forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=430)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3732)

sunshine 06 sep 2010 11:21:31

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de ghindocelu (Post 316558)
Fetelor ce e mia bun in dieta orezu (77cal 16.88carbo)sau cartofi(77cal 17.5carbo) ?????????????????????????????????????????????????? ?

Orezul brun :D

ghindocelu 06 sep 2010 11:26:42

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 316573)

Orezul brun :D

Pai da .......................................dar orezu brun are111cal si 23 carboin schimb ce basmatic fiert are numa 77 cal si 16.88 carbo

sunshine 06 sep 2010 11:30:48

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de ghindocelu (Post 316586)
Pai da .......................................dar orezu brun are111cal si 23 carboin schimb ce basmatic fiert are numa 77 cal si 16.88 carbo

Intradevar, dar conteaza si calitatea, nu numai cantitatea. E ca si cum ai alege intre margarina ( very bad) si unt.
Untul este de 6 ori mai caloric , dar mult mai sanatos.
Orezul brun are mai putin amidon, si mai intreg dpdv nutritiv.
Si cel basmatic este bun.

ghindocelu 06 sep 2010 11:39:02

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 316593)

Intradevar, dar conteaza si calitatea, nu numai cantitatea. E ca si cum ai alege intre margarina ( very bad) si unt.
Untul este de 6 ori mai caloric , dar mult mai sanatos.
Orezul brun are mai putin amidon, si mai intreg dpdv nutritiv.
Si cel basmatic este bun.

OK
Tu zici ca-i mai bun cel brun chiar daca are mai multe calorii:-/
Si sti cumva cat orez fiert iese din 100G orez brun?????
3-400???

blonditza 06 sep 2010 11:51:17

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
salutare slabutele mele, ce faceti?>:D<
eu vin cu niste vesti rele :)) am mancat in weekend ca sparta:-s ei si acuma ma simt foarteeee rau si nu neaparat pt faptul ca am calcat stramb dar ma simt atat de plina si nici colebilul nu m-a ajutat cu nimic...
cred ca azi voi consuma multe mere ca sunt singurele care ma ajuta sa-mi revin si voi bea multa apa.....
pffff am mancat o gramadaaaaa de pufuleti si popcorn :)) cred ca astea mi-au pus capac....ce sa fac, sunt si eu un om, mai fac excese dar am revenit "in fortza" sa-mi reiau bunele obiceiuri.....
pofta asta nebuna din weekend a fost cauzata de "mos craciun" care a venit sa ma viziteze ca in fiecare luna.....oooohhh #:-s abia astept sa-si ieie zborul ca sa-mi revin total....sunt chiar intoarsa pe dos...luna asta mai tare ca niciodata=((

sunshine 06 sep 2010 11:56:10

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de ghindocelu (Post 316608)
OK
Tu zici ca-i mai bun cel brun chiar daca are mai multe calorii:-/
Si sti cumva cat orez fiert iese din 100G orez brun?????
3-400???

Cam asa, da:)

ghindocelu 06 sep 2010 12:03:39

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 316619)

Cam asa, da:)


Mersi mult pentru lamuriri >:D<>:D< astazi cand voi merge la cumparaturi imi voi lua orez brun :x:x:x:x:x

anymaryia 06 sep 2010 12:31:38

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
fetelor va cer un sfat..mai am inka putin de tinut dieta,adik pana martia viitoare :Deu acum pap cam putin,in jur de 400-500 max cal pe zi...si nu stiu cum voi mari pana ajung la mentinere deoarece ma tem sa nu ma ingras:-sun sfat plzzz,avand in vedere k voi fi si la scoala:P

ANAIRAM 06 sep 2010 12:38:48

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
buna fetele>:D<
eu folosesc fructoza in loc de zahar si sincer, nu exista nicio doferenta intre fructoza si zahar...nici din punct de vedere al gustului si nici din punct de vedere al puterii de indulcire
voi ati folosit fructoza?

ANAIRAM 06 sep 2010 12:42:34

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anymaryia (Post 316656)
fetelor va cer un sfat..mai am inka putin de tinut dieta,adik pana martia viitoare :Deu acum pap cam putin,in jur de 400-500 max cal pe zi...si nu stiu cum voi mari pana ajung la mentinere deoarece ma tem sa nu ma ingras:-sun sfat plzzz,avand in vedere k voi fi si la scoala:P

mananci f putin:(
tb sa ai f mare grija mai ales ca incepi scoala si vei fi f solicitata cu invatatul...mai bine mananca sanatos, cu trei mese normale pe zi iar la scoala mananca sandwich-uri din paine integrala cu sunca slaba, branza, legume...dar te rog sa te alimentezi sanatos si nu mai manca ATAT DE PUTIN!!!!!

anymaryia 06 sep 2010 14:33:27

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
pai asa am de gand sa fac,dar ma gandesc sa-mi iau sandwich din a 2 a sapt de scoala,deoarece nu vreau sa cresc dintr-o data nr de calorii..in prima sapt voi manca fructe,iaurt si lapte imi voi lua:D

sunshine 06 sep 2010 16:19:02

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anymaryia (Post 316656)
fetelor va cer un sfat..mai am inka putin de tinut dieta,adik pana martia viitoare :Deu acum pap cam putin,in jur de 400-500 max cal pe zi...si nu stiu cum voi mari pana ajung la mentinere deoarece ma tem sa nu ma ingras:-sun sfat plzzz,avand in vedere k voi fi si la scoala:P

Citeste aici, Slabeste mancand sanatos - Slabute.ro informeaza te, poate acum vei si intelege ceva:)
Astept sa mi spui parerea ta. Despre mentinere vb dupa
Citat:

Anterior postat de ANAIRAM (Post 316670)
buna fetele>:D<
eu folosesc fructoza in loc de zahar si sincer, nu exista nicio doferenta intre fructoza si zahar...nici din punct de vedere al gustului si nici din punct de vedere al puterii de indulcire
voi ati folosit fructoza?

Eu am folosit, si mi se parea mai dulce decat zaharul

choco 06 sep 2010 16:43:28

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
buna fetelor!am rasfoit topicul si vad ca sunteti destul de multe cu rezultate foarte bune.vad ca aveti ambitie si vointa,ceea ce este de admirat!tin sa va felicit si sa spun ca imi doresc si eu sa devin o slabuta,iar cu sprijinul vostru stiu ca voi reusi >:D<
deci eu: inaltime: 1,60 ultima oara cand m-am masurat aveam 1,58 dar am mai crescut ceva de atunci cred :D
49-50 de kg,imi doresc sa mai slabesc 2-3.stiu ca pare numai bine greutatea mea,dar mai am putina burtica de care sper sa scap!ceva sfaturi va rog?

sunshine 06 sep 2010 17:09:47

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de choco (Post 316931)
buna fetelor!am rasfoit topicul si vad ca sunteti destul de multe cu rezultate foarte bune.vad ca aveti ambitie si vointa,ceea ce este de admirat!tin sa va felicit si sa spun ca imi doresc si eu sa devin o slabuta,iar cu sprijinul vostru stiu ca voi reusi >:D<
deci eu: inaltime: 1,60 ultima oara cand m-am masurat aveam 1,58 dar am mai crescut ceva de atunci cred :D
49-50 de kg,imi doresc sa mai slabesc 2-3.stiu ca pare numai bine greutatea mea,dar mai am putina burtica de care sper sa scap!ceva sfaturi va rog?

Buna! Da, ai dreptatea, greutatea ta este perfecta raportata la inaltime. Deja la 47 kg vei subponderala.
Nu confunda lucrurile:) Tu acum trebuie sa te mentii la aceasta greutate, iar pt burtica,poti face aerobic, tae bo, fa si abdomene.. Dar nu este nevoie de diete:)

choco 06 sep 2010 17:18:47

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
multumesc sunshine!mai greu cu sportul la mine..nu prea imi place :D.dar fac de 2 ori pe saptamana.cat despre dieta..imi doresc doar sa am grija la ce pap si sa renunt pe cat posibil la dulciuri,asta este marea mea problema.
si in fiecare seara am un aparat de vibro-masaj pe care il tin 30 de minute,imi place sa bazaie el treaba pentru mine :)).pare destul de bun pentru ca de fiecare data cand termin se fac ,,punctulete de grasime" pe abdomen.deci cred ca aceea grasime se topeste..nu?

sunshine 06 sep 2010 19:29:11

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de choco (Post 316967)
multumesc sunshine!mai greu cu sportul la mine..nu prea imi place :D.dar fac de 2 ori pe saptamana.cat despre dieta..imi doresc doar sa am grija la ce pap si sa renunt pe cat posibil la dulciuri,asta este marea mea problema.
si in fiecare seara am un aparat de vibro-masaj pe care il tin 30 de minute,imi place sa bazaie el treaba pentru mine :)).pare destul de bun pentru ca de fiecare data cand termin se fac ,,punctulete de grasime" pe abdomen.deci cred ca aceea grasime se topeste..nu?

Grasimea nu se topeste printr un aparat :D Ci atunci cand o consuma organismul tau pt a supravietui. Trebuie un deficit de calorii, si atunci incepe sa arda din grasime. Deci prin sport :D
In alea 30 de min mai bine faci miscare :P

Tora Corina 06 sep 2010 21:07:47

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de blonditza (Post 316615)
salutare slabutele mele, ce faceti?>:D<
eu vin cu niste vesti rele :)) am mancat in weekend ca sparta:-s ei si acuma ma simt foarteeee rau si nu neaparat pt faptul ca am calcat stramb dar ma simt atat de plina si nici colebilul nu m-a ajutat cu nimic...
cred ca azi voi consuma multe mere ca sunt singurele care ma ajuta sa-mi revin si voi bea multa apa.....
pffff am mancat o gramadaaaaa de pufuleti si popcorn :)) cred ca astea mi-au pus capac....ce sa fac, sunt si eu un om, mai fac excese dar am revenit "in fortza" sa-mi reiau bunele obiceiuri.....
pofta asta nebuna din weekend a fost cauzata de "mos craciun" care a venit sa ma viziteze ca in fiecare luna.....oooohhh #:-s abia astept sa-si ieie zborul ca sa-mi revin total....sunt chiar intoarsa pe dos...luna asta mai tare ca niciodata=((

Salut fetelor ! Multumesc pentru raspuns...ideea este ca am slabit acum cateva luni si pana la 55 de kg si parca tot nu sunt multumita....sunt convisa ca am nevoie de mult sport.Obisnuiam sa fac pilates programul avansat de 50 de minute dar acum il fac cam rar si m am si ingrasat....vreau sa ma pun serios pe treaba si nu stiu de unde sa incep ...voi ce ati facut prima oara? Astept raspunsurile voastre!:*

andra_aly 06 sep 2010 21:12:49

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Tora Corina (Post 317248)
Salut fetelor ! Multumesc pentru raspuns...ideea este ca am slabit acum cateva luni si pana la 55 de kg si parca tot nu sunt multumita....sunt convisa ca am nevoie de mult sport.Obisnuiam sa fac pilates programul avansat de 50 de minute dar acum il fac cam rar si m am si ingrasat....vreau sa ma pun serios pe treaba si nu stiu de unde sa incep ...voi ce ati facut prima oara? Astept raspunsurile voastre!:*

Buna Corina:) mie mi se pare ca este destul de bine kg care le ai acum:-/ de ce mai vrei sa slabesti? ai burtica? sau...:-/ oricum, sportul este foarte bun si daca nu esti la dieta. pai daca te-ai lasat de ceva timp de sport, ai putea sa incepi cu ceva mai lejer si apoi sa cresti tot mai mult intensitatea si durata:)

Tora Corina 06 sep 2010 21:16:05

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 317258)

Buna Corina:) mie mi se pare ca este destul de bine kg care le ai acum:-/ de ce mai vrei sa slabesti? ai burtica? sau...:-/ oricum, sportul este foarte bun si daca nu esti la dieta. pai daca te-ai lasat de ceva timp de sport, ai putea sa incepi cu ceva mai lejer si apoi sa cresti tot mai mult intensitatea si durata:)

Pai am si putina burtica si mai ales ma deranjeaza picioarele...este din cauza conformatiei.Toti imi spun ca sunt ok,dar mie mi se pare ca sunt imensa ....am avut 65 de kg , am slabit pana la 55 acum m am ingrasat pana la 58 dar vreau mai mult:D.Tu ai slabit ?

Tora Corina 06 sep 2010 21:22:01

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Toata lumea imi zice ca arat foarte bine asa cum sunt...dar degeaba pentru ca eu nu ma simt bine in pielea mea.Am o obsesie pentru picioarele slabe si stiu ca ale mele nu vor fi niciodata foarte slabe :)) si multe alte lucruri....inca nu prea ma descurc eu su site ul asta dar am citit si am vazut o multime de fete care au slabit si aratau foarte bine mi se pare ca eu nu o sa ajung asa niciodata:|

andra_aly 06 sep 2010 21:30:00

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Tora Corina (Post 317270)
Toata lumea imi zice ca arat foarte bine asa cum sunt...dar degeaba pentru ca eu nu ma simt bine in pielea mea.Am o obsesie pentru picioarele slabe si stiu ca ale mele nu vor fi niciodata foarte slabe :)) si multe alte lucruri....inca nu prea ma descurc eu su site ul asta dar am citit si am vazut o multime de fete care au slabit si aratau foarte bine mi se pare ca eu nu o sa ajung asa niciodata:|

Citat:

Anterior postat de Tora Corina (Post 317261)
Pai am si putina burtica si mai ales ma deranjeaza picioarele...este din cauza conformatiei.Toti imi spun ca sunt ok,dar mie mi se pare ca sunt imensa ....am avut 65 de kg , am slabit pana la 55 acum m am ingrasat pana la 58 dar vreau mai mult:D.Tu ai slabit ?

Pai inseamna ca atunci trebuie sa te modelezi. nici sa ajungi piele si os:-s de ce nu pui mai mult pret pe sport si mananci sanatos? eu asa am si slabit si m-am si modelat. la modelare mai am inca de munca dar pararea mea este ca e mai ok mai incet decat sa ma grabesc;)
eu am noroc cu picioarele si cand eram mai plinuta nu ma planngeam. dar cum am slabit, s-a mai dus celulita si asa imi place:D
Cu burtica si aripioarele am eu un fix. si tocmai de asta am decis ca 52 de kg sunt ok si apoi fac sport ca sa modelez cum trebuie;)
am ajuns la mentinere, numai ca pe perioada vacantei am pus ceva pe mine. asa ca sunt iar la treaba:D uite, daca vrei sa citesti despre cum am reusit: http://www.slabute.ro/am-slabit-diet...buta-2010.html
Iti mai zic o chestie: daca asa e conformatia ta, sa nu te astepti la miracole-burtica gen revista.
dar sa sti ca sportul chiar face unele miracole:x asa ca .. sa ai spor la sport!>:D<

choco 06 sep 2010 21:36:06

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 317283)



Pai inseamna ca atunci trebuie sa te modelezi. nici sa ajungi piele si os:-s de ce nu pui mai mult pret pe sport si mananci sanatos? eu asa am si slabit si m-am si modelat. la modelare mai am inca de munca dar pararea mea este ca e mai ok mai incet decat sa ma grabesc;)
eu am noroc cu picioarele si cand eram mai plinuta nu ma planngeam. dar cum am slabit, s-a mai dus celulita si asa imi place:D
Cu burtica si aripioarele am eu un fix. si tocmai de asta am decis ca 52 de kg sunt ok si apoi fac sport ca sa modelez cum trebuie;)
am ajuns la mentinere, numai ca pe perioada vacantei am pus ceva pe mine. asa ca sunt iar la treaba:D uite, daca vrei sa citesti despre cum am reusit: Andra_aly – Slabuta 2010 - Slabute.ro
Iti mai zic o chestie: daca asa e conformatia ta, sa nu te astepti la miracole-burtica gen revista.
dar sa sti ca sportul chiar face unele miracole:x asa ca .. sa ai spor la sport!>:D<

buna andra!ma bag si eu in seama putin pe aici..sunt noua si vreau sa zic ca numai dupa ce am citit comentarile voastre m-am apucat de sport!;;) si la mine e destul de neobisnuit,pentru ca nu prea imi place.sper sa capat si eu ambitia voastra.oricum,ma motivati foarte mult.sunt asa fericita ca v-am gasit :x

andra_aly 06 sep 2010 21:41:04

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de choco (Post 317294)
buna andra!ma bag si eu in seama putin pe aici..sunt noua si vreau sa zic ca numai dupa ce am citit comentarile voastre m-am apucat de sport!;;) si la mine e destul de neobisnuit,pentru ca nu prea imi place.sper sa capat si eu ambitia voastra.oricum,ma motivati foarte mult.sunt asa fericita ca v-am gasit :x

Buna choco si bine ai venit. ti-ai ales un nume tare pacatos. am noroc ca nu le prea am cu ciocolata:))
ma bucur ca datorita mesajelor noastre ai reusit sa te apuci de treaba:) sa sti ca eu am reusit datorita slabutelor sa slabesc si sa intruu la mentinere:) am cam pacatuit cu vacanta dar sunt sigura ca o sa reusesc iar.
aici pe forum fetele o sa fie mereu gata sa te ajute daca ai nevoie;)
stai linistita ca toate am fost noi pe aici odata. asa ca daca ai nevoie de ajutor, intrebi:)
Tu cam ce papi intr-o zi? de ce sport te-ai apucat ? sa o iei usurel si incet incet cresiti durata sedintelor si intensitatea:)
iti doresc mult succes!>:D<:)

Tora Corina 06 sep 2010 21:45:03

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
eu burtica o dau cel mai repede jos nu e o problema...la picioare e mai greu...sunt constienta ca daca vrei sa fi sanatos si sa arati bine iti trebuie multa rabdare si vointa...de asta sunt si aici..pentru ca am nevoie de ele...sa ma obisnuiesc cu ideea ca trebuie sa merg pe un stil de viata sanatos...

Tora Corina 06 sep 2010 21:46:53

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
pai tu arati super bine! ai fost prima pe care am remarcat o aici...

choco 06 sep 2010 21:47:52

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 317300)

Buna choco si bine ai venit. ti-ai ales un nume tare pacatos. am noroc ca nu le prea am cu ciocolata:))
ma bucur ca datorita mesajelor noastre ai reusit sa te apuci de treaba:) sa sti ca eu am reusit datorita slabutelor sa slabesc si sa intruu la mentinere:) am cam pacatuit cu vacanta dar sunt sigura ca o sa reusesc iar.
aici pe forum fetele o sa fie mereu gata sa te ajute daca ai nevoie;)
stai linistita ca toate am fost noi pe aici odata. asa ca daca ai nevoie de ajutor, intrebi:)
Tu cam ce papi intr-o zi? de ce sport te-ai apucat ? sa o iei usurel si incet incet cresiti durata sedintelor si intensitatea:)
iti doresc mult succes!>:D<:)

multumesc mult >:D<esti o draguta.am facut 20 de minute de aerobic,acesta imi place cel mai mult.cat despre ce am papat..am calculat ca calculator si se pare ca am avut doar 500 de calorii(500 si un pic,numai tin minte exact cat) dar chiar nu prea mi-e foame..stiu ca nu e bine sa scad sub 1000,dar m-am trezit si pe la 12..maine voi incerca sa pap mai mult.si problema la mine e ca nu prea mananc dimineata..mananc mai mult fortat.cat despre nume...tot ce puneam era luat,am tot incercat numele meu in mai multe feluri,alice,alyss,aly dar toate erau luate.e cam pacatos,dar poate asa cand il vad numai mananc ciocolata :))

anymaryia 06 sep 2010 21:55:47

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
hey fetelor e adevarat k slabesti de la grefa???eu am papat la cina o grefa.....>:D<

Tora Corina 06 sep 2010 21:57:07

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
hai ca acum dupa ce am citit ce ati scris ma apuc si eu de abdomene :)) am si o fasa care actioneaza perfect in jurul taliei ....choco schimba ti numele ca sa uiti cu totul de dulciuri:)) glumeam

Tora Corina 06 sep 2010 21:59:03

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
e adevarat ca slabesti cu grefe insa e si foarte periculos ....maxim o saptamana sa incerci

choco 06 sep 2010 21:59:23

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anymaryia (Post 317321)
hey fetelor e adevarat k slabesti de la grefa???eu am papat la cina o grefa.....>:D<

din cate stiam eu grefa e buna la slabit,sunt multe diete pe baza de grefe sau suc de grefe neindulcit.cred ca daca mai ai grija si ce papi ai rezultate.am postat chiar o dieta la topicul cu diete cu fructe si legume.mananci cate o grefa la fiecare masa+diversa mancare.e bazata pe multe legume,salata,peste si pui la gratar parca.intra si vezi daca te-ar interesa.:-* pe mine ma cam tenteaza :D

andra_aly 06 sep 2010 22:10:07

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de choco (Post 317312)
multumesc mult >:D<esti o draguta.am facut 20 de minute de aerobic,acesta imi place cel mai mult.cat despre ce am papat..am calculat ca calculator si se pare ca am avut doar 500 de calorii(500 si un pic,numai tin minte exact cat) dar chiar nu prea mi-e foame..stiu ca nu e bine sa scad sub 1000,dar m-am trezit si pe la 12..maine voi incerca sa pap mai mult.si problema la mine e ca nu prea mananc dimineata..mananc mai mult fortat.cat despre nume...tot ce puneam era luat,am tot incercat numele meu in mai multe feluri,alice,alyss,aly dar toate erau luate.e cam pacatos,dar poate asa cand il vad numai mananc ciocolata :))

Vai... tare putin ai papat:-s nu e bine asa:-o
sa nu mai faci prostia asta:-s este chiar prea putin. asta inseamna infometare. si nu e bine deloc. nu e o scuza faptul ca te-ai trezit tarziu. crede-ma , nici eu inainte nu puteam manca dimineata. dar cu timpul, te obisnuesti>:D<
sa citesti putin aici: http://forum.slabute.ro/ghidul-slabi...arii-1207.html
in ritmul acesta organismul se obisnuieste cu putin si daca papi mai mult, te ingrasi. maine vreau neaparat sa vad macar 1000 kcal. ok?

andra_aly 06 sep 2010 22:11:43

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anymaryia (Post 317321)
hey fetelor e adevarat k slabesti de la grefa???eu am papat la cina o grefa.....>:D<

Numai atat ai papat tu la cina?:-o normal ca daca mananci mai nimic slabesti. dar in timp organismul se obisnuieste asa si o sa te ingrasi cand o sa papi putin mai mult.
asa ca mananca grefa-care e bua. dar si altceva pe langa. ca doar nu o sa traiesti numai din asta...:-s

andra_aly 06 sep 2010 22:12:55

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Tora Corina (Post 317326)
e adevarat ca slabesti cu grefe insa e si foarte periculos ....maxim o saptamana sa incerci

Eu zic sa nu incerci. eventual papi grefe dar nu numai aia la cina:-s nu iti bate joc de organismul tau. mai tarziu o sa iti para rau:(

andra_aly 06 sep 2010 22:15:02

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Tora Corina (Post 317323)
hai ca acum dupa ce am citit ce ati scris ma apuc si eu de abdomene :)) am si o fasa care actioneaza perfect in jurul taliei ....choco schimba ti numele ca sa uiti cu totul de dulciuri:)) glumeam

Sa ai spor si tu.:)

Tora Corina 06 sep 2010 22:18:29

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Multumesc frumos! Si multumesc ca mi am raspuns si m ai ajutat:*

andra_aly 06 sep 2010 22:23:15

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Tora Corina (Post 317350)
Multumesc frumos! Si multumesc ca mi am raspuns si m ai ajutat:*

Cu placere:) ai grija de tine. >:D<si asculta sfaturile slabutelor.>:D<

Tora Corina 06 sep 2010 22:26:16

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Fi sigura ca asta o sa fac!

sunshine 06 sep 2010 22:43:46

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anymaryia (Post 317321)
hey fetelor e adevarat k slabesti de la grefa???eu am papat la cina o grefa.....>:D<

Anymarya ai citit articolul pe care ti l am dat? Asteptam o parere/impresie de la tine. Mai astept atunci..
Sa l citesti, sa mi spui ce ai inteles:)

CezaraCezarului 06 sep 2010 22:52:44

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Anymaryia, cina ta este o grefa? Atat? Si culmea, mancata la 5 dupa-masa. Cina se ia la 5 poate doar daca ne culcam la 8, as vrea sa scape toata lumea de ideea ca cina se ia la ora 5-6 si gata. Eu mananc la 10 ultima masa, ma culc la 1 si slabesc. Si in niciun caz nu o grefa, corpul are nevoie de vitamine, proteine, de tot ceea ce nu ii dai pentru a scapa de grasime. Tu acum scapi doar de muschi, ceea ce o sa-ti incetineasca metabolismul si o sa te ingrasi in momentul in care vei manca mai mult. Pe langa asta, sper ca meniurile pe care le-am vazut la profilul tau au ramas necompletate, altfel nu inteleg... 316 calorii? 166 calorii?!

Livia89 07 sep 2010 07:43:57

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
fetelor, ma simt atat de vinovata :-s

am fost obosita aseara si nu mi-am mai facut sportul :-s :((

si vreau sa mai slabesc pana la 51 de kg pana weekendul viitor

ce ma sfatuiti? mi-am propus sa mananc azi doar 1000 de cal (ieri am mancat peste 1600 :-o si tot nu am facut sport) si sa fac azi mai mult

chiar as fi dezamagita sa nu-mi reuseasca planul de a scapa de atata greutate :((


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:29:51.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO