forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 60 kg si 70 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=431)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V) (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=11360)

Slabuta 04 apr 2012 10:57:43

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
Din pacate surimi la pachet este o conglomeratie de e-uri. Surimi adevarat (carne de crab) e destul de scump si se gaseste mai rar. :)

bellajane 04 apr 2012 11:09:06

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
Citat:

Anterior postat de Slabuta (Post 1005810)
Din pacate surimi la pachet este o conglomeratie de e-uri. Surimi adevarat (carne de crab) e destul de scump si se gaseste mai rar. :)

Bine ca ne ai spus>:D<, ma gandeam sa i pun pe lista de cumparaturi, dar acum uit de ei :D

Slabuta 04 apr 2012 11:11:19

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
Citat:

Anterior postat de bellajane (Post 1005830)

Bine ca ne ai spus>:D<, ma gandeam sa i pun pe lista de cumparaturi, dar acum uit de ei :D

Eh, o data pe an, la sarbatori nu e capat de tara. :)
Ideea e sa nu fie prea des, adaptarea nu functioneaza in cazul e-urilor :D

rommyna 04 apr 2012 11:31:11

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
Citat:

Anterior postat de Slabuta (Post 1005833)


Eh, o data pe an, la sarbatori nu e capat de tara. :)
Ideea e sa nu fie prea des, adaptarea nu functioneaza in cazul e-urilor :D

Stiu ca este nesanatos :D si, din pacate, mi-am facut obiceiul de a-i consuma cam des.:D O sa am grija sa-i inlocuiesc cu ton in suc propriu...pentru binele meu.

Slabuta 04 apr 2012 11:36:43

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
Citat:

Anterior postat de rommyna (Post 1005851)

Stiu ca este nesanatos :D si, din pacate, mi-am facut obiceiul de a-i consuma cam des.:D O sa am grija sa-i inlocuiesc cu ton in suc propriu...pentru binele meu.

Ton, sardine, macrou... sunt mai bune :)
Mie imi place salata de surimi :"> dar o fac doar de Craciun si rar de Pasti.

Kclaudyia 04 apr 2012 11:51:02

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
Citat:

Anterior postat de rommyna (Post 1005744)

Mai Claudia...dar de mine nu zici nimic...chiar asa...eu...cea mai importanta :))
Pupici si o zi frumoasa!>:D<

:(( Mii de scuze domnita draga!!! Te-am omis fara sa vreau, sa nu crezi ca fac diferente.. si tu imi esti draga, pentru ca esti filozoafa grupului si de un optimism strashnic :-*

Citat:

Anterior postat de bellajane (Post 1005751)

Si eu ma simt la fel...nush ce am :(( cred a am retinut apa...sau m am ingrasat :(( nici nu ma urc pe cantar ca o sa am un soc cred...aolleeeooo vine Pastele...gata nu mai mananc nimic :)) glumesc...dar iar trebuie sa revin la dieta :((
eu pt aripioare ma gandeam sa fac exercitiile alea de ridicarea a picioarelor pe lateral...dar 150 200 in fiecare zi pt fiecare picior, cat ma uit la un serial :D

Dar ai mancat aiurea zilele astea?
Eu am gasit un filmulet pe youtube, de 10 min. si l-am facut aseara si chiar simt acum in talie :)
Hmm am incercat sa pun link-ul dar nu se vedea nimic. Cauta si tu pe youtube "10 min Booty Shaking Waist Workout"


Citat:

Anterior postat de Slabuta (Post 1005810)
Din pacate surimi la pachet este o conglomeratie de e-uri. Surimi adevarat (carne de crab) e destul de scump si se gaseste mai rar. :)

True! Surimi din comert sunt pline de E-uri!
Mai degraba creveti :P

Kclaudyia 04 apr 2012 11:54:27

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
Citat:

Anterior postat de Slabuta (Post 1005854)


Ton, sardine, macrou... sunt mai bune :)
Mie imi place salata de surimi :"> dar o fac doar de Craciun si rar de Pasti.

Am inteles ca pestele afumat e mai slab caloric decat cel proaspat? Ma refer la pestele mai gras, gen somon, macrou..
Sardinele ajuta la slabit f mult, arde multe calorii.. Corecteaza-ma daca vorbesc balarii :)

happygirldiana 04 apr 2012 11:57:51

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
Citat:

Anterior postat de Kclaudyia (Post 1005879)

Am inteles ca pestele afumat e mai slab caloric decat cel proaspat? Ma refer la pestele mai gras, gen somon, macrou..
Sardinele ajuta la slabit f mult, arde multe calorii.. Corecteaza-ma daca vorbesc balarii :)

Fetelor, ia, ajutati-ma si pe mine.Cum as putea aproxima greutatea pentru o bucata de sunca de pui?Fir-ar sa fie....E din aia la calup mare, am cumparat si eu o bucata mai micuta si nu stiu cat sa mananc.....Plus ca nu gasesc chiar sunca din piept de pui Elit, e doar de la Aldis si cred ca e diferenta de calorii.....Asta de la Aldis are cam 241...Mi se pare mult....

Stiuuu,mezeluri, nu sunt bune dar am spus de dimineata ca nu am avut timp pentru pachet aseara, asa ca am cumparat cam ce gasesc eu mai bun printre toate porcariile din magazine...

bellajane 04 apr 2012 12:06:30

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
eu am plecat la servici :D ne citim pe seara
sa aveti o zi frumoasa! popici :)

marinuta 04 apr 2012 12:45:22

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)
 
buna.... stau cu voi ca mi-a a nepotica...insa buburuza mea nu...:((:((:((:(( azi la prinz am papat 275 grame de hrisca+175 grame salata de varza+5 ml de ulei de masline+35 grame de piine negra... ma tem ca pina diseara nu voi putea acumula 1000 calorii...:-s:-s:-s


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:00:02.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO