forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=430)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3732)

lavydor 14 iun 2010 10:06:29

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de eirene21 (Post 218601)
Sunt total de acord cu voi fetelor!

Buna Eirene21. Ma uitam la dimensiunile tale, eu am cu 8 kg mai putin ca inaltimea si stau bine, tu se pare ca o sa ai cu 14 mai putin. Nu o sa fi prea slabuta? (intreb si eu:D)

eirene21 14 iun 2010 14:45:18

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
1 ataşament(e)
Citat:

Anterior postat de lavydor (Post 218631)
Buna Eirene21. Ma uitam la dimensiunile tale, eu am cu 8 kg mai putin ca inaltimea si stau bine, tu se pare ca o sa ai cu 14 mai putin. Nu o sa fi prea slabuta? (intreb si eu:D)

In poza de la semnatura aveam ;;)54.5 la nunta.Acum am 59, dar mai tonifiata, intr-adevar e diferenta!
Nu cred ca o sa fiu foarte slaba:-/. Nu ma intereseaza foarte tare kilogramele, mai mult sa scad in centimetri si pentru asta fac sport:D.
Mai nou sotul meu vrea si el sa tina regim>:D<. Si s-ar putea sa ne apucam amandoi de Rina(desi mie nu-mi place sa tin diete ca ma deprima), dar daca suntem impreuna mi-ar fi mai usor, ca ma motivez sa ma iau cu el la intrecere>:)

Azi ma duc la salon. Mi-am facut un abonament pentru vacuum si electrostimulare(anticelulita-ma gandesc ca in combinatie cu sportul o sa fie ok), cand ajung acasa pap ceva si apoi fac sport, diseara ies la badminton(daca nu ploua) si apoi fac un dus cu gel exfoliant si gata.

Ieri am fost cu bici in parc 120 de minute o tura de lac(data trecuta am facut tot o tura desi mi s-au parut doua)

Samnbata si Duminica am cam neglijat alimentatia sanatoasax-(, dar nu am abuzat, asta este important:">.


PS Uite o poza la 63 de kilograme in mai

sunshine 14 iun 2010 19:27:29

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
esti tare frumusica eirene:) mai ai putin si ajungi la mentinere

lavydor 14 iun 2010 19:43:21

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de eirene21 (Post 218959)
In poza de la semnatura aveam ;;)54.5 la nunta.Acum am 59, dar mai tonifiata, intr-adevar e diferenta!
Nu cred ca o sa fiu foarte slaba:-/. Nu ma intereseaza foarte tare kilogramele, mai mult sa scad in centimetri si pentru asta fac sport:D.
Mai nou sotul meu vrea si el sa tina regim>:D<. Si s-ar putea sa ne apucam amandoi de Rina(desi mie nu-mi place sa tin diete ca ma deprima), dar daca suntem impreuna mi-ar fi mai usor, ca ma motivez sa ma iau cu el la intrecere>:)

Azi ma duc la salon. Mi-am facut un abonament pentru vacuum si electrostimulare(anticelulita-ma gandesc ca in combinatie cu sportul o sa fie ok), cand ajung acasa pap ceva si apoi fac sport, diseara ies la badminton(daca nu ploua) si apoi fac un dus cu gel exfoliant si gata.

Ieri am fost cu bici in parc 120 de minute o tura de lac(data trecuta am facut tot o tura desi mi s-au parut doua)

Samnbata si Duminica am cam neglijat alimentatia sanatoasax-(, dar nu am abuzat, asta este important:">.


PS Uite o poza la 63 de kilograme in mai

Indeed...se vede diferenta si iti sta muuult mai bine cu o culoare deschisa la par:x Imi place ca te rasfeti cu electrostimulari..etc..sa inteleg ca ai celulita?:-/ Eu o dieta anume NU pot tine, e ca si cum as tine post, nu pot, mi se pare obositor sa mananc fix anumite chestii, sa alerg dupa ele la piata sau supermarket, asa ca mananc ce am chef pe ziua respctiva! Al meu nu tb sa slabeasca, chiar ma dezaproba si mereu avem ciocniri ..pe tema asta ca ar vrea sa ma mai ingras macar 2-3 kg:((

sunshine 14 iun 2010 21:26:51

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
lavy eu zic sa nu il bagi in seama:D iti sta bine asa, poate sa mai pui un pic de mucshi pe ici pe colo, dar per total esti numai bine:)

lavydor 14 iun 2010 21:30:42

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 219318)
lavy eu zic sa nu il bagi in seama:D iti sta bine asa, poate sa mai pui un pic de mucshi pe ici pe colo, dar per total esti numai bine:)

Sunshine, prefer razboi decat sa ma intorc in mizeria aia..in care am fost pana acum, sa plang sa ma consum sa ma faca mama soacra DURDULIE! Pe unde mergeam impreuna spunea..ia uite ce durdulie e..dar asa e o femeie frumoasa! Pfffffffffff...mi se facea rau!
Odata mancam cremsnit amandoua, pana sa incep dieta si se uita la mine spunandu-mi: "Iti dai seama pana la nunta cat te faci?" Concluzia? No way! Asta sunt eu, asa sunt fericita, stiu sa cumulez si sa separ lucrurile si notiunile...lasati-ma sa ma bucur de mine!;;) Deci merg cu toti pana in panzele albe!x-(

lavydor 14 iun 2010 21:35:00

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Rectific: DOLOFANA era alintul ce imi dadea temelie!x-(

sunshine 14 iun 2010 21:42:41

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
la mine e total invers. daca ar putea mi-ar da ea cu mana ei sa manac de toate. nu pot sa tin nici o dieta, ca mereu vine si ma ademeneste cu toate prostiile din lume, prajituri,. eugenii, biscuiti, ciocolate, merdenele, forneti:( imi zice ca sunt slaba. si nu, nu merge sa i spun sa nu mai cumpere dulciuri, pt ca am incercat o data, dar degeaba, am vorbit cu peretii.
si azi am mancat 1 eugenie si un pachet de biscuiti:(( m am abitnut, m-am abtinut, pana la pranz...
si pe principiul, " de maine tin dieta" era cat pe ce sa mananc inca o eugeni acum vreo juma de ora. da mi-am dat seama imediat ca ar fi cea mai mare prostie pe care o fac, sa incep sa spun " de maine" , asa ca m-am uitat mai bine la ceas, mi-am pus pofta-n cui, si am baut o cana cu ceai:)
mai stau nitel si fug la somnic

lavydor 14 iun 2010 21:53:17

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 219348)
la mine e total invers. daca ar putea mi-ar da ea cu mana ei sa manac de toate. nu pot sa tin nici o dieta, ca mereu vine si ma ademeneste cu toate prostiile din lume, prajituri,. eugenii, biscuiti, ciocolate, merdenele, forneti:( imi zice ca sunt slaba. si nu, nu merge sa i spun sa nu mai cumpere dulciuri, pt ca am incercat o data, dar degeaba, am vorbit cu peretii.
si azi am mancat 1 eugenie si un pachet de biscuiti:(( m am abitnut, m-am abtinut, pana la pranz...
si pe principiul, " de maine tin dieta" era cat pe ce sa mananc inca o eugeni acum vreo juma de ora. da mi-am dat seama imediat ca ar fi cea mai mare prostie pe care o fac, sa incep sa spun " de maine" , asa ca m-am uitat mai bine la ceas, mi-am pus pofta-n cui, si am baut o cana cu ceai:)
mai stau nitel si fug la somnic

Si la mine a incercat discutii genul "mananci ce mananca toata lumea" care nu au tinut cu mine...neam...si ea mi-ar da de toate ca spune ca sunt prea slaba si o femeie trebuie sa aiba forme. Si vis a vis de barbati, hai sa fim noi obiective ca ei sunt plini de subiectivism care suna cam asa: daca prin dieta mi-ar creste sanii si fundul, as fi toata o dieta, sau daca mancatul inghetatei sau a dulciurilor mi-a scadea aceleasi zone nu as mai pupa in veci asa ceva...deci nu se gandesc la noi cat se gandesc la ei ...asta afirm generalizand..ca sunt si barbati care iti fac observatie si te pun sa slabesti..(am intalnit cazuri). Ideea e ca atunci cand am intrat in viata ta nu m-ai primit cu centimetrul;) asa ca...

eirene21 15 iun 2010 08:24:17

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 219206)
esti tare frumusica eirene:) mai ai putin si ajungi la mentinere

Multumesc de compliment:-*
Mai am vreo 6 kilograme:D. Sper sa ajung si la etapa de mentinere#:-s. Momentan n-am depasit faza de stagnare.


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:40:38.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO