Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal de slabit Mihaela1006

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 06 dec 2010, 10:37:14
Mihaela1006's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit Mihaela1006, sau din ziua unei viitoare slabute gurmande

Citat:
Anterior postat de Anorien Vezi mesajul
Suna bine exercitiile tale, combinate cu bicicleta si baletul. Te felicit!!
Ce-ai mai papat zilele astea? Sa mai postezi meniul pe forum.
Bafta la slabit!
Multumesc Anorien

o sa scriu pentru azi meniul ca sigur pentru zilele trecute nu mai tin minte totul...
- am inceput cu stangul printr-o masa super calorica, dar fiind dimineata si pentru ca l-am sarbatorit pe Mos Nicolae...
trebuie sa spun ca nu imi refuz niciodata un aliment la care poftesc foarte tare numai de dragul dietei, prefer sa mananc ca sa nu raman cu ideea ca nu am l-am mancat, dar de obicei fac chestii "nepermise" in prima parte a zilei, stiind ca s-ar putea sa se consume prin activitatile curente.
Am mancat deci dublul cantitatii de paine pe care o doream, insa m-am oprit la 1/2 de napolitana Kit-kat... Salamul nu a fost cel selectat in meniu, este un salam de casa crud-uscat mai putin gras decat cel de Sibiu si de 100 de ori mai bun, o sa-l mai bag in seama de Craciun. Iar laptele batut este integral, facut in casa din lapte de vaca adevarat, nu din cutie sau punga, asa ca poate ca am dublul de calorii la cantitatea de lapte.

Apropos de balet... am din nou o febra musculara care cuprinde 90% din muchii corpului - pot sa ma misc, dar imi simt muschii la fiecare miscare - este extrem de placut
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!
  #12 (permalink)  
Vechi 06 dec 2010, 13:54:53
Anorien's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 iul 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Montignac
Date: 170cm, 68kg
Mesaje: 546
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 19 ori in 16 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit Mihaela1006

Buna Mihaela,
M-am uitat peste meniul tau si trecem cu vederea nr mare de grasimi fiindca e mos Nicolae

Imi place ideea de lapte batut facut in casa, suna asa de natural si eu sunt innebunita dupa tot ce inseamna iaurturi si sana si lapte batut. Cum il prepari tu?

He he, imi amintesc si eu febra mea musculara de la inceput cand ma dureau muchii chiar si cand randeam sau tuseam Si deja dupa doar 2 zile de stat acasa (weekend) abia astept sa ajung la sala azi. Ma simt asa bine dupa ce fac miscare, cum probabil ai descoperit si tu ca te simti. Are un efect umitor asupra dispozitiei si psihicului, chiar daca muschii ard sau dor.
__________________
Jurnal Anorien
Anorien, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1655 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1138 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #13 (permalink)  
Vechi 06 dec 2010, 22:02:11
Mihaela1006's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit Mihaela1006

laptele batut se face singur, dar din lapte cumparat de la cineva care mi-l aduce din afara Bucurestiului. Se lasa pur si simplu la prins ls temperatura camerei si cand vezi ca inclinand sticla el ramane tare atunci il agiti si e gata de baut nu il lasa insa sa stea prea mult, daca apuca sa se separe de zer in partea de jos a sticlei devine cam prea acru, asa ca trebuie sa il pandesti cand e numai bun si dupa ce il bati sa il tii la rece. daca il vrei mai slab, inainte sa il bati ii iei smantana stransa deasupra - dar daca il lasi integral e un regal de gust.

si mie imi place febra musculara
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!
  #14 (permalink)  
Vechi 07 dec 2010, 08:51:13
Anorien's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 iul 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Montignac
Date: 170cm, 68kg
Mesaje: 546
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 19 ori in 16 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit Mihaela1006

Neata, Mihaela.
Am venit cu o cafeluta , dar nu sunt sigura daca bei.

Mersi de reteta. Poate am sa il incerc. Cu lapte din comert nu iese bun?
Ce-ai mai mancat? La balet cum mai e?

Eu am fost ieri pentru prima data 3 ore continuu la aerobic si ma cam resimt. Nu cu febra musculara, dar ma dor articulatiile genunchilor si spatele un pic. Azi o sa ma duc doar 2 ore.
__________________
Jurnal Anorien
Anorien, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1655 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1138 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #15 (permalink)  
Vechi 07 dec 2010, 11:46:37
Mihaela1006's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit Mihaela1006

Citat:
Anterior postat de Anorien Vezi mesajul
Neata, Mihaela.
Am venit cu o cafeluta , dar nu sunt sigura daca bei.

Mersi de reteta. Poate am sa il incerc. Cu lapte din comert nu iese bun?
Ce-ai mai mancat? La balet cum mai e?

Eu am fost ieri pentru prima data 3 ore continuu la aerobic si ma cam resimt. Nu cu febra musculara, dar ma dor articulatiile genunchilor si spatele un pic. Azi o sa ma duc doar 2 ore.
laptele din comert e industrializat- standardizat, pasteurizat si deci fara prea multe bacterii specifice care sa il aduca acreasca. Poti incerca sa il incalzesti si sa-i adaugi un pahar de iaurt cu termen redus de garantie, cred ca ar merge Napolact, Fulga, Albalact, Sanlacta, vezi ce gasesti sa aiba un gust mai natural ca sa aiba fermenti vii - incalzesti laptele sa il simti cald la mana si-i pui iaurtul, amesteci bine si il lasi la prins (il tii un pic intr-o camera mai calda dac nu ai cald in bucatarie), dupa care il poti bate cand se incheaga sau il poti lasa pana se separa un pic de zer la fundul recipientului si il pui intr-un tifon dublu la scurs (iei din el cu o strecuratoare, trebuie sa aiba consistenta moale dar sa se tina ca o crema de zahar ars) si iese o branzica de vaci care e buna pentru starile de rau ale stomacului si pentru alimentatia sugarilor, precum si pentru dieta.

multumesc pentru cafea, o beau cu mare placere

nu exagera cu miscarea, mai citeste pe forum ce mai zic si alte slabute care fac sport, dar la un aport asa de redus de calorii ca al tau trei ore e prea mult...
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!
  #16 (permalink)  
Vechi 07 dec 2010, 12:44:45
Anorien's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 iul 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Montignac
Date: 170cm, 68kg
Mesaje: 546
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 19 ori in 16 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit Mihaela1006

Citat:
Anterior postat de Mihaela1006 Vezi mesajul
laptele din comert e industrializat- standardizat, pasteurizat si deci fara prea multe bacterii specifice care sa il aduca acreasca. Poti incerca sa il incalzesti si sa-i adaugi un pahar de iaurt cu termen redus de garantie, cred ca ar merge Napolact, Fulga, Albalact, Sanlacta, vezi ce gasesti sa aiba un gust mai natural ca sa aiba fermenti vii - incalzesti laptele sa il simti cald la mana si-i pui iaurtul, amesteci bine si il lasi la prins (il tii un pic intr-o camera mai calda dac nu ai cald in bucatarie), dupa care il poti bate cand se incheaga sau il poti lasa pana se separa un pic de zer la fundul recipientului si il pui intr-un tifon dublu la scurs (iei din el cu o strecuratoare, trebuie sa aiba consistenta moale dar sa se tina ca o crema de zahar ars) si iese o branzica de vaci care e buna pentru starile de rau ale stomacului si pentru alimentatia sugarilor, precum si pentru dieta.

multumesc pentru cafea, o beau cu mare placere

nu exagera cu miscarea, mai citeste pe forum ce mai zic si alte slabute care fac sport, dar la un aport asa de redus de calorii ca al tau trei ore e prea mult...
Uf, suna complicat si sunt o lenesa Poate ma fac cu o sticla de lapte de la tarani cand ma duc la tara la taiatul porcului si incerc sa fac metoda simpla. Sunt curioasa ce gust ar avea laptele batut in casa. Iaurt mai imi facea mamaia cand eram micuta, imi amintesc ca il tinea pe calorifer in dormitor

Cu sportul am exagerat fiindca plec vineri pt o saptamana si nu o sa mai fac deloc sport si am vrut sa se compenseze azi probabil nu mai pot ajunge, dupa cum am zis la mine pe jurnal, nu ma simt bine deloc azi.

Ma gandesc serios sa incerc si eu Monti dupa sarbatori. Esti in faza 1 personalizata, din cate am inteles. Tu de ex ce ai mancat azi? Tu iti cantaresti cantitatile? Esti atenta doar sa urmezi regulile Monti sau te mai uiti si sa nu fie foarte multe calorii?
__________________
Jurnal Anorien
Anorien, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1655 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1138 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #17 (permalink)  
Vechi 07 dec 2010, 22:05:06
Mihaela1006's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit Mihaela1006

Citat:
Anterior postat de Anorien Vezi mesajul
Uf, suna complicat si sunt o lenesa Poate ma fac cu o sticla de lapte de la tarani cand ma duc la tara la taiatul porcului si incerc sa fac metoda simpla. Sunt curioasa ce gust ar avea laptele batut in casa. Iaurt mai imi facea mamaia cand eram micuta, imi amintesc ca il tinea pe calorifer in dormitor

Cu sportul am exagerat fiindca plec vineri pt o saptamana si nu o sa mai fac deloc sport si am vrut sa se compenseze azi probabil nu mai pot ajunge, dupa cum am zis la mine pe jurnal, nu ma simt bine deloc azi.

Ma gandesc serios sa incerc si eu Monti dupa sarbatori. Esti in faza 1 personalizata, din cate am inteles. Tu de ex ce ai mancat azi? Tu iti cantaresti cantitatile? Esti atenta doar sa urmezi regulile Monti sau te mai uiti si sa nu fie foarte multe calorii?
e simplu intr-adevar sa incepi cu metoda clasica
cred ca si cu sportul e ca si cu mancarea: nu poti face stoc, daca mananci azi mai mult, nu mananci si pentru maine...
in sfarsit am vazut si eu cum se pune meniul pe forum :p
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 19:36
Galuste de gris a la Dege, 50g - 133 calorii, 0.7 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 31.8 carbohidrati, 0.1 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Carne de curcan, ficat, toate clasele (de curcan), gatit, innabusit, 80g - 219 calorii, 16 proteine, 16.4 grasimi, 310.4 colesterol, 1 carbohidrati, 0 fibre, 44.8 sodiu, 0 zahar
Biscuiti cu cereale, cacao si bucatele de ciocolata, fortifiati cu vitamine si minerale, BelVita Start, 25g - 110 calorii, 2.1 proteine, 4 grasimi, 0 colesterol, 16.5 carbohidrati, 1.3 fibre, 82.8 sodiu, 6.8 zahar
Lapte cu cacao, 100ml - 66 calorii, 3.5 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 11.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 1, ora 11:56
Cafea cu lapte, fara zahar, 150ml - 34 calorii, 0.6 proteine, 3 grasimi, 0 colesterol, 0.9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0.9 zahar
Portocale, 45g - 22 calorii, 0.4 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 5.3 carbohidrati, 1.1 fibre, 0 sodiu, 4.2 zahar

Prânz, ora 21:37
Sos Yoghurt (iaurt) dressing, McDonalds, 50ml - 105 calorii, 1 proteine, 10 grasimi, 0 colesterol, 3 carbohidrati, 0 fibre, 700 sodiu, 3 zahar
Salata midi mediteraneana, McDonalds, 120g - 138 calorii, 8.4 proteine, 8.4 grasimi, 0 colesterol, 7.2 carbohidrati, 3.6 fibre, 1.3 sodiu, 4.8 zahar

Gustare 2, ora 21:51
Fructul Dragon (Pitaya), 175g - 105 calorii, 3.5 proteine, 2.6 grasimi, 0 colesterol, 15.8 carbohidrati, 1.8 fibre, 105 sodiu, 14 zahar
Pere, 350g - 203 calorii, 1.4 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 54.3 carbohidrati, 10.9 fibre, 0 sodiu, 34.3 zahar

Cina, ora 21:53
Mamaliguta din malai grisat, 200g - 250 calorii, 6.8 proteine, 12 grasimi, 0 colesterol, 51.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Smantana, 32% grasime, 50g - 146 calorii, 1.1 proteine, 15.5 grasimi, 55.5 colesterol, 1.5 carbohidrati, 0 fibre, 17 sodiu, 0.1 zahar
Branza/telemea de capra, tare, 40g - 181 calorii, 12.2 proteine, 14.2 grasimi, 42 colesterol, 0.9 carbohidrati, 0 fibre, 138.4 sodiu, 0.9 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1712 calorii, (mic)57.7 proteine, (mult)87 grasimi, 407.9 colesterol, 200.8 carbohidrati, 18.8 fibre, 1089.3 sodiu, (mult)69 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Activitati casnice, 120min - 418 calorii
Mers, 10min/km, 60min - 225 calorii
Stat la birou, 180min - 306 calorii
Metabolism bazal - 1358 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2307 calorii
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!
  #18 (permalink)  
Vechi 08 dec 2010, 08:37:34
Anorien's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 iul 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Montignac
Date: 170cm, 68kg
Mesaje: 546
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 19 ori in 16 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit Mihaela1006

Buna Mihaela,
Ma bucur sa vad ca ai descoperit cum sa pui meniul pe care, din pacate, nu stiu sa ti-l analizez dpdv Monti, dar din punctul meu de vedere ai mancat prea putina carne si prea putina mancarica (intre MD si cina (care cina nu e cine stie ce mancare, doar o mamaliga cu branza), toata dupa-masa ai mancat o salata de 120 g si fructe). Nu ti-a fost foame dupa-masa?

Apropo de fructe, ce gust are fructul dragon?
__________________
Jurnal Anorien
Anorien, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1655 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1138 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #19 (permalink)  
Vechi 08 dec 2010, 12:02:15
Mihaela1006's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit Mihaela1006

Citat:
Anterior postat de Anorien Vezi mesajul
Buna Mihaela,
Ma bucur sa vad ca ai descoperit cum sa pui meniul pe care, din pacate, nu stiu sa ti-l analizez dpdv Monti, dar din punctul meu de vedere ai mancat prea putina carne si prea putina mancarica (intre MD si cina (care cina nu e cine stie ce mancare, doar o mamaliga cu branza), toata dupa-masa ai mancat o salata de 120 g si fructe). Nu ti-a fost foame dupa-masa?

Apropo de fructe, ce gust are fructul dragon?
mi-a fost o foame de lup, dovada ca am bagat si ditamai para la gustarea 2 - dar nefiind acasa am rabdat
nu stiu sigur daca salata midi de la McDonalds are doar 120 gr., dar pe moment nu am avut altceva disponibil
dar mamaliga de seara a fost un deliciu, am facut o mamaliga tare sa o tai cu ata, am ras branza maturata de capra si am pus smantana - am cules-o de deasupra laptelui integral prins - ulterior am pus laptele prins intr-un tifon la scurs si poate deseara am si branza de vaci gata

fructul de dragon are un gust aproape fad, ca de kiwi apos dar nu e acru deloc ci dulceag - consistenta se aseamana cu kiwi si se pare ca e foarte sanatos - din pacate la noi costa prea mult ca sa mancam des . Apropos, e fructul unui cactus...

m-ai intrebat daca imi cantaresc, nici vorba... aproximez din ochi cantitatile, nu e farmacie! Nici nu suport ideea si nici nu am timp si de aceea am ales dieta Monti pentru ca imi permite orice cantitate si numar de calorii cu respectarea asocierii alimentelor.
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!
  #20 (permalink)  
Vechi 08 dec 2010, 18:06:03
Mihaela1006's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit Mihaela1006

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 08:25
Pate porc, Sibiu, 170g - 368 calorii
Ardei capia, 70g - 19 calorii

Gustare 1, ora 10:37
Cafea cu lapte, fara zahar, 150ml - 34 calorii
Ciocolata Heidi Dark Extreme 85%, 8g - 50 calorii

Prânz, ora 11:30
Ciorba deasa de legume, 300g - 77 calorii
Ardei chili (iute) verde, conservat, 5g - 2 calorii

Gustare 2, ora 13:30
Rodii, 500g - 340 calorii

Cina, ora 15:00
Chefir, grasime 3.3%, Covalact, 170ml - 94 calorii
Toast graham, Spicul, 50g - 125 calorii

Gustare 3, ora 17:51
Telemea de capra, LaDorna, 30g - 81 calorii
Paste integrale fierte, 80g - 108 calorii
Caju, 30g - 166 calorii
Coacaze, zante, uscate, 50g - 142 calorii
Crema branza vaci, facuta in casa, 100g - 160 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1766 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Stat la birou, 480min - 815 calorii
Spalat, manual, 60min - 201 calorii
Urcat pe scari, 10min - 93 calorii
Metabolism bazal - 1358 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2467 calorii


din pacate mesele de azi au fost mai ciudate fiindca am mancat cam des. Pateul de dimineata nu corespunde de fapt, am mancat pateu facut in casa dar nu am rabdare sa-l analizez ca sa il adaug ca aliment asa ca am ales pateul de Sibiu.
Iar seara am avut o masa putin prea consistenta, datorita faptului ca pranzul mai mult n-a fost.
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!
 

Informatii despre slabit
alimentatie, dieta montignac, greutate, jurnal, kilograme, sanatos, slabit

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 90 kg si 100 kg 8959 02 ian 2012 04:31:29
Jurnal de slabit choco choco Arhiva jurnale slabit 770 31 ian 2011 13:07:58
Jurnal de slabit - nuti manuela nuti manuela Arhiva jurnale slabit 26 12 ian 2011 11:10:06
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 60 kg si 70 kg 7469 19 dec 2010 17:55:14
Jurnal de slabit celeste cellleste Arhiva jurnale slabit 13 09 feb 2010 23:26:29

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole