB in ultimele 3 sapt, -3,9 kg, fara sport, cu mici tristari, dar vreau sa reintroduc ceva carbohidrati sanatosi treptat (aici e aici) pt ca ma simt destul de slabita.

LOREDANA99 16 sep 2019 18:01:57

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Azi: 2 cafele cu lapte si miere, vreo 3 bomboane fara zahar si singura masa, luata pe la 18.30 - o ciorba de legume cu fasole boabe si afumatura si un colt de paine graham + ceapa rosie. Maine zi de cantar.

lidiuta 16 sep 2019 18:31:33

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Încearcă să adaugi carbo în prima parte a zilei. E bine că ai slăbit, dar...o singură masă pe zi?:)

LOREDANA99 16 sep 2019 20:53:42

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Lidi, asa s-a intamplat azi, de regula beau o sticla de lapte batut la serviciu. Urmeaza 2 zile de concediu, deci poate am si eu macar 2 mese pe zi ca oamenii.

LOREDANA99 19 sep 2019 07:16:15

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Am avut 2 zile cu 65.7, azi 65.6, deci un plus de 4-500 gr, dar mi-am mai revenit, si fizic si psihic sunt mult mai ok, ca in ultimele zile orice eveniment minor imi crea senzatie de nod in gat si eram cu nervii la pamant. Azi incerc o zi "curata", ca maine avem o masa in familie si chiar vreau sa gust si eu din ce pregatesc. Am multe de facut, dar poate ajung la ora mea de aerobic de la 18.30.

LOREDANA99 19 sep 2019 07:19:38

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Aaa...si am mancat de toate, dar fara exagerari cantitative cum era obiceiul meu, ieri de ex:
2 cafele cu miere - 1 slaba
2 ochiuri cu 1 felie de telemea si una de paine graham + rosie
Sana cu o felie de paine graham si o alta felie cu zacusca de vinete
1 ciocanel de pui prajit
Seara o nectarina, cateva boabe de struguri si o ciocolatica, 2 melci cu lapte :)) - asta fiind o "scapare".
Incepusem bine, ca am zis sa ma ghidez dupa dieta propusa de C.B., ca mi se pare o cantitate ok de carbo si stiu sigur ca slabesc cu ea, dar m-am pierdut pe traseu seara.

LOREDANA99 20 sep 2019 06:57:12

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Meniul de ieri:
Cafea cu miere, sana
Niste bomboane fara zahar
2 ochiuri, telemea, rosie, zacusca de vinete, 2 felii paine graham
Un sfert de placinta cu branza facuta la cuptor, adusa de vecina mea...mi-a adus 2 placinte si eu doar am gustat, sunt mandra de mine :D

Sa va povestesc de vecina mea, nu stiu daca am mai scris, are peste 80 ani si face niste ducliuri exceptionale...la un moment dat ne uitam amandoua un serial, fiecare la casa ei, s-a terminat sezonul 2 si asteptam finalul...eu ii zic ca se toarna la anul sezonul 3, iar ea dezamagita zice...tu il vezi sigur, dar eu? Fix asa si eu cu placintele facute de dumneaei :))


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:34:55.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO