forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=430)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3732)

iulika97 17 iun 2010 21:38:00

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
buna lavydor...am slabit acele kg cu dieta disociata si cateva zile dieta cu orez dar in mare parte disociata...si acum nu tin dieta incerc sa mananc sanatos dar ma simt foarte bine in pielea mea si am o parere destul de buna de corpul meu dar am ambitia asta sa ajung la 45kg...tu ce crezi o sa ajung prea slaba???

iulika97 17 iun 2010 21:40:57

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
lavydor tu ce sporturi faci??eu fac aerobic si cate abdomene pot in fiecare zi

lavydor 17 iun 2010 21:42:06

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de iulika97 (Post 223268)
buna lavydor...am slabit acele kg cu dieta disociata si cateva zile dieta cu orez dar in mare parte disociata...si acum nu tin dieta incerc sa mananc sanatos dar ma simt foarte bine in pielea mea si am o parere destul de buna de corpul meu dar am ambitia asta sa ajung la 45kg...tu ce crezi o sa ajung prea slaba???

Iulika97, ai abea 13 ani, mai cresti si cred ca greseala unora dintre noi cele care vedem ca am slabit este sa nu stim cand sa ne oprim! La 45 deja esti la limita cu indicele masei corporale - subponderala nu este indicat! Nu forta lucrurile, ramai la cate kg ai, arati fff bine, mananca constiioncios si cu bagare de seama sa te poti mentine, fa sport si esti gata!:)

lavydor 17 iun 2010 21:42:49

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de lavydor (Post 223273)
Iulika97, ai abea 13 ani, mai cresti si cred ca greseala unora dintre noi cele care vedem ca am slabit este sa nu stim cand sa ne oprim! La 45 deja esti la limita cu indicele masei corporale - subponderala nu este indicat! Nu forta lucrurile, ramai la cate kg ai, arati fff bine, mananca constiioncios si cu bagare de seama sa te poti mentine, fa sport si esti gata!:)

P.S. Eu fac tae-bo si ciclism!:-*

lavydor 17 iun 2010 21:43:40

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de DrIulia2010 (Post 223267)
Cateva poti sa pui;),da,din pacate contin zahar din abundenta,nu sunt uscate si deshidratate natural.

M-am gandit inca odata: se poate trai si fara gris cu lapte!:>:>:>

iulika97 17 iun 2010 21:47:35

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
lavydor ai dreptate si o sa tin cont de sfaturi nu mai slabesc...uite o sa imi schimb si tickerul la greutatea dorita cu 50kg...acum incerc sa am mentin facand sport si mancand sanatos oricum sunt constienta ca sunt destul de slabuta;)...dar si tu arati ff bine

iulika97 17 iun 2010 21:49:42

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
cum ajungi slabuta moderator??

DrIulia2010 17 iun 2010 21:52:34

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de lavydor (Post 223276)
M-am gandit inca odata: se poate trai si fara gris cu lapte!:>:>:>



Uneori trebuie sa-i satisfaci corpului pofta.;) O portie de gris cu lapte nu-ti va dauna :)decat sa alegi un desert din comert mai bine gris fara alte adausuri.

lavydor 17 iun 2010 21:53:56

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de iulika97 (Post 223282)
lavydor ai dreptate si o sa tin cont de sfaturi nu mai slabesc...uite o sa imi schimb si tickerul la greutatea dorita cu 50kg...acum incerc sa am mentin facand sport si mancand sanatos oricum sunt constienta ca sunt destul de slabuta;)...dar si tu arati ff bine

Pai sa fii constienta ca esti suficient de slaba, :-*fa sport ca sa te tonifiezi (daca tot iti place cum arat :P) si papa sanatos! Nu te prosti si nu o lua la vale cu ambitii sa iti fortezi corpul sa vezi pana unde poate...caci cand nu o mai putea...iti va raspunde foarte urat punand pe tine tot ce ai da jos si poate chiar in plus! Schimba tickerul la cele 51 de kg..ca mai oscilezi la deal la vale cu un kg...nu-i foc, dar trebuie sa intelegi ca un om matur ca ajunge si ne apucam de ...modelare corporala prin miscare!>:D<

lavydor 17 iun 2010 21:56:08

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de DrIulia2010 (Post 223289)
Uneori trebuie sa-i satisfaci corpului pofta.;) O portie de gris cu lapte nu-ti va dauna :)decat sa alegi un desert din comert mai bine gris fara alte adausuri.

Mai am asa cate o "sclipire" dar nu tanjesc dupa ceva anume, nu ma simt frustata sau limitata, imi este suficient sa pap fructe, oleaginoasele mele la care nu am renuntat (caju si migdale crude).... si cand imi mai cere organismul ceva..il impac eu intr-un fel! Ma simt scapata de tentatii si deprinderi proaste!:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:51:25.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO