forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=430)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3732)

smonsterp 15 mai 2010 21:30:16

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
hey, buna sunt noua pe aici. M-am hotarit si eu sa dau citeva [adika nu chiar citeva, da multisoare kilograme jos]. L amoment am 165 si 59 kilograme. Pina pe 23 iunie, vreau sa slabesk in jur de 8-9 kilograme. Mi-am pregatit deja un regim propriu pe care l-am atirnat de frigider, si in fiekare dimineata il voi urma. Umblu la aerobica de 3 pe saptamina, si de luni ma voi apuka de jogging (apropo, cineva la mai incercat inainte??? ajuta??? Slabutelor, dati-va cu parerea va rog mult. Am nevoie de putina sustinere!!!!:)))
Azi e duminica, si mai am o zi de relaxare totala, dupa kare ma voi incorda pina voi ajunge la scopul propus. Sincer inainte aveam 65 kilograme...akum mi-e mai bine dar nu ma las. Sper sa functioneze. Daca puteti dati-mi eventuale sfaturi, fiindca presupun ca aveti mai multa experienta:-/:-/:-/. V-am pupat!!!!!

smonsterp 15 mai 2010 22:29:15

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Red_Rose (Post 188469)
pai asta e.La tine tot e asa chestia cu burta dupa masa?
Eu dimineata inainte de a iesi la scoala taman mananc fulgi care nu ma umfla iar cind is acasa clar ca mananc cantitativ normal.Pur si simplu urasc sa ies undeva cu burta umflata.



da te inteleg perfect. La mn tot asa se umfla.Sincer, habar nu am de ce. Deobicei mi se umfla dupa ce beau apa, sau maninc un pic mai mult. Dar asta e, nu avem ce face!!!!

Daca gasesti ceva impotriva acestei "probleme" anunta-ma si pe mine. Te rog mult!!!!!!:)

anqutz 15 mai 2010 22:49:15

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de smonsterp (Post 188678)
da te inteleg perfect. La mn tot asa se umfla.Sincer, habar nu am de ce. Deobicei mi se umfla dupa ce beau apa, sau maninc un pic mai mult. Dar asta e, nu avem ce face!!!!

Daca gasesti ceva impotriva acestei "probleme" anunta-ma si pe mine. Te rog mult!!!!!!:)

E logic sa se umfle, doar acolo ai stomacul si intestinele. Se mareste mai putin daca iti intaresti muschii abdominali.

Nu e ok sa slabesti 8-9 kg in o luna si 1 saptamana, iti trebuie cam 3 luni ca sa scapi de ele in mod sanatos.

smonsterp 15 mai 2010 23:31:01

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 188684)
E logic sa se umfle, doar acolo ai stomacul si intestinele. Se mareste mai putin daca iti intaresti muschii abdominali.

Nu e ok sa slabesti 8-9 kg in o luna si 1 saptamana, iti trebuie cam 3 luni ca sa scapi de ele in mod sanatos.


crezi... eu nu stiu fiindca astea 6 kilograme pe care le avea, le-am slabit intr-o luna.Sincer, nu stiu dar mersi de sfat. Dca nu s va primi intr-o luna si ceva, cred ca voi tre la 2 luni.

anqutz 16 mai 2010 09:12:16

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de smonsterp (Post 188707)
crezi... eu nu stiu fiindca astea 6 kilograme pe care le avea, le-am slabit intr-o luna.Sincer, nu stiu dar mersi de sfat. Dca nu s va primi intr-o luna si ceva, cred ca voi tre la 2 luni.

Primlele kg se duc mai repede. De fapt se zice ca primele 3 sunt apa, resturi din stomac, in nici un caz grasime. Abia apoi incepe sa se duca grasimea. Si e greu sa dai jos 9 kg de grasime in o luna. Tine cont ca dc nu te alimentezi cum trebuie si nu faci sport constant o sa iti scada masa musculara in special si mai putin grasimea. O sa fi cu 9 kg mai usoara, dar nu cu mult mai slaba.

Un Pai Roz 16 mai 2010 10:31:34

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
fetelor, as avea si eu o intrebare
mie imi cam place sa rontai seminte, de obicei iau din acelea fara sare, cam 30-40 g...credeti ca ar putea dauna slabitului? mai ales ca le mananc seara in fata tv-ului?
intreb deoarece am observat ca niciodata nu imi arata mai putin cantarul daca cu o seara inainte am mancat seminte si as vrea sa stiu daca a afectat silueta cuiva..

alinutza656 16 mai 2010 10:47:12

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Un Pai Roz (Post 188894)
fetelor, as avea si eu o intrebare
mie imi cam place sa rontai seminte, de obicei iau din acelea fara sare, cam 30-40 g...credeti ca ar putea dauna slabitului? mai ales ca le mananc seara in fata tv-ului?
intreb deoarece am observat ca niciodata nu imi arata mai putin cantarul daca cu o seara inainte am mancat seminte si as vrea sa stiu daca a afectat silueta cuiva..

Buna.Pai semintele au cam 300-400 de kcal/100 g.Incearca sa mananci din ele poate la cate o gustare si poate cu cel putin 3 ore inainte de somn.
Incearca o manuta de seminte nu mai mult.....:)si asta nu in fiecare zi

Un Pai Roz 16 mai 2010 11:16:12

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de alinutza656 (Post 188918)
Buna.Pai semintele au cam 300-400 de kcal/100 g.Incearca sa mananci din ele poate la cate o gustare si poate cu cel putin 3 ore inainte de somn.
Incearca o manuta de seminte nu mai mult.....:)si asta nu in fiecare zi

ok, ms Alinutza! :-* >:D<

alinutza656 16 mai 2010 12:21:37

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Un Pai Roz (Post 188944)


ok, ms Alinutza! :-* >:D<

Cu placere>:D< succes

Un Pai Roz 16 mai 2010 12:25:00

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de alinutza656 (Post 188969)
Cu placere>:D< succes

Multumesc :-* >:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:59:00.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO