forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=430)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3732)

iulika97 17 iun 2010 22:03:41

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
ok lavydor am schimbat tikerul...acum sunt intradevar o slabuta...trec la mentinere si nu cred ca o sa fie foarte greu ca mama obisnuit deja fara prostii in alimentatie...mersi pentru sfaturi:-*

anqutz 17 iun 2010 22:06:48

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de iulika97 (Post 223268)
buna lavydor...am slabit acele kg cu dieta disociata si cateva zile dieta cu orez dar in mare parte disociata...si acum nu tin dieta incerc sa mananc sanatos dar ma simt foarte bine in pielea mea si am o parere destul de buna de corpul meu dar am ambitia asta sa ajung la 45kg...tu ce crezi o sa ajung prea slaba???

Ft bine ca ai schimbat tickerul. La varsta ta trebuie sa ai grija mare ce mananci. Nu ai facut bine ca ai tinut disociata sau dieta cu orez, te-ai privat de multi nutirenti. Te rog ca de acum sa manaci echilibrat si sa ai grija sa manaci suficiente proteine, ft necesare pt varsta ta.

iulika97 17 iun 2010 22:13:49

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
mersi anqutz!!!o sa tin cont de sfaturi:)

lavydor 17 iun 2010 22:48:53

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de iulika97 (Post 223312)
ok lavydor am schimbat tikerul...acum sunt intradevar o slabuta...trec la mentinere si nu cred ca o sa fie foarte greu ca mama obisnuit deja fara prostii in alimentatie...mersi pentru sfaturi:-*

Esti o scumpica si o intelegatoare.Sunt pe tel ca netul a cazut putin dar te astept Maine sa vb.pupici

crrristina 17 iun 2010 22:49:35

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
buna. eu sunt noua pe forum, dar vad ca avem toate un scop comun : sa mai dam jos un kilogram sau cateva si sa ne mentim in forma.
am zis sa imi inving timiditatea si sa fac un prim pas si sa va salut. :)

anqutz 17 iun 2010 22:51:06

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de crrristina (Post 223372)
buna. eu sunt noua pe forum, dar vad ca avem toate un scop comun : sa mai dam jos un kilogram sau cateva si sa ne mentim in forma.
am zis sa imi inving timiditatea si sa fac un prim pas si sa va salut. :)

Bine ai venit Cristina! :)

Ti-ai fixat un plan de bataie?

crrristina 17 iun 2010 22:58:23

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
multumesc de primirea calduroasa :)
oarecum. am zis ca tin dieta, dar mi se pare prea strict si sunt pofticioasa de felul meu si as manca ce e interzis. asa ca am zis ca mananc sanatos, fara dulciuri, prajeli, paine, fainoase, sucuri si tot ce nu e asa bun pentru silueta. cu mici pofte indeplinite, dar in limite normale. incerc sa mananc cat mai multe multe fructe si legume. iar ca sport, am inceput sa alerg seara cam 30 de minute (e asa greu cand esti incepatoare :D) sau sa fac 30-40 de tae bo. uneori mai sar si coarda sau fac abdomene si incerc sa merg o ora, doua pe jos in fiecare zi.
stiu ca nu e usor sa dai jos si sa ramai in forma, dar vreau macar sa incerc :)

lavydor 18 iun 2010 08:06:31

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de crrristina (Post 223377)
multumesc de primirea calduroasa :)
oarecum. am zis ca tin dieta, dar mi se pare prea strict si sunt pofticioasa de felul meu si as manca ce e interzis. asa ca am zis ca mananc sanatos, fara dulciuri, prajeli, paine, fainoase, sucuri si tot ce nu e asa bun pentru silueta. cu mici pofte indeplinite, dar in limite normale. incerc sa mananc cat mai multe multe fructe si legume. iar ca sport, am inceput sa alerg seara cam 30 de minute (e asa greu cand esti incepatoare :D) sau sa fac 30-40 de tae bo. uneori mai sar si coarda sau fac abdomene si incerc sa merg o ora, doua pe jos in fiecare zi.
stiu ca nu e usor sa dai jos si sa ramai in forma, dar vreau macar sa incerc :)

Buna Crrristina si bine ai venit printre noi!>:D< Ma uit la dimensiunile tale, nu ai probleme cu greutatea, daca vrei sa papi sanatos, sa iti schimbi stilul de viata si sa gasesti solutia unei mentineri sanatoase si de durata, ai nimerit unde trebuie: in casuta slabutelor!>:D<
Cu sportul vad ca stai f bine, si eu fac 1 ora de tae bo zilnic, nu trebuie sa exageram cu multa miscare dar..nici sa fim lenese;)..asa ca ai un vazut....la capitolul asta!:-*
In privinta alimentatiei este la fel de simplu precum suna: tu trebuie sa ai grija ca sa nu iti lipseasca cele 3 mese principale pe zi, cat mai sanatoase si 2 gustari ca sunt de fructe sau..ce iti place tie mai mult, totul sa fie cu masura si vei fi o slabuta frumoasa si sanatoasa!
Asteptam vesti, sa ne spui cum iti merge, ce mai papi, ce miscare mai faci, ce spune cantarul sau...eventual centimentrul..ca e mai sigur!>:D<>:D<>:D<

iulika97 18 iun 2010 09:08:07

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
buna cristina!!!pentru inaltimea ta eu zic ca esti destul de slaba...poti sa treci direct la mentinere;)

iulika97 18 iun 2010 09:08:54

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
neata lavydor!!!ce mai faci???


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:06:02.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO