Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Subtiaza-ti silueta, nu buzunarele!

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 31 mai 2011, 12:45:10
riky's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Rina personalizata
Date: 164cm, 55.4kg
Mesaje: 4.113
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Subtiaza-ti silueta, nu buzunarele!

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
ia in considerare faptul ca am tot felul de combinatii din astea.nu garantez ca o sa iti placa)

Eh, incercare moarte n-are....mai am si eu combinatii traznite....so....facem schimb de "inventii culinare"
riky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1216 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 959 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #12 (permalink)  
Vechi 31 mai 2011, 12:51:27
Tina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 dec 2009
Locaţie: -, Romania
Dieta: controlul carbohidratilor
Date: 179cm, 79kg
Mesaje: 2.356
Aprecieri acordate: 11
Am fost apreciat(a) de 53 ori in 34 mesaje
Implicit Re: Subtiaza-ti silueta, nu buzunarele!

Da si eu tind sa arunc cu banii pe healthy food, dar eu sunt idealista rau: investesc in migdale, alune, nuci, seminte si tot tacamul si tin din ele minim 2 luni. Insa pe lactate dau eu mult: cottage, iaurt, mozzarella si pe carne, normal.
E scumpicel sa mananci sanatos, dar daca iti reglezi poftele nu o sa mai simti nevoia de a manca mult. Cat despre somon...as vrea, dar am luat 2 conserve odata, in rest manac macrou, ton, cod, merluciu si conserve de sardine.
__________________
“Done is better than perfect.” - Sandberg, S.

2005 - 2019: 14 ani de sport in mod constant
Tina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2464 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1947 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #13 (permalink)  
Vechi 31 mai 2011, 13:00:08
riky's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Rina personalizata
Date: 164cm, 55.4kg
Mesaje: 4.113
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Subtiaza-ti silueta, nu buzunarele!

Citat:
Anterior postat de Tina Vezi mesajul
Da si eu tind sa arunc cu banii pe healthy food, dar eu sunt idealista rau: investesc in migdale, alune, nuci, seminte si tot tacamul si tin din ele minim 2 luni. Insa pe lactate dau eu mult: cottage, iaurt, mozzarella si pe carne, normal.
E scumpicel sa mananci sanatos, dar daca iti reglezi poftele nu o sa mai simti nevoia de a manca mult. Cat despre somon...as vrea, dar am luat 2 conserve odata, in rest manac macrou, ton, cod, merluciu si conserve de sardine.

Este bine, alimentatie diversificata,sanatoasa.... bine, si eu as manca asa ceva, sau macar sa incerc, dar mai am 5 ani pana o sa traiesc pe salariul meu, si incerc sa nu-i ard pe ai mei prea mult la buzunar, si asa sunt profesori si....you know... salarii mici , pensii mici, totul e mic. Asa ca trecem la alimentatia de criza, sanatoasa si light, cum ziceam si in articol, light si caloric si financiar. So, no hard feelings, just wanna help low budget girls...asa ca mine
riky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1216 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 959 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #14 (permalink)  
Vechi 31 mai 2011, 13:06:22
Tina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 dec 2009
Locaţie: -, Romania
Dieta: controlul carbohidratilor
Date: 179cm, 79kg
Mesaje: 2.356
Aprecieri acordate: 11
Am fost apreciat(a) de 53 ori in 34 mesaje
Implicit Re: Subtiaza-ti silueta, nu buzunarele!

Citat:
Anterior postat de riky Vezi mesajul
Este bine, alimentatie diversificata,sanatoasa.... bine, si eu as manca asa ceva, sau macar sa incerc, dar mai am 5 ani pana o sa traiesc pe salariul meu, si incerc sa nu-i ard pe ai mei prea mult la buzunar, si asa sunt profesori si....you know... salarii mici , pensii mici, totul e mic. Asa ca trecem la alimentatia de criza, sanatoasa si light, cum ziceam si in articol, light si caloric si financiar. So, no hard feelings, just wanna help low budget girls...asa ca mine
Nu mai vreau sa mentionez ce eforturi fac ai mei ca sa bag in gura ce am scris mai sus. Si asta e o motivatie ca eu sa nu mai pierd timpul, sa slabesc si sa mia reduc din cantitate. Incerc si eu sa fac economii pe unde pot, insa na, chiar se stie ca e greu: vrei sanatate, platesti. Dar totusi, in principiu, daca mananci satios si sanatos nu ar trebui sa te duca mai sus decat te-ar duce banii dati pe pizza, bugeri si dulciuri.
Eu imi iau iaurturi de la firme romanesti, gen Napolact, Covalact, Harghita, sunt bune ca pret, nu imi iau de-alea cu fibre si alte prostii ca-s mai scumpe si mai bine pun eu psyillium in ele. La fe, dintr-un litru de lapte tin o sapt., din 4 cutiute de cottage la fel, iar iaurt imi iau la 1 kg ca e mai convenabil, oua imi da bunica, pe legume mai "sparg" banii, dar nu exagerat de mult, insa destul ca eu mananc o groaza.
Branza telemea o iau de la tarani, aia e scumpa, da ma tine 2 sapt. asa, mai iau Fagaras branza si rar mozzarella, asa sa imi fac pofta.
__________________
“Done is better than perfect.” - Sandberg, S.

2005 - 2019: 14 ani de sport in mod constant
Tina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2464 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1947 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Tina; 31 mai 2011 at 13:15:20.
Răspuns cu citat
  #15 (permalink)  
Vechi 31 mai 2011, 13:18:47
riky's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Rina personalizata
Date: 164cm, 55.4kg
Mesaje: 4.113
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Subtiaza-ti silueta, nu buzunarele!

Citat:
Anterior postat de Tina Vezi mesajul
Nu mai vreau sa mentionez ce eforturi fac ai mei ca sa bag in gura ce am scris mai sus. Si asta e o motivatie ca eu sa nu mai pierd timpul, sa slabesc si sa mia reduc din cantitate. Incerc si eu sa fac economii pe unde pot, insa na, chiar se stie ca e greu: vrei sanatate, platesti. Dar totusi, in principiu, daca mananci satios si sanatos nu ar trebui sa te duca mai sus decat te-ar duce banii dati pe pizza, bugeri si dulciuri.
Eu imi iau iaurturi de la firme romanesti, gen Napolact, Covalact, Harghita, sunt bune ca pret, nu imi iau de-alea cu fibre si alte prostii ca-s mai scumpe si mai bine pun eu psyillium in ele. La fe, dintr-un litru de lapte tin o sapt., din 4 cutiute de cottage la fel, iar iaurt imi iau la 1 kg ca e mai convenabil, oua imi da bunica, pe legume mai "sparg" banii, dar nu exagerat de mult, insa destul ca eu mananc o groaza.
Branza telemea o iau de la tarani, aia e scumpa, da ma tine 2 sapt. asa, mai iau Fagaras branza si rar mozzarella, asa sa imi fac pofta.
Aa, pai vis-a vis de lactate, si eu consum cam aceleasi chestii, gottage nu mai vrea mama sa-mi ia, pt ca dintr-o cutie tin maxim 2 zile,si zice ca e prea scumpa pt stomacul meu, nu stiu ce vreA SA ZICA cu asta, iaurt da, si eu tot romanesti consum, iar oua tot de la buni. Dar nu toata lumea are bafta de bunici al tara.
Mai, e bine ca tii din ele, la mine altfel stau treburile...am inceput si eu sa reduc portia, insa sunt si cazuri cand sta mancarea prea mult in frigider si se strica Deci calea de mijloc e varianta familiei mele
riky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1216 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 959 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #16 (permalink)  
Vechi 31 mai 2011, 13:38:06
Tina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 dec 2009
Locaţie: -, Romania
Dieta: controlul carbohidratilor
Date: 179cm, 79kg
Mesaje: 2.356
Aprecieri acordate: 11
Am fost apreciat(a) de 53 ori in 34 mesaje
Implicit Re: Subtiaza-ti silueta, nu buzunarele!

Citat:
Anterior postat de riky Vezi mesajul
Aa, pai vis-a vis de lactate, si eu consum cam aceleasi chestii, gottage nu mai vrea mama sa-mi ia, pt ca dintr-o cutie tin maxim 2 zile,si zice ca e prea scumpa pt stomacul meu, nu stiu ce vreA SA ZICA cu asta, iaurt da, si eu tot romanesti consum, iar oua tot de la buni. Dar nu toata lumea are bafta de bunici al tara.
Mai, e bine ca tii din ele, la mine altfel stau treburile...am inceput si eu sa reduc portia, insa sunt si cazuri cand sta mancarea prea mult in frigider si se strica Deci calea de mijloc e varianta familiei mele
Si cottage imi iau cutie mai mare daca pot, pana acum si eu mancam multe lactate, acum le reduc ca retin apa si na, doar nu o sa exagerez. Imi mai iau branza 0% la un 1kg si fac cheesecake la cuptor.
__________________
“Done is better than perfect.” - Sandberg, S.

2005 - 2019: 14 ani de sport in mod constant
Tina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2464 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1947 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #17 (permalink)  
Vechi 31 mai 2011, 15:16:16
allys's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: `, Romania
Vârsta: 31
Date: 160cm, 66.6kg
Mesaje: 462
Aprecieri acordate: 28
Am fost apreciat(a) de 34 ori in 25 mesaje
Implicit Re: Subtiaza-ti silueta, nu buzunarele!

Citat:
Anterior postat de riky Vezi mesajul
Cine nu a auzit ce bun si sanatos e somonul file, sau fructele de mare dintre cele mai rafinate si gustoase, sau fructele exotice, oleaginoasele branzeturile care mai de care, ecremate....Sanatoase, delicoase, dar nu la indemana buzunarelor subtiate de criza.
Citat:
Anterior postat de riky Vezi mesajul
Dar cine a zis ca nu putem sa avem un corp de vis cu un buget redus???

Alimentatia - light si sanatoasa din toate punctele de vedere

Pentru un corp sanatos, si un buzunar mai subtire, Micul dejun nu trebuie neaparat sa inceapa cu cine stie ce preparate exotice; Legendara salata de rosii cu branza, iaurtul de casa, ouale fierte sau omleta, urda de vaca, sau laptele degresat sunt numa` bune pentru silueta, si nu sunt deloc exagerate ca pret.
La capitolul legume, putem imbina utilul cu placutul , si dam o tura prin piata unde vom gasi varza, pentru salata e perfecta, spanac, fasole verde, radacinoase romanesti, salata verde si muulte altele. Pe langa faptul ca sunt usoare ca pret, sunt hranitoare, au calorii putine, si priviti partea buna: plimbandu-va prin piata , faceti si miscare.
Fructele, delicioasele fructe, si ele tot in piata le gasim, sau da, am uitat sa mentionez, la raionul de legume-fructe din supermarketuri, si e o gama variata de fructe pentru toate buzunarele: mere, portocale, grapefruit, banane, pepeneleverde sau lubenita, popular vorbind, pana si ananasul si capsunile ne sunt la indemana, in comparatie cu comparatie cu tomarillo, maracuya, papaya sau mai stiu eu ce alte minunatii, foarte gustoase dar...nu atat de light , financiar vorbind.

Baba sufera la frumusete - poate doar fizic!!!

Si subiectul nostru favorit: SPORTUL.
Poate nu toata lumea isi permite un abonament la sala, sau la saloanele de remodelare, si deci, varianta light : home sport. Pe net exista acum o gama variata de programe concepute pentru toate tipurile corporale, pentru toate tipurile de organism, si chiar si pentru persoanele cu mici probleme de sanatate, dar care totusi vor sa fie active. Nu-ti trebuie decat timp, si perseverenta, da si VOINTA. In rest , toate vin de la sine.
Nici articolele sportive nu mai sunt chiar un lux. La raioanele de sport, gasim echipamente pentru toate buzunarele, si nu vorbim aici de bicilete, benzi sau mai stiu eu ce new gadget mai exista, ci de coarda, batrana coarda ce ne-a umplut copilaria de energie si de chef de joaca, ganterele, benzile de cauciuc, care au si ele rostul lor, iar pentru indrazneti, saltelutele, daca nu exista o suprafata suficienta de covor moale prin casa.
Si ca sa le facem in ciuda vedetelor care fac reclama la fel si fel de creme "minune" anticelulitice, geluri cu preturi ce cu siguranta subtiaza portofelul, nu intodeauna silueta, noi, ca niste slabute inteligente , dam fuguta la un plafar (da, si uite asa mai facem si miscare) si cerem creme anticelulitice sau nu , din plante, fara asa de multi parabeni si chimicale incluse, la un gramaj mult mai mare si cu efecte bine cunoscute, intrebati mamele, bunicile, ca stiu ele ce stiu. un exemplu sunt cremele pe baza de galbenele, patlagina, iedera si aloe vera, care fac pielea "ca de bebelus" si folosite cu regularitate, combat si celulita, dusmanca noastra eterna.
Iar pentru a completa trusa noastra de spa acasa, ne ducem frumusel la un magazin de chilipiruri, stiti voi, unde sunt multe chestii colorate si sclipicioase , si gasim o larga gama de ustensile de masaj, din lemn, lufa, iar daca ne respectam un pic, le putem achizitiona si de la raionul de sport, dar cu ceva mai multi banuti, poate.
Voila! Spa home-made, cosmetice ieftine si bune, sport acasa si o dieta mai mult decat sanatoasa si light atat pentru copr cat si pentru buget, ne indreptam usor usor spre corpul ideal, intrecand si criza, si kilogramele in plus. Ne mai lipsesc Vointa si Consecventa, care vin toate de la sine , cand vrem cu adevarat.
Succes!!!!
Bravo pt articol ! Foarte interesant, mai ales detaliile cu banalele creme de galbenele, aloe (cred ca maine voi trece pe la Plafar ) si apropo, daaa esti draguta care e diferenta dintre branza cottage si cea normala?
__________________
Urmeaza-ti visul si fii increzatoare in ceea ce poti tu si doar tu! Restul vine de la sine
Durează 4 săptămâni până observi tu însuți transformare corpului tău.
Durează 8 săptămâni să observe familia și prietenii, iar dupa 12 săptămâni va observa și restul lumii.
Continuă cu tupeu!


Challenge accepted by Ally!
Răspuns cu citat
  #18 (permalink)  
Vechi 31 mai 2011, 18:07:42
riky's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Rina personalizata
Date: 164cm, 55.4kg
Mesaje: 4.113
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Subtiaza-ti silueta, nu buzunarele!

Citat:
Anterior postat de allys Vezi mesajul

Bravo pt articol ! Foarte interesant, mai ales detaliile cu banalele creme de galbenele, aloe (cred ca maine voi trece pe la Plafar ) si apropo, daaa esti draguta care e diferenta dintre branza cottage si cea normala?
Multumesc frumos, allys...Pai singurele diferente sunt ca branza cottage, are un cotinut redus de grasime si are cate-odata gust mai bun, dezavantajul e ca nu e la fel de naturala ca branza de vaca de la tarani, sau urda....Dar in genere totul depinde de gust si de %grasime.
riky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1216 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 959 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #19 (permalink)  
Vechi 31 mai 2011, 21:56:50
lumy5's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 33
Dieta: personalizata,South Beach
Date: 175cm, 75kg
Mesaje: 503
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 28 ori in 19 mesaje
Implicit Re: Subtiaza-ti silueta, nu buzunarele!

Riky, felicitari pt articol! Si mie mi-a placut tare mult si aplic multe din sfaturile tale
__________________
Where there's a will, there's a way


Jurnalul meu
-> http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...eusi-8905.html
lumy5, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2090 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1573 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1316 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #20 (permalink)  
Vechi 01 iun 2011, 21:27:57
jessik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2010
Locaţie: vancouver, Canada
Vârsta: 37
Date: 163cm, 68.8kg
Mesaje: 4.453
Aprecieri acordate: 133
Am fost apreciat(a) de 539 ori in 352 mesaje
Implicit Re: Subtiaza-ti silueta, nu buzunarele!

am noroc ca aici mancarea e ieftina.. dar totusi incerc sa imi mai mau mult naturale, neprocesate, adica chestii la cutii, care le bai la incalzit si gaata mancarea..
vegetalele le iau d ela un magazin de indieni, care sunt mai ieftine ca la supermarket. si is bune.
apoi lactatele.. lapte mereu am in casa, ca si sotul bea. branza iau feta un fel de telemea tare, cam scumpa, dar e buna.. cottage mai aiu si eu, aici e ieftina, si ma ajunge o sapt chiar..
mai iau mozzarela, ceddar, sau cascaval, italian, restul branzatrilor sunt f scumpe, maj importate.
dar oricum branzaturile fine sunt scumpe.
carnea este mai ieftina decat branza... sunt de toate felurile, si imi iau cruda neprocesata,, sau alte chestii.
pestele e cam scump, sau fructele de mare, mananc doar creveti. sau calamari facuti ( cam scumpi, si mananc f rar)
in rest ieftin.
dar peste imi iau file, si sunt cateva bucati, si se merita.
somonul si aici e mai scump, ala salbatic, ala crescut e mai ieftin, dar tre sa ma chinui sa il curat eu de solzi sa il tai si sa bag la congelator,
sotul mai ia batoane de peste dar au calorii multe.
in rest cartofi, orez, de toate felurile, paste, eu mai mananc linte, fasole la conserva ca nu ma chinui sa le gatesc
cereale, sau fulgi de ovaz,
amestecuri de seminte, cu alune, stafide, etc.
sunt fructe exotice, nu am curaj sa mananc, am mancat papaya, mango, avocado este f buun si sanatos, cand mai gasesc la oferta.
nu fac experimente cu produse necunoscute.. ca nu vreaus a le arunc, de obicei , manacam aceleasi chestii..simple, sau mai fac supe la plic, dar si alea nu is f sanatoase , doar ca is mai gustoase,
spana iar mananc, salate, care sunt tot timpul anului, iarna probabil, putin mai scumpe,
fatza de romania, imi aduc aminte , f greu era, si tata ne cump, si ne dadea cu portia, ce sa mai zic ca nu mancvam noi, nu stiu ce branzeturi, sau sunca nu stiu de care,. iarna nu vedeam salate, sau alte chestii. asa ca spre deosepbire de romania, aici mult mai bine imi permit sa mamnanc ce vreau, sau sanatos.
__________________
inceputul e greu
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
articole, buzunarele, calorii, dieta, ro, sanatos, silueta, slabit, slabute, subtiaza

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Turbo Jam... subtiaza picioarele? Babyb Tae-bo&Aerobic 20 04 ian 2012 18:48:41
Restrictii silueta mar ?! Kiko Alimentatia 0 13 mar 2011 07:59:56
Regimul Dukan - 4 etape pentru o silueta ideala Slabuta Dieta Dukan 3166 16 feb 2011 00:42:25
Calea spre silueta ideala - Seryna Seryna Arhiva jurnale slabit 73 29 iul 2010 20:08:31
Miha Ela - adio burtica, nu o sa-ti simt lipsa :d miha ela Arhiva jurnale slabit 21 19 mai 2010 22:20:14

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole