Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal alynacrystyna

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #21 (permalink)  
Vechi 04 ian 2011, 16:17:05
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Jurnal alynacrystyna

Eu credeam ca ai vreo reteta de snitele conforma de la fetele Rina..
Noi la Monty de ex le dam prin ou si susan, si le bagam la cuptor pe hartie pergament..nu stiu daca la tine sunt permise asa
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #22 (permalink)  
Vechi 04 ian 2011, 16:24:57
micutza1's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 oct 2010
Locaţie: Atena, Grecia
Dieta: Dieta personalizata si mult sport !
Date: 160cm, 66kg
Mesaje: 489
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal alynacrystyna

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Eu credeam ca ai vreo reteta de snitele conforma de la fetele Rina..
Noi la Monty de ex le dam prin ou si susan, si le bagam la cuptor pe hartie pergament..nu stiu daca la tine sunt permise asa

LA reteta Rina spune clar ca trebuie sa alegi ori una ori alta la o masa..

De asemenea orice abatare - orice aliment in plus fata de meniu poate cauza probleme!
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...pune-7013.html
crede in tine ... iubeste-te ... incurajaza-te ... fi mandra ... ceilalti te pot abandona, insa TU trebuie sa lupti mereu pentru TINE ... pentru cea ce vrei!!!
  #23 (permalink)  
Vechi 04 ian 2011, 17:48:29
alynacrystyna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 23 nov 2010
Locaţie: Sebes, Alba, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Rina's 90
Date: 165cm, 56.6kg
Mesaje: 20.621
Aprecieri acordate: 66
Am fost apreciat(a) de 469 ori in 342 mesaje
Implicit Re: Jurnal alynacrystyna

Citat:
Anterior postat de micutza1 Vezi mesajul
LA reteta Rina spune clar ca trebuie sa alegi ori una ori alta la o masa..

De asemenea orice abatare - orice aliment in plus fata de meniu poate cauza probleme!

da am vazut k scrie carne fiarta/prajita sau oua/branzeturi...data viit fac pieptu de pui pe gratar...
__________________
Regulament slabute.ro
Jurnal Alynacrystyna

Retete Rina

SEMNEAZA: PRIMA PETITIE NATIONALA PENTRU DREPTUL LA O VIATA SANATOASA





"Nu ma uit in urma la cat am pierdut, sa pot vedea in fata,dar, ce a fost in urma mea e prezent in lupta mea de azi si lupta de azi imi aminteste de gustul amar al infrangerii de ieri. Azi..ca si ieri sau restul zilelor trecute, nu am putere de a lupta, nu am nici o strategie, nici motivatie, abia rasuflu.Si totusi ceva in mine ma tine...nu pe linia de plutire si nici in amortire ci...in lupta"
I do not try to be better than anyone else...I only try to be better than myself...
Every guy thinks that every girl's dream is to find the perfect guy...bullshit...every girl's dream is to eat without getting fat!!!

  #24 (permalink)  
Vechi 04 ian 2011, 17:55:14
alynacrystyna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 23 nov 2010
Locaţie: Sebes, Alba, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Rina's 90
Date: 165cm, 56.6kg
Mesaje: 20.621
Aprecieri acordate: 66
Am fost apreciat(a) de 469 ori in 342 mesaje
Implicit Re: Jurnal alynacrystyna

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Eu credeam ca ai vreo reteta de snitele conforma de la fetele Rina..
Noi la Monty de ex le dam prin ou si susan, si le bagam la cuptor pe hartie pergament..nu stiu daca la tine sunt permise asa
adevaru e k nu mam uita la retete, am avut snitele gata facute, si scria carne fiarta /prajita, dak nu ma insel...am zis gata..asta mananc..dar promit sa ma documentez mai bine...sa nu mai fac greseli...ms pt sfaturi la toate
__________________
Regulament slabute.ro
Jurnal Alynacrystyna

Retete Rina

SEMNEAZA: PRIMA PETITIE NATIONALA PENTRU DREPTUL LA O VIATA SANATOASA





"Nu ma uit in urma la cat am pierdut, sa pot vedea in fata,dar, ce a fost in urma mea e prezent in lupta mea de azi si lupta de azi imi aminteste de gustul amar al infrangerii de ieri. Azi..ca si ieri sau restul zilelor trecute, nu am putere de a lupta, nu am nici o strategie, nici motivatie, abia rasuflu.Si totusi ceva in mine ma tine...nu pe linia de plutire si nici in amortire ci...in lupta"
I do not try to be better than anyone else...I only try to be better than myself...
Every guy thinks that every girl's dream is to find the perfect guy...bullshit...every girl's dream is to eat without getting fat!!!

  #25 (permalink)  
Vechi 04 ian 2011, 18:01:40
alynacrystyna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 23 nov 2010
Locaţie: Sebes, Alba, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Rina's 90
Date: 165cm, 56.6kg
Mesaje: 20.621
Aprecieri acordate: 66
Am fost apreciat(a) de 469 ori in 342 mesaje
Smile Re: Jurnal alynacrystyna

Citat:
Anterior postat de lucia ely Vezi mesajul
alina posteaza acum si meniul de azi sa vad:d deocamdata cum arata si cina
sa traiti ... pai...cum azi, a doua zi, este ziua legumelor, am avut la micul dejun iar mere, k ador merele, am papat vreo 2-3 , la pranz cartofi co felie de paine, si la cina o sa manc tot cartofi, dar vreau sa mi fac copti si cu putina varza murata..km atat pe azi..cu mancarea...in rest am baut ceai verde...si o sa beau pana ma pun la nana
__________________
Regulament slabute.ro
Jurnal Alynacrystyna

Retete Rina

SEMNEAZA: PRIMA PETITIE NATIONALA PENTRU DREPTUL LA O VIATA SANATOASA





"Nu ma uit in urma la cat am pierdut, sa pot vedea in fata,dar, ce a fost in urma mea e prezent in lupta mea de azi si lupta de azi imi aminteste de gustul amar al infrangerii de ieri. Azi..ca si ieri sau restul zilelor trecute, nu am putere de a lupta, nu am nici o strategie, nici motivatie, abia rasuflu.Si totusi ceva in mine ma tine...nu pe linia de plutire si nici in amortire ci...in lupta"
I do not try to be better than anyone else...I only try to be better than myself...
Every guy thinks that every girl's dream is to find the perfect guy...bullshit...every girl's dream is to eat without getting fat!!!

  #26 (permalink)  
Vechi 04 ian 2011, 18:16:02
micutza1's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 oct 2010
Locaţie: Atena, Grecia
Dieta: Dieta personalizata si mult sport !
Date: 160cm, 66kg
Mesaje: 489
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal alynacrystyna

Una dintre cele mai populare diete in momentul de fata in Romania si in Europa in general, Dieta Rina, a fost creeata in America, fiind una dintre dietele care ne promit s slabim intre 15-20 de kilograme, fara eforturi majore. Chiar daca slabim destul de mult, scopul dietei nu este numai pierderea kilogramelor in plus, ci schimbarea metabolismului in general. Cu alte cuvinte, dieta Rina pune metabolismul lenes la treaba, il stimuleaza sa arda mai mult si implicit, sa slabim mai mult. Un metabolism sanatos ne ajuta sa evitam efectul de yo-yo, respectiv acumularea rapida a kilogramelor pierdute, o data ce incheiem dieta si incepem sa mancam normal.

Cum functioneaza dieta Rina? Desi puteti slabi 15 kilograme pe parcursul celor 3 luni de dieta, regimul este unul foarte sanatos, pentru ca nu slabiti mai mult de 1,5 kg pe saptamana, adica exact cat ne sfatuiesc medicii nutritionisti ca fiind ideal. Dieta de 90 de zile a fost initial prescrisa sportivilor, insa a fost adoptata si de medicii cardiologi si recomandata celor ce sufera de boli cardio-vasculare, pentru ca are efecte benefice asupra tensiunii arteriale. Asa cum ne sugereaza si numele, dieta tine 90 de zile, o puteti intrerupe si mai repede, daca nu doriti sa slabiti atat de mult, insa efectul de schimbare a metabolismului nu mai este garantat.

Reguli generale ale dietei. Numarul de calorii consumate zilnic vi se poate parea destul de mare, insa dieta este astfel gandita incat sa creeze un echilibru perfect in organism, astfel incat sa slabiti sanatos, fara a va infometa sau a va priva de anumite grupe alimentare. Micul dejun, in fiecare zi al dietei, consta in fructe, fie 2 mere, 2 pere, piersici, pepene, banana etc. Incercati sa nu sariti peste nici un aliment din meniu si peste nicio masa, intrucat fiecare are un rol important in atingerea scopului final. Dupa incheierea dietei, pentru alte 90 de zile, continuati sa mancati fructe la micul dejun. Daca in aceste 3 luni de mentinere mai slabiti alte 3 kg, inseamna ca schimbarea metabolismului s-a produs. Puteti consuma cafea si ceai fara zahar in orice cantitate doriti. O data pe luna, de 3 ori pe parcursul dietei deci, dupa ziua de fructe, urmeaza o zi de apa, cu scopul de detoxifiere.

Ziua 1 - ziua proteinelor. Dupa micul dejun cu fructe, puteti consuma la pranz carne fripta sau fiarta, de exemplu 3 felii de piept de pui sau carne slaba. Puteti inlocui carne cu 3 oua fierta sau cu diverse branzeturi. Ideea e sa ajungeti la o portie de proteine de circa 200 gr. Alaturi de carne sau lactate, consumati salata, in orice cantitate, condimentata cu sare, piper sau verdeturi, dar fara ulei, o felie de paine, de preferinta integrala si un bol de supa fara paste fainoase. La cina, consumati acelasi meniu de la pranz, insa in jumatate din cantitate si sarind peste paine si supa.

Ziua 2 - ziua de amidon - legume. Dupa micul dejun cu fructe, consumati la pranz orice fel de legume fierte la abur sau inabusite, condimentate cu sos de rosii, ketuchp sau verdeturi. Pentu cina, consumati aceleasi legume ca si la pranz, insa in jumatate din cantitate.

Ziua 3 - ziua de carbohidrati. Dupa micul dejun cu fructe, consumati la pranz paste cu sos simplu de rosii, cu pesto, bulion sau blat de pizza cu sos de rosii sau rosii proaspete, fara mozarella sau carne.

Ziua 4 - ziua fructelor. Aceasta e ziua in care trebuie sa consumati orice fel de fructe si in orice cantitate, la micul dejun, pranz si cina.

Nu uitati: pentru ca dieta sa aiba succes, respectati ordine zilelor din acest meniu disociat. Alternati zilele dupa cum scrie mai sus, nu sariti peste nicio zi, nu le schimbati ordinea si nu uitati de ziua cu apa.
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...pune-7013.html
crede in tine ... iubeste-te ... incurajaza-te ... fi mandra ... ceilalti te pot abandona, insa TU trebuie sa lupti mereu pentru TINE ... pentru cea ce vrei!!!
  #27 (permalink)  
Vechi 04 ian 2011, 18:17:33
micutza1's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 oct 2010
Locaţie: Atena, Grecia
Dieta: Dieta personalizata si mult sport !
Date: 160cm, 66kg
Mesaje: 489
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal alynacrystyna

Citat:
Anterior postat de alynacrystyna Vezi mesajul
adevaru e k nu mam uita la retete, am avut snitele gata facute, si scria carne fiarta /prajita, dak nu ma insel...am zis gata..asta mananc..dar promit sa ma documentez mai bine...sa nu mai fac greseli...ms pt sfaturi la toate

carne fripta - adica pe gratar sau cuptor - sau fiarta . Fara nici umpic de ulei!

Bafta!
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...pune-7013.html
crede in tine ... iubeste-te ... incurajaza-te ... fi mandra ... ceilalti te pot abandona, insa TU trebuie sa lupti mereu pentru TINE ... pentru cea ce vrei!!!
  #28 (permalink)  
Vechi 04 ian 2011, 18:29:33
alynacrystyna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 23 nov 2010
Locaţie: Sebes, Alba, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Rina's 90
Date: 165cm, 56.6kg
Mesaje: 20.621
Aprecieri acordate: 66
Am fost apreciat(a) de 469 ori in 342 mesaje
Implicit Re: Jurnal alynacrystyna

Citat:
Anterior postat de micutza1 Vezi mesajul
carne fripta - adica pe gratar sau cuptor - sau fiarta . Fara nici umpic de ulei!

Bafta!
ups...... data viit o sa fie la gratar ...ms...
__________________
Regulament slabute.ro
Jurnal Alynacrystyna

Retete Rina

SEMNEAZA: PRIMA PETITIE NATIONALA PENTRU DREPTUL LA O VIATA SANATOASA





"Nu ma uit in urma la cat am pierdut, sa pot vedea in fata,dar, ce a fost in urma mea e prezent in lupta mea de azi si lupta de azi imi aminteste de gustul amar al infrangerii de ieri. Azi..ca si ieri sau restul zilelor trecute, nu am putere de a lupta, nu am nici o strategie, nici motivatie, abia rasuflu.Si totusi ceva in mine ma tine...nu pe linia de plutire si nici in amortire ci...in lupta"
I do not try to be better than anyone else...I only try to be better than myself...
Every guy thinks that every girl's dream is to find the perfect guy...bullshit...every girl's dream is to eat without getting fat!!!

  #29 (permalink)  
Vechi 04 ian 2011, 18:35:44
alynacrystyna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 23 nov 2010
Locaţie: Sebes, Alba, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Rina's 90
Date: 165cm, 56.6kg
Mesaje: 20.621
Aprecieri acordate: 66
Am fost apreciat(a) de 469 ori in 342 mesaje
Implicit Re: Jurnal alynacrystyna

Citat:
Anterior postat de micutza1 Vezi mesajul
Una dintre cele mai populare diete in momentul de fata in Romania si in Europa in general, Dieta Rina, a fost creeata in America, fiind una dintre dietele care ne promit s slabim intre 15-20 de kilograme, fara eforturi majore. Chiar daca slabim destul de mult, scopul dietei nu este numai pierderea kilogramelor in plus, ci schimbarea metabolismului in general. Cu alte cuvinte, dieta Rina pune metabolismul lenes la treaba, il stimuleaza sa arda mai mult si implicit, sa slabim mai mult. Un metabolism sanatos ne ajuta sa evitam efectul de yo-yo, respectiv acumularea rapida a kilogramelor pierdute, o data ce incheiem dieta si incepem sa mancam normal.

Cum functioneaza dieta Rina? Desi puteti slabi 15 kilograme pe parcursul celor 3 luni de dieta, regimul este unul foarte sanatos, pentru ca nu slabiti mai mult de 1,5 kg pe saptamana, adica exact cat ne sfatuiesc medicii nutritionisti ca fiind ideal. Dieta de 90 de zile a fost initial prescrisa sportivilor, insa a fost adoptata si de medicii cardiologi si recomandata celor ce sufera de boli cardio-vasculare, pentru ca are efecte benefice asupra tensiunii arteriale. Asa cum ne sugereaza si numele, dieta tine 90 de zile, o puteti intrerupe si mai repede, daca nu doriti sa slabiti atat de mult, insa efectul de schimbare a metabolismului nu mai este garantat.

Reguli generale ale dietei. Numarul de calorii consumate zilnic vi se poate parea destul de mare, insa dieta este astfel gandita incat sa creeze un echilibru perfect in organism, astfel incat sa slabiti sanatos, fara a va infometa sau a va priva de anumite grupe alimentare. Micul dejun, in fiecare zi al dietei, consta in fructe, fie 2 mere, 2 pere, piersici, pepene, banana etc. Incercati sa nu sariti peste nici un aliment din meniu si peste nicio masa, intrucat fiecare are un rol important in atingerea scopului final. Dupa incheierea dietei, pentru alte 90 de zile, continuati sa mancati fructe la micul dejun. Daca in aceste 3 luni de mentinere mai slabiti alte 3 kg, inseamna ca schimbarea metabolismului s-a produs. Puteti consuma cafea si ceai fara zahar in orice cantitate doriti. O data pe luna, de 3 ori pe parcursul dietei deci, dupa ziua de fructe, urmeaza o zi de apa, cu scopul de detoxifiere.

Ziua 1 - ziua proteinelor. Dupa micul dejun cu fructe, puteti consuma la pranz carne fripta sau fiarta, de exemplu 3 felii de piept de pui sau carne slaba. Puteti inlocui carne cu 3 oua fierta sau cu diverse branzeturi. Ideea e sa ajungeti la o portie de proteine de circa 200 gr. Alaturi de carne sau lactate, consumati salata, in orice cantitate, condimentata cu sare, piper sau verdeturi, dar fara ulei, o felie de paine, de preferinta integrala si un bol de supa fara paste fainoase. La cina, consumati acelasi meniu de la pranz, insa in jumatate din cantitate si sarind peste paine si supa.

Ziua 2 - ziua de amidon - legume. Dupa micul dejun cu fructe, consumati la pranz orice fel de legume fierte la abur sau inabusite, condimentate cu sos de rosii, ketuchp sau verdeturi. Pentu cina, consumati aceleasi legume ca si la pranz, insa in jumatate din cantitate.

Ziua 3 - ziua de carbohidrati. Dupa micul dejun cu fructe, consumati la pranz paste cu sos simplu de rosii, cu pesto, bulion sau blat de pizza cu sos de rosii sau rosii proaspete, fara mozarella sau carne.

Ziua 4 - ziua fructelor. Aceasta e ziua in care trebuie sa consumati orice fel de fructe si in orice cantitate, la micul dejun, pranz si cina.

Nu uitati: pentru ca dieta sa aiba succes, respectati ordine zilelor din acest meniu disociat. Alternati zilele dupa cum scrie mai sus, nu sariti peste nicio zi, nu le schimbati ordinea si nu uitati de ziua cu apa.
...o sa o urmez intocmai..nu o sa mai gresesc k si ieri .....multumesc ...
__________________
Regulament slabute.ro
Jurnal Alynacrystyna

Retete Rina

SEMNEAZA: PRIMA PETITIE NATIONALA PENTRU DREPTUL LA O VIATA SANATOASA





"Nu ma uit in urma la cat am pierdut, sa pot vedea in fata,dar, ce a fost in urma mea e prezent in lupta mea de azi si lupta de azi imi aminteste de gustul amar al infrangerii de ieri. Azi..ca si ieri sau restul zilelor trecute, nu am putere de a lupta, nu am nici o strategie, nici motivatie, abia rasuflu.Si totusi ceva in mine ma tine...nu pe linia de plutire si nici in amortire ci...in lupta"
I do not try to be better than anyone else...I only try to be better than myself...
Every guy thinks that every girl's dream is to find the perfect guy...bullshit...every girl's dream is to eat without getting fat!!!

  #30 (permalink)  
Vechi 04 ian 2011, 18:38:19
micutza1's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 oct 2010
Locaţie: Atena, Grecia
Dieta: Dieta personalizata si mult sport !
Date: 160cm, 66kg
Mesaje: 489
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal alynacrystyna

Citat:
Anterior postat de alynacrystyna Vezi mesajul
...o sa o urmez intocmai..nu o sa mai gresesc k si ieri .....multumesc ...

nu ai pentru ce draga mea !!! Orice ai nevoie .....
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...pune-7013.html
crede in tine ... iubeste-te ... incurajaza-te ... fi mandra ... ceilalti te pot abandona, insa TU trebuie sa lupti mereu pentru TINE ... pentru cea ce vrei!!!
 

Informatii despre slabit
greutate, jurnal, kilograme, mame, mamica, sanatos, sarcina, slabire

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole