Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal LeeLyy (Dukan)

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1071 (permalink)  
Vechi 14 ian 2013, 12:24:15
LeeLyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 02 feb 2011
Locaţie: Pitesti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: dukan
Date: 156cm, 81.8kg
Mesaje: 4.277
Aprecieri acordate: 295
Am fost apreciat(a) de 442 ori in 295 mesaje
Implicit Re: Jurnal LeeLyy (Dukan)

Citat:
Anterior postat de vera37 Vezi mesajul

cunosc treaba, astia asta mi-au soptit si mie la ureche pana de curand, dar tu stii ca totul tine de tine, de autocontrolul tau
mamaaaaa, ce buna sunt la dat sfaturi , mai bine tac
Ba sa nu taci! Hai ca imi face bine ce spui tu! trebuie sa trezim autocontrolul asta! Deja ma deranjeaza f. tare privirile celor din jur, care parca spun: ha! te-ai ingrasat! ce bine!
LeeLyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2216 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 925 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui LeeLyy:
vera37 (14 ian 2013), vio ce doreste sa slabeasca (14 ian 2013)
  #1072 (permalink)  
Vechi 14 ian 2013, 12:56:24
vera37's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 30 nov 2010
Locaţie: Calarasi, Romania
Vârsta: 50
Dieta: o alimentatie sanatoasa
Date: 164cm, 86kg
Mesaje: 21.470
Aprecieri acordate: 1.528
Am fost apreciat(a) de 1.304 ori in 950 mesaje
Implicit Re: Jurnal LeeLyy (Dukan)

Citat:
Anterior postat de LeeLyy Vezi mesajul

Ba sa nu taci! Hai ca imi face bine ce spui tu! trebuie sa trezim autocontrolul asta! Deja ma deranjeaza f. tare privirile celor din jur, care parca spun: ha! te-ai ingrasat! ce bine!
da ma lilisor, ca totul e de la cap
mie cand mi-a zis sotul ca vrea scovergi, am crezut ca innebunesc , i-am zis sa aibe rabdare sa termin cu mancarea fetei cu speranta ca poate uita
dar, de unde, apoi tot stand la aragaz ma gandeam ce - ului atat de moale sa fiu? nu m-am dat destul in barci? si am facut un pariu cu mine, am zis, ia sa vad cat pot sa le evit?
si am facut scovergile, i le-am dus cu un prosopel sotului in sufragerie, iar eu am dat geamul de perete la bucatarie si m-am apucat sa spal vasele
stiam ca, daca nu sunt in raza mea vizuala fierbinti, reci n-or sa ma mai tenteze si asa a fost
vera37, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1773 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1256 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 999 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui vera37:
kisa (15 ian 2013), LeeLyy (14 ian 2013), vio ce doreste sa slabeasca (14 ian 2013)
  #1073 (permalink)  
Vechi 14 ian 2013, 13:00:29
LeeLyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 02 feb 2011
Locaţie: Pitesti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: dukan
Date: 156cm, 81.8kg
Mesaje: 4.277
Aprecieri acordate: 295
Am fost apreciat(a) de 442 ori in 295 mesaje
Implicit Re: Jurnal LeeLyy (Dukan)

Citat:
Anterior postat de vera37 Vezi mesajul

da ma lilisor, ca totul e de la cap
mie cand mi-a zis sotul ca vrea scovergi, am crezut ca innebunesc , i-am zis sa aibe rabdare sa termin cu mancarea fetei cu speranta ca poate uita
dar, de unde, apoi tot stand la aragaz ma gandeam ce - ului atat de moale sa fiu? nu m-am dat destul in barci? si am facut un pariu cu mine, am zis, ia sa vad cat pot sa le evit?
si am facut scovergile, i le-am dus cu un prosopel sotului in sufragerie, iar eu am dat geamul de perete la bucatarie si m-am apucat sa spal vasele
stiam ca, daca nu sunt in raza mea vizuala fierbinti, reci n-or sa ma mai tenteze si asa a fost
Imi pare rau ca nu pot sa dau dublu... triplu... la nesfarsit "apreciez" la mesajul asta! As veni intr-un picior la tine sa te pupacesc, de drag ce-mi e de tine! da... nu ma lasa inchiderea asta!
LeeLyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2216 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 925 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui LeeLyy:
kisa (15 ian 2013), vera37 (14 ian 2013)
  #1074 (permalink)  
Vechi 14 ian 2013, 13:03:16
vera37's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 30 nov 2010
Locaţie: Calarasi, Romania
Vârsta: 50
Dieta: o alimentatie sanatoasa
Date: 164cm, 86kg
Mesaje: 21.470
Aprecieri acordate: 1.528
Am fost apreciat(a) de 1.304 ori in 950 mesaje
Implicit Re: Jurnal LeeLyy (Dukan)

Citat:
Anterior postat de LeeLyy Vezi mesajul

Imi pare rau ca nu pot sa dau dublu... triplu... la nesfarsit "apreciez" la mesajul asta! As veni intr-un picior la tine sa te pupacesc, de drag ce-mi e de tine! da... nu ma lasa inchiderea asta!
ne-om mai pupaci noi live, o veni si vremea aia
vera37, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1773 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1256 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 999 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui vera37:
kisa (15 ian 2013)
  #1075 (permalink)  
Vechi 14 ian 2013, 21:18:14
vio ce doreste sa slabeasca's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: FRUMUSICA, Romania
Vârsta: 51
Date: 167cm, 109kg
Mesaje: 2.799
Aprecieri acordate: 3.082
Am fost apreciat(a) de 2.316 ori in 1.319 mesaje
Implicit Re: Jurnal LeeLyy (Dukan)

Citat:
Anterior postat de LeeLyy Vezi mesajul

Ba sa nu taci! Hai ca imi face bine ce spui tu! trebuie sa trezim autocontrolul asta! Deja ma deranjeaza f. tare privirile celor din jur, care parca spun: ha! te-ai ingrasat! ce bine!
Buna seara !
Te rog sa ma ierti daca te deranjez dar nu m-am putut abtine sa spun ca am aceleasi simtaminte in legatura cu privirile si comentariile celor din jur care la un moment dat ma vedeau slabind cu rapiditate si acum surad si ma impaca cu vorbe de genul .....lasa ca-ti sta mai bine plinuta ....aratai rau cand slabeai ...au ajuns sa-mi spuna ca aveam o figura morbida (atunci ) . Si ca un facut acum nu pot face nimic ...as vrea sa slabesc pentru mine ,nu pentru ,,privitori '' dar parca sunt blocata !
Nu sunt in stare sa incurajez acum ,dar imi doresc sa fii cea din vremurile bune , una dintre fetele de la care am prins curaj ......una e si Veruta , si poate incet ,incep si eu sa invat de la voi iarasi alfabetul slabirii !!!!
Succes !!!
vio ce doreste sa slabeasca, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2367 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1850 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1593 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui vio ce doreste sa slabeasca:
kisa (15 ian 2013), LeeLyy (15 ian 2013), nicolae68daniela (15 ian 2013), vera37 (15 ian 2013)
  #1076 (permalink)  
Vechi 15 ian 2013, 08:40:00
LeeLyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 02 feb 2011
Locaţie: Pitesti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: dukan
Date: 156cm, 81.8kg
Mesaje: 4.277
Aprecieri acordate: 295
Am fost apreciat(a) de 442 ori in 295 mesaje
Implicit Re: Jurnal LeeLyy (Dukan)

Citat:
Anterior postat de vio ce doreste sa slabeasca Vezi mesajul


Buna seara !
Te rog sa ma ierti daca te deranjez dar nu m-am putut abtine sa spun ca am aceleasi simtaminte in legatura cu privirile si comentariile celor din jur care la un moment dat ma vedeau slabind cu rapiditate si acum surad si ma impaca cu vorbe de genul .....lasa ca-ti sta mai bine plinuta ....aratai rau cand slabeai ...au ajuns sa-mi spuna ca aveam o figura morbida (atunci ) . Si ca un facut acum nu pot face nimic ...as vrea sa slabesc pentru mine ,nu pentru ,,privitori '' dar parca sunt blocata !
Nu sunt in stare sa incurajez acum ,dar imi doresc sa fii cea din vremurile bune , una dintre fetele de la care am prins curaj ......una e si Veruta , si poate incet ,incep si eu sa invat de la voi iarasi alfabetul slabirii !!!!
Succes !!!
Buna Vio! Niciodata nu ma deranjezi! te astept oricand!
Si mie mi s-a spus acelasi lucru... ca nu-mi sta bine, ca ar trebui sa ma opresc din slabit, ca ma imbolnavesc, etc... Dar acum parca rade pipota in ei (in special colege) ca m-am ingrasat. Vin si cu argumente ca nu stiu ce reportaj la TV spunea ca e f. prost regimul Dukan, si cate si mai cate...
Noi trebuie sa ne tinem calea noastra si sa facem ce ne dicteaza inima!
LeeLyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2216 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 925 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui LeeLyy:
barbuta (15 ian 2013), kisa (15 ian 2013), nicolae68daniela (15 ian 2013), vera37 (15 ian 2013), vio ce doreste sa slabeasca (15 ian 2013)
  #1077 (permalink)  
Vechi 15 ian 2013, 08:47:41
kisa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: Valenii de Munte, Romania
Vârsta: 55
Dieta: Dukan
Date: 160cm, 70kg
Mesaje: 5.575
Aprecieri acordate: 669
Am fost apreciat(a) de 1.042 ori in 683 mesaje
Implicit Re: Jurnal LeeLyy (Dukan)

Citat:
Anterior postat de LeeLyy Vezi mesajul

Buna Vio! Niciodata nu ma deranjezi! te astept oricand!
Si mie mi s-a spus acelasi lucru... ca nu-mi sta bine, ca ar trebui sa ma opresc din slabit, ca ma imbolnavesc, etc... Dar acum parca rade pipota in ei (in special colege) ca m-am ingrasat. Vin si cu argumente ca nu stiu ce reportaj la TV spunea ca e f. prost regimul Dukan, si cate si mai cate...
Noi trebuie sa ne tinem calea noastra si sa facem ce ne dicteaza inima!
Mai rau este ca mie mi-a spus "prietena" mea ca nu-mi statea bine, acum e mult mai bine....
kisa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1744 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1227 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 970 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui kisa:
nicolae68daniela (15 ian 2013)
  #1078 (permalink)  
Vechi 15 ian 2013, 10:19:18
nicolae68daniela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 23 sep 2009
Locaţie: calarasi, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Rina
Date: 167cm, 77.1kg
Mesaje: 4.316
Aprecieri acordate: 2.598
Am fost apreciat(a) de 1.164 ori in 630 mesaje
Implicit Re: Jurnal LeeLyy (Dukan)

Citat:
Anterior postat de vio ce doreste sa slabeasca Vezi mesajul

.... dar nu m-am putut abtine sa spun ca am aceleasi simtaminte in legatura cu privirile si comentariile celor din jur care la un moment dat ma vedeau slabind cu rapiditate si acum surad si ma impaca cu vorbe de genul .....lasa ca-ti sta mai bine plinuta ....aratai rau cand slabeai ...au ajuns sa-mi spuna ca aveam o figura morbida (atunci ) . Si ca un facut acum nu pot face nimic ...as vrea sa slabesc pentru mine ,nu pentru ,,privitori '' dar parca sunt blocata !
Nu sunt in stare sa incurajez acum ,dar imi doresc sa fii cea din vremurile bune , una dintre fetele de la care am prins curaj ......una e si Veruta , si poate incet ,incep si eu sa invat de la voi iarasi alfabetul slabirii !!!!
Succes !!!
Citat:
Anterior postat de LeeLyy Vezi mesajul
Buna Vio! Niciodata nu ma deranjezi! te astept oricand!
Si mie mi s-a spus acelasi lucru... ca nu-mi sta bine, ca ar trebui sa ma opresc din slabit, ca ma imbolnavesc, etc... Dar acum parca rade pipota in ei (in special colege) ca m-am ingrasat. Vin si cu argumente ca nu stiu ce reportaj la TV spunea ca e f. prost regimul Dukan, si cate si mai cate...
Noi trebuie sa ne tinem calea noastra si sa facem ce ne dicteaza inima!
Citat:
Anterior postat de kisa Vezi mesajul
Mai rau este ca mie mi-a spus "prietena" mea ca nu-mi statea bine, acum e mult mai bine....
Si la mine la fel, cand am slabit, cea mai buna prietena a mea nu mai contenea sa-mi aduca "complimente" ca sunt prea slaba, ca ce fata "cazuta" am , argumentand ca ai vazut-o pe cutarica a slabit ca si tine si arata cu 10 ani mai batrana (o vazusem si eu pe acea tipa si chiar nu-mi placea cum arata) dar parca totusi nu aratam asa. Acum iar ma "complimentaza" ca ce te-ai ingrasat asa, ca ce bine iti statea slaba, acum uite ce burta ai facut...mama..mama si tot asa A doua zi dupa revelion a trebuit sa plec in fuga mare pana la ea, nu se simptea bine deloc, sufera de depresie, si din spusele ei la telefon viata ei nu mai avea niciun rost....dar mai rau m-am simptit eu, in momentul in care am intrat in loc de bine ai venit m-a luat cu "ce te-ai ingrasat asa, uite ce burta ai facut, esti cat mine (ea are acum90, a mai labit avea 96) ca ce bine iti statea cand ai slabit acum iar te-i ....si tot asa dupa tot recitalul si-a adus aminte de problema ei ...inca o data m-a dezamagit, dar tot odata m-a intarit si mi-a confirmat ca pun prea mult suflet, sufar cand are probleme dar pe ea o doare undeva de mine, sper ca acum chiar am devenit imuna la toanele ei si nu mai plec ca o nebuna la orice ora sa o sustin.
Vreau sa slabesc, m-am apucat de prea multe ori, am crezut ca pot tine kg sub control, dar nu a fost asa , kg au revenit de fiecare data si cu inca ceva in plus. De lasat nu ma las, dar tare greu, incerc si eu sa-mi revin incet incet si poate la vara ajung din nou la 70kg. Va tin si voua pumnii si sa aveti putere sa va tineti de ce v-ati propus.
__________________
2016=01 noiembrie 80kg
2018 =01 ianuarie 80 kg
2018 =01 august 79 kg Start Rina
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui nicolae68daniela:
emosnecula (15 ian 2013), LeeLyy (15 ian 2013), vera37 (15 ian 2013), vio ce doreste sa slabeasca (15 ian 2013)
  #1079 (permalink)  
Vechi 15 ian 2013, 10:59:01
LeeLyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 02 feb 2011
Locaţie: Pitesti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: dukan
Date: 156cm, 81.8kg
Mesaje: 4.277
Aprecieri acordate: 295
Am fost apreciat(a) de 442 ori in 295 mesaje
Implicit Re: Jurnal LeeLyy (Dukan)

Citat:
Anterior postat de nicolae68daniela Vezi mesajul
Si la mine la fel, cand am slabit, cea mai buna prietena a mea nu mai contenea sa-mi aduca "complimente" ca sunt prea slaba, ca ce fata "cazuta" am , argumentand ca ai vazut-o pe cutarica a slabit ca si tine si arata cu 10 ani mai batrana (o vazusem si eu pe acea tipa si chiar nu-mi placea cum arata) dar parca totusi nu aratam asa. Acum iar ma "complimentaza" ca ce te-ai ingrasat asa, ca ce bine iti statea slaba, acum uite ce burta ai facut...mama..mama si tot asa A doua zi dupa revelion a trebuit sa plec in fuga mare pana la ea, nu se simptea bine deloc, sufera de depresie, si din spusele ei la telefon viata ei nu mai avea niciun rost....dar mai rau m-am simptit eu, in momentul in care am intrat in loc de bine ai venit m-a luat cu "ce te-ai ingrasat asa, uite ce burta ai facut, esti cat mine (ea are acum90, a mai labit avea 96) ca ce bine iti statea cand ai slabit acum iar te-i ....si tot asa dupa tot recitalul si-a adus aminte de problema ei ...inca o data m-a dezamagit, dar tot odata m-a intarit si mi-a confirmat ca pun prea mult suflet, sufar cand are probleme dar pe ea o doare undeva de mine, sper ca acum chiar am devenit imuna la toanele ei si nu mai plec ca o nebuna la orice ora sa o sustin.
Vreau sa slabesc, m-am apucat de prea multe ori, am crezut ca pot tine kg sub control, dar nu a fost asa , kg au revenit de fiecare data si cu inca ceva in plus. De lasat nu ma las, dar tare greu, incerc si eu sa-mi revin incet incet si poate la vara ajung din nou la 70kg. Va tin si voua pumnii si sa aveti putere sa va tineti de ce v-ati propus.
Buuuunaaaa Daniela! Cat ma bucut sa vad ca ai avut curaj sa spargi gheata si sa "vorbesti" Cunosc sentimentul asta cel mai bine dintre toate fetele de pe forum... Cand sunt suparata pe mine, parca mi-e rusine sa vorbesc cu cineva de pe forum... Si totusi, nu esti singura "pacatoasa"! Si eu sunt in aceeasi oala... si suntem mai multe (multi) la un loc. Totusi, trebuie sa ne dam seama ca e f.f.f.f. grea lupta de unul singur! Bine-ai revenit! (sper ca nu mai dispari...)
In legatura cu "prietena" ta... ce sa-ti zic? Asa e ea: REA! Arata-i tu cum e sa ai un caracter frumos! si o ambitie de fier!
LeeLyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2216 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 925 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui LeeLyy:
emosnecula (15 ian 2013), nicolae68daniela (15 ian 2013), vera37 (15 ian 2013), vio ce doreste sa slabeasca (15 ian 2013)
  #1080 (permalink)  
Vechi 15 ian 2013, 12:44:45
nicolae68daniela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 23 sep 2009
Locaţie: calarasi, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Rina
Date: 167cm, 77.1kg
Mesaje: 4.316
Aprecieri acordate: 2.598
Am fost apreciat(a) de 1.164 ori in 630 mesaje
Implicit Re: Jurnal LeeLyy (Dukan)

Citat:
Anterior postat de LeeLyy Vezi mesajul
Buuuunaaaa Daniela! Cat ma bucut sa vad ca ai avut curaj sa spargi gheata si sa "vorbesti" Cunosc sentimentul asta cel mai bine dintre toate fetele de pe forum... Cand sunt suparata pe mine, parca mi-e rusine sa vorbesc cu cineva de pe forum... Si totusi, nu esti singura "pacatoasa"! Si eu sunt in aceeasi oala... si suntem mai multe (multi) la un loc. Totusi, trebuie sa ne dam seama ca e f.f.f.f. grea lupta de unul singur! Bine-ai revenit! (sper ca nu mai dispari...)
...of, doamne chiar sunt multe fete care au pus ceva kg in ultima luna, chiar nu ma asteptam, parca ma obisnuisem sa fiu doar eu si cu inca cateva "oaia neagra" de pe aici.
Tu ai revenit la Dukan, e bine daca te simpti ok cu el, se poate slabi si a mia oara doar sa te tii, stiu ca am mai incercat de multe ori si am avut rezultate, dar te si taxeaza rau in momentul in care il "inseli", nu se compara cu alte diete. Eu am mancat in luna decembrie orez, cartofi, fasole, nu prajit doar fierte,si uneori cate o lingurita de ulei,, dar ca si cantitate a fost mult, parca eram dupa foamete, asa ca am sarit de 80 rapid, nu ma cantaream ziceam ca de luni, si n-a fost ok.Imi crapa obrazul de rusine cand ma intalnesc cu persoane care ma cunosc si ma vad iar grasutza, si parca le vad bucurandu-se, ce sentiment naspa am, imi promit multe, dar cand ma vad in fata mancarii uit tot
Sper si eu sa nu mai dispar, dar sa-mi promiti si tu ca nu o mai faci, e bine?
__________________
2016=01 noiembrie 80kg
2018 =01 ianuarie 80 kg
2018 =01 august 79 kg Start Rina
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui nicolae68daniela:
LeeLyy (15 ian 2013), vera37 (15 ian 2013), vio ce doreste sa slabeasca (15 ian 2013)
 

Informatii despre slabit
dieta dukan, greutate, jurnal, kilograme, multumita, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Rezultate cu dieta Dukan crissa17 Dieta Dukan 258 09 iul 2016 09:57:23
Dieta Dukan - Faza I (de atac) Slabuta Dieta Dukan 193 04 aug 2013 20:27:56
Dieta Dukan - faza II (alternativa) Slabuta Dieta Dukan 47 20 mai 2013 14:15:32
Exemple de meniuri Dukan faza I Adella Dieta Dukan 60 08 iun 2012 10:45:49

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole