forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal 30+ Loredana (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12764)

LOREDANA99 24 sep 2019 19:54:30

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Azi iar am dat-o'n bara seara...nici nu stiu daca sa ma cantaresc maine. Oricum, singura sansa ca sa dau cateva kg jos intr-un timp scurt este low carb, cu multi carbo mi se deschide apetitul. Mi-am facut azi analize, toate ok, doar glicemia la limita superioara, la mine mereu a fost invers, ori de la napolitanele de aseara + un pliculet de medicament care are zahar. Oricum o repet in vreo 2 sapt.

LOREDANA99 25 sep 2019 05:54:09

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
66.6 again. Am terminat-o cu carbo, imi dau dezlegare doar la 1-2 felii de paine/zi, plus mierea/zaharul din cafea.

LOREDANA99 26 sep 2019 07:10:09

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Ieri mi-a adus o practicanta un covrig....prima data mi-am intrebat colega daca nu vrea, nu l voia...apoi am baut o cafea...aveam o foame de lup, in general mi se intampla asta cand sunt racita si cand vine sezonul rece, e ca un mecanism de autoaparare....pana ca pana la 15 l-am mancat + 2 linii cioco neagra + 1 strugure mic, acasa o foame nebuna, supa de rosii si varza cu carne cu paine (eu ft rar mananc 2 feluri) si seara putin lapte cu orez...dimineata 66.2 (-400 gr). Cateodata cred ca e bine sa-ti asculti organismul...azi aceeasi fata mi-a adus o placinta cu mere, ajung dupa 16.30 acasa, asa ca ma gandesc serios s-o mananc :))

Ieri mi-a fost tare pofta de dulce si se pare ca "ia cu paine" a functionat, ca n-am dat iama in nimic "interzis", desi aveam in casa diverse bomboane, jeleuri si prajiturele...la un moment dat chiar ma gandeam la paine cu unt si dulceata.

Oricum, am oroare cand ma gandesc la petrecerea de peste 2-3 saptamani...imi doresc sa reusesc sa ma echilibrez pe toate planurile si sa dau jos 2-3 kg macar, pt confortul meu.

LOREDANA99 27 sep 2019 11:24:40

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Ieri mancat relativ normal, dar masa de seara tarziu. Azi 66.3 (+100 gr). In continuare am o foame nebuna, o fi vremea plus ceva sindrom premenstrual, dar pe bune, canta stomacul, nu alta. Un milion de pofte, de vreo 2 zile ma gandesc la cartofi prajiti cu mujdei si mamaliga.

alina_neamt 28 sep 2019 20:29:02

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Nu știu ce e cu foamea asta ca și pe mine ma enervează răuuuu de o săptămână, cam asa... O fi ceva în atmosfera?!

LOREDANA99 30 sep 2019 09:55:05

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Eu am mancat in week-end pana mi s-a facut rau fizic, azi incerc sa-mi revin...

LOREDANA99 01 oct 2019 05:41:52

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Ieri cafea, nuci, cateva boabe de strugure - erau prea dulci si un mar mic...apoi 2 felii de paine integrala cu zacusca, iar seara am dat iama in paste...azi ma cantaresc cu orice risc de a-mi crea neplaceri suplimentare :)) si mi iau un iaurt dietetic mare la munca. Am o durere groaznica de cap, prima zi de menstra.

LOREDANA99 01 oct 2019 06:58:46

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
66.9, in conditiile in care joia, vinerea si sambata trecuta cantarul a indicat 66.3. O fi si vb de perioada lunii, ca ma simt umflata la propriu.

Michelina 01 oct 2019 22:54:41

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Eu zic ca sunt cantarele astea defecte. Eu am zis ca-i schimb maine bateria poate trece la sentimente mai bune! ;;);;);;)

LOREDANA99 02 oct 2019 06:58:17

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Buna dimineata! La mine nu e defect sigur, efectiv nu ma mai pot abtine, dimineata 67.2. Trebuie sa elimin carbohidratii pe cat posibil, ca sa inhib senzatia asta de foame. Amr 10 zile, astazi cafea lunga la expresor cu o lingurita rasa de zahar brun. O sticla de lapte batut 2% la munca, 200-300 gr. peste pe grill cu usturoi acasa (cred) - sau ceva asemanator de aprox. 400-500 kcal si un ceai putin indulcit poate. Calculez calorii, ca vad ca alta modalitate nu-i.


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:39:35.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO