Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal JEN

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1641 (permalink)  
Vechi 12 mar 2012, 10:21:14
bzzz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 22 nov 2009
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 37
Dieta: personalizata
Date: 151cm, 50.8kg
Mesaje: 2.020
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal JEN

Citat:
Anterior postat de Jen Vezi mesajul
Azi mi-a venit si mie ziua sa ma marosr, ca tot mi-a facut pofta Bzzz. Asadar si prin urmare :
Talie 65cm
Colac 78cm [ceea ce e o usurare, de la 82 cat aveam saptamanile trecute]
Fund 89cm
Brat 25,5cm
Coapsa 50cm [extraordinar de mult imi pare masura asta, nu am avut asa mult de ceva vreme]
Important e ca am scazut in masuri, cel mai tare ma bucura talia si burta!


Bzzz, eu sa am masurile tale as fi extraordinar de slaba. Adica tin minte ca cel mai putin am avut 73cm la colac si 62cm in talie si eram foarte slaba. Mama mi-a zis : esti foarte slaba! si ...EA nu face asemenea mentionari decat cand chiar e cazul
In orice caz, vreau sa revin acolo.
Super....... Pai oricum si atunci cand aveam masurile aproape la fel..tu erai slaba....si eu aveam sunculite..si acum la fel..ai vazut ca eu mai am colacei....deci clar avem constitutie diferita....Important este sa ne simtit bine in ielea noastra.. Sa ajungem acolo unde ne simtim noi bine...Nu stiu daca te-ai uitat la pozele cu evolutia am o poza pe la 40 de kg..no acolo nu aveam sunculite si tota lumea imi spunea ca sunt prea slaba...dar acolo vreau sa ajung ca si format..nu neaparat ca si kg...vad eu...
__________________

Nimic nu slabeste si nu distruge corpul omului ca o lunga inactivitate fizica. (Aristotel)



bzzz, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1718 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1201 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1460 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1642 (permalink)  
Vechi 12 mar 2012, 10:21:16
Jen's Avatar
Jen Jen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Hipocalorica
Date: 156cm, 44.4kg
Mesaje: 2.411
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal JEN

Citat:
Anterior postat de bzzz Vezi mesajul
Lasa ca o sa pun poza ca sa vezi pai vezi lenea e cucoana mare.. ti-am spus sa o alsi deoparte.. acum sti ce mi-am amintit ca la inceput cand am inceput sa vb tu m-ai ambitionat cu masurile tale si am zis ca trebuie si eu sa pot.... acum te ambitionez eu.. e bine ca ne sincronizam Si cum am spus nu vreau sa ma opresc aici... Vreau sa fiu fibra asa cum imi doresc...Imi doresc sa fiu mandra de corpul meu si inca nu sunt... mai am mult sport de facut si mult de lucru.. dar sunt ambitioasa si stiu ca pot
Stii cum a fost situatia. Eu am o prietena, colega mea de banca din liceu, e super fata. Aveam, gen undeva la 70 de kilograme cand s-a apucat de slabit.
Mi-a zis ca incepe sa alerge, eu am incurajat-o, intre timp imi spune chestii despre alimente calorii, etc, am zis ca sigur i trece obsesia asta, dar NU si-a dezvoltat-o in extreme. Are peste 170, ajunsese la 50 de kilograme, nu brusc, ci lent, un an, un an jumatate, arata super bine, cam slaba, dar nu a fost destul ... a vrut 45kg.
Incet si-a dezvoltat ulcer, mananca si putin si are frecvente momente in care o da spre anorexie. E obsedata de lucrul asta. Ea stie una si buna : vrea sa fie slaba.
Pe mine, ea m-a indrumat, ea m-a construit. Am ajuns intr-o vreme sa stiu pe dinafara, numarul de calorii a multor categorii de alimente. Pot sa iti masor din ochi cate grame are o anumita chestie.
intr-o seara, am ajuns la urgente pt dureri de stomac si pt ca imi era atat de rau de la aciditatea gastrica, incat mi s-au rupt capilare de la atata varsat.
Atunci a fost momentul in care m-am comparat cu ea. Mi-am adus aminte ca avea un caiet studentesc PLIN cu diferite alimente, numar de calorii, carbohidrati, TOT era acolo. Era un soi de calculator nutritional de pe site, gaseai TOT ce iti trebuia. Atunci m-am gandit. Cat de obsedat trebuie sa fii sa stai sa scrii un caiet intreg cu asemenea valori?
Atunci am hotarat : EU NU VREAU SA FIU ASA!
NU vreau sa ajung obsedata de corpul meu, de fiecare centimetru, de fiecare gram, nu vreau sa ma uit la o farfurie si deasupra ei sa pluteasca o suma a caloriilor chestiilor asezate in farfurie.
Nu vreau sa manac ca si cum as manca fan, de frica sa nu ma ingras. NU asta e viata ce mi-o doresc pentru mine. Asta e o viata in care tu iti esti supusa tie. E ca si cum ai trai subordonat.
Eu vreau sa fiu normala. Refuz sa ajung frustrata. Pentru ca EA, exceleaza in tot, scoala, e super desteapta, e prima in facultatea ei, si face o facultate grea, are un iubit extraordinar si vara asta o sa se casatoreasca, e incredibil de frumoasa, nu are nevoie sa poarte machiaj, are o frumusete naturala deosebila. ORICINE ar zice ca are TOTUL .... toata lumea o respecta si are pentru ea, doar cuvinte de lauda, insa eu stiu cu adevarat ce e in sufletul ei.
PREFER sa nu am nimic din ce are ea, dar sa am linistea in mine.
In frustrare nu o sa poti trai vreodata, efectiv te distruge, incepand cu increderea in tine.
Asta afost motivul pt care eu am lasat-o moale.
Durerea de stomac, m-a speriat atat de tare incat mancam de frica, sa nu simt din nou durere, depasesc lejer 2000 de cal pe zi. Insa am un mare avantaj : Slabesc usor. Fac sport si dau ca prin minune totul jos, asta trebuie sa fac eu. Nimic altceva.
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-jen-9975.html
I win. That's what I do!

[01/11/2011] [01/03/2011]
Talie - 65cm 67cm
Bust - 85cm 87cm
Solduri - 87cm 90cm
Coapsa -47,5cm 50cm
Colac -77,5cm 81cm
Jen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1493 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 976 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 977 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1643 (permalink)  
Vechi 12 mar 2012, 10:22:27
Jen's Avatar
Jen Jen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Hipocalorica
Date: 156cm, 44.4kg
Mesaje: 2.411
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal JEN

Citat:
Anterior postat de bzzz Vezi mesajul
Super....... Pai oricum si atunci cand aveam masurile aproape la fel..tu erai slaba....si eu aveam sunculite..si acum la fel..ai vazut ca eu mai am colacei....deci clar avem constitutie diferita....Important este sa ne simtit bine in ielea noastra.. Sa ajungem acolo unde ne simtim noi bine...Nu stiu daca te-ai uitat la pozele cu evolutia am o poza pe la 40 de kg..no acolo nu aveam sunculite si tota lumea imi spunea ca sunt prea slaba...dar acolo vreau sa ajung ca si format..nu neaparat ca si kg...vad eu...
Am vazut-o, acolo intr-adevar erai super. Uneori lumea iti mai zice ca esti foarte slaba si din invidie.
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-jen-9975.html
I win. That's what I do!

[01/11/2011] [01/03/2011]
Talie - 65cm 67cm
Bust - 85cm 87cm
Solduri - 87cm 90cm
Coapsa -47,5cm 50cm
Colac -77,5cm 81cm
Jen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1493 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 976 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 977 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1644 (permalink)  
Vechi 12 mar 2012, 10:23:33
Geanynna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 mai 2011
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 35
Dieta: personalizata
Date: 166cm, 61kg
Mesaje: 2.383
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal JEN

hello hello, cf gagica ?
__________________
Daca Vrei, Poti !
Jurnalul meu Geanynna
Geanynna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2037 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1520 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1645 (permalink)  
Vechi 12 mar 2012, 10:31:35
bzzz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 22 nov 2009
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 37
Dieta: personalizata
Date: 151cm, 50.8kg
Mesaje: 2.020
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal JEN

Citat:
Anterior postat de Jen Vezi mesajul


Stii cum a fost situatia. Eu am o prietena, colega mea de banca din liceu, e super fata. Aveam, gen undeva la 70 de kilograme cand s-a apucat de slabit.
Mi-a zis ca incepe sa alerge, eu am incurajat-o, intre timp imi spune chestii despre alimente calorii, etc, am zis ca sigur i trece obsesia asta, dar NU si-a dezvoltat-o in extreme. Are peste 170, ajunsese la 50 de kilograme, nu brusc, ci lent, un an, un an jumatate, arata super bine, cam slaba, dar nu a fost destul ... a vrut 45kg.
Incet si-a dezvoltat ulcer, mananca si putin si are frecvente momente in care o da spre anorexie. E obsedata de lucrul asta. Ea stie una si buna : vrea sa fie slaba.
Pe mine, ea m-a indrumat, ea m-a construit. Am ajuns intr-o vreme sa stiu pe dinafara, numarul de calorii a multor categorii de alimente. Pot sa iti masor din ochi cate grame are o anumita chestie.
intr-o seara, am ajuns la urgente pt dureri de stomac si pt ca imi era atat de rau de la aciditatea gastrica, incat mi s-au rupt capilare de la atata varsat.
Atunci a fost momentul in care m-am comparat cu ea. Mi-am adus aminte ca avea un caiet studentesc PLIN cu diferite alimente, numar de calorii, carbohidrati, TOT era acolo. Era un soi de calculator nutritional de pe site, gaseai TOT ce iti trebuia. Atunci m-am gandit. Cat de obsedat trebuie sa fii sa stai sa scrii un caiet intreg cu asemenea valori?
Atunci am hotarat : EU NU VREAU SA FIU ASA!
NU vreau sa ajung obsedata de corpul meu, de fiecare centimetru, de fiecare gram, nu vreau sa ma uit la o farfurie si deasupra ei sa pluteasca o suma a caloriilor chestiilor asezate in farfurie.
Nu vreau sa manac ca si cum as manca fan, de frica sa nu ma ingras. NU asta e viata ce mi-o doresc pentru mine. Asta e o viata in care tu iti esti supusa tie. E ca si cum ai trai subordonat.
Eu vreau sa fiu normala. Refuz sa ajung frustrata. Pentru ca EA, exceleaza in tot, scoala, e super desteapta, e prima in facultatea ei, si face o facultate grea, are un iubit extraordinar si vara asta o sa se casatoreasca, e incredibil de frumoasa, nu are nevoie sa poarte machiaj, are o frumusete naturala deosebila. ORICINE ar zice ca are TOTUL .... toata lumea o respecta si are pentru ea, doar cuvinte de lauda, insa eu stiu cu adevarat ce e in sufletul ei.
PREFER sa nu am nimic din ce are ea, dar sa am linistea in mine.
In frustrare nu o sa poti trai vreodata, efectiv te distruge, incepand cu increderea in tine.
Asta afost motivul pt care eu am lasat-o moale.
Durerea de stomac, m-a speriat atat de tare incat mancam de frica, sa nu simt din nou durere, depasesc lejer 2000 de cal pe zi. Insa am un mare avantaj : Slabesc usor. Fac sport si dau ca prin minune totul jos, asta trebuie sa fac eu. Nimic altceva.

Nici eu nu-mi doresc sa ajung asa...... Eu am fost prin liceu obsedata de slabit..si asa mi-am stricat stomacul....de fapr aveam o perioada in care nu mancam mai nimic..si alta in care nu stiam ce sa mai bag in gura cert este ca atunci mi-am stricat stomacul.....Si de cand m-am apucat de slabute am zis ca o fac cu cap..si am facut-o....am slabit incet si sigur...si acum nu ma feresc de la dulce...saptamana trecuta a facut iubitul meu gogosi..am mancat...am fost la mamaa facut praji..am mancat..adica nu fug de ele..doar mananc cu cap..incerc sa nu mai fac prostiile care le faceam o data...Nu-mi doresc decat sa mananc sanatos...fara prajeli si dulciurilecat sa-mi satisfac poftele...Eu de exemplu daca mananc prajeli sau beau ceva cu acid ma doare stomacul...mereu m-a durut..dar daca nu mai mananc ma simt super....De fapt asta fac..mananc cat mai sanatos...si fac sport..Nu am tinut dieta nici o data decand sunt pe slabute... Si eu nu slabesc asa usor ca tine....Tu esti o norocoasa..
__________________

Nimic nu slabeste si nu distruge corpul omului ca o lunga inactivitate fizica. (Aristotel)



bzzz, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1718 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1201 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1460 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1646 (permalink)  
Vechi 12 mar 2012, 10:33:27
bzzz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 22 nov 2009
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 37
Dieta: personalizata
Date: 151cm, 50.8kg
Mesaje: 2.020
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal JEN

Citat:
Anterior postat de Jen Vezi mesajul


Am vazut-o, acolo intr-adevar erai super. Uneori lumea iti mai zice ca esti foarte slaba si din invidie.
eeeeeeee.....familia imi spunea...mai ales surorile..ele si acum imi spun sa nu mai slabesc ca sunt prea slaba....si clar nu e asa....Dar nu mai bag demult in seama vorba lumii....
__________________

Nimic nu slabeste si nu distruge corpul omului ca o lunga inactivitate fizica. (Aristotel)



bzzz, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1718 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1201 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1460 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1647 (permalink)  
Vechi 12 mar 2012, 10:57:46
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal JEN

Citat:
Anterior postat de Jen Vezi mesajul
Azi mi-a venit si mie ziua sa ma marosr, ca tot mi-a facut pofta Bzzz. Asadar si prin urmare :
Talie 65cm
Colac 78cm [ceea ce e o usurare, de la 82 cat aveam saptamanile trecute]
Fund 89cm
Brat 25,5cm
Coapsa 50cm [extraordinar de mult imi pare masura asta, nu am avut asa mult de ceva vreme]
Important e ca am scazut in masuri, cel mai tare ma bucura talia si burta!


Bzzz, eu sa am masurile tale as fi extraordinar de slaba. Adica tin minte ca cel mai putin am avut 73cm la colac si 62cm in talie si eram foarte slaba. Mama mi-a zis : esti foarte slaba! si ...EA nu face asemenea mentionari decat cand chiar e cazul
In orice caz, vreau sa revin acolo.
felicitari scumpa!!!
Sunt rezultate foarte frumoase
tine-o tot asa
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1648 (permalink)  
Vechi 12 mar 2012, 15:24:12
coco23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 apr 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 155cm, 45kg
Mesaje: 2.262
Aprecieri acordate: 324
Am fost apreciat(a) de 441 ori in 276 mesaje
Implicit Re: Jurnal JEN

Buna, Jen, eu cred ca majoritatea fetelor am trecut, mai mult sau mai putin, prin ce a trecut si amica ta.

Important e sa spui stop, gata!!

Mie imi e de ajuns sa stiu ca pap sanatos, fara vreo 15 e-uri, chipsuri sau Mac Crap

Si gata!

Hai ca la ce te laudai ca ai mancat, era si normal sa ai 50 cm in pulpa )
coco23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1297 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 780 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1649 (permalink)  
Vechi 12 mar 2012, 18:25:18
Jen's Avatar
Jen Jen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Hipocalorica
Date: 156cm, 44.4kg
Mesaje: 2.411
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal JEN

In sfarsit m-am apucat si eu de sport. Am facut 20 de minute de zumba si un filmulet de la Zuzana.
Diseara as mai vrea sa sar putin coarda!
E bine pentru inceput!
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-jen-9975.html
I win. That's what I do!

[01/11/2011] [01/03/2011]
Talie - 65cm 67cm
Bust - 85cm 87cm
Solduri - 87cm 90cm
Coapsa -47,5cm 50cm
Colac -77,5cm 81cm
Jen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1493 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 976 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 977 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1650 (permalink)  
Vechi 12 mar 2012, 18:28:04
Jen's Avatar
Jen Jen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Hipocalorica
Date: 156cm, 44.4kg
Mesaje: 2.411
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal JEN

Citat:
Anterior postat de coco23 Vezi mesajul
Buna, Jen, eu cred ca majoritatea fetelor am trecut, mai mult sau mai putin, prin ce a trecut si amica ta.

Important e sa spui stop, gata!!

Mie imi e de ajuns sa stiu ca pap sanatos, fara vreo 15 e-uri, chipsuri sau Mac Crap

Si gata!

Hai ca la ce te laudai ca ai mancat, era si normal sa ai 50 cm in pulpa )
Cu cat stai mai mult in acea situatie, cu atat e mai greu sa spui stop, iar cand in spate ai ani buni de frustrari cautate de kilogramele in plus, cu atat de mult iti este si mai greu!
Asta m-am intrebat si eu mereu, cand intr-adevar destul e DESTUL?
ai dreptate, insa cateodata si de acele "crap" ti se face pofta
Intr-adevar am mancat mult si acum e aproape la fel, insa e mai bine sa manci mai mult si necaliric decat putin si super caloric.
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-jen-9975.html
I win. That's what I do!

[01/11/2011] [01/03/2011]
Talie - 65cm 67cm
Bust - 85cm 87cm
Solduri - 87cm 90cm
Coapsa -47,5cm 50cm
Colac -77,5cm 81cm
Jen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1493 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 976 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 977 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, jen, jurnal, jurnale, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole