Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Cred ca a venit vremea sa cer ajutor - Sunt sau nu bulimica?

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 16 aug 2010, 20:47:45
flubby's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 08 iun 2010
Locaţie: constanta, Romania
Vârsta: 40
Dieta: disociata
Date: 157cm, 62kg
Mesaje: 1
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Thumbs up Cred ca a venit vremea sa cer ajutor - Sunt sau nu bulimica?

Buna
Nu stiu daca cineva va citi mesajul meu sau daca va interesa pe cineva povestea mea, dar sper pentru ca se pare ca de data asta singura nu mai pot face fata.
Hai sa incepem cu inceputul. Toata viata am avut cateva kilograme in plus si am admirat fetele slabe si chiar si la virsta asta inca le mai admir si invidiez.
Acum 2 ani ajunsesem, nu stiu cum, sa am greutatea care sa ma multumeasca. Nici atunci nu pot chiar sa zis ca nu ma uitam la cate calorii are un anumit produs sau nu mai luam din cand in cand cate o pastila de slabit dar eram oricum multumita. Programul meu era unul tamp: ma trezeam dimineata pe la 6:30, ma duceam la servici si mancam doar cand veneam inapoi acasa pe la ora 5. Mancam orice de la 1 litru de lapte la shaorma, nu conta, orice aveam pofta. Apoi dormeam vreo 3-4 ore. Cand ma trezeam in general ma puneam pe bicicleta vreo 30-50 minute in functie de chef. Bicicleta o foloseam in medie cam 3 zile pe saptamana ca desi luna asta nu scapam nici o zi era posibil ca luna viitoare sa uit cu desavarsire de ea.
Si ca sa ajungem la problema. La 157 cm ai mei pt mine greutatea ideala este 47 kg si eu cum aveam pe vremea aia cam 50-51 am zis sa mai slabesc nitel asa ca am tinut o cura de slabire vreo 6 zile. Dupa totul bine si frumos cam o luna dupa care am pus 7 kg in 3 saptamani de am crezut ca ramasesem insarcinata (cam greu avand in vedere ca nu aveam prieten). Si de atunci ma tot ingras. Acum am 61kg si idealul meu tot 47kg a ramas.
Problema mea cea mai mare e ca nu ma pot tine de o cura de slabire. Dupa 3-4 zile maxim de cura ma apuca seara cate o foame de ma darama si mananc orice si fara limita.
Nu am mancaruri preferate si sunt o pofticioasa inraita. Mananc orice si mananc cu pofta si doamne fereste sa imi dea cineva dulciuri sau sa imi arate ca e de rau. Mai rau e ca nu stau singura si colega mea de apartament isi permite sa manance orice si tot slaba e asa ca mai deschide frigiderul daca poti...
Avand in vadere ca am ajuns la concluzia ca nu ma pot tine nici de sport nici de cure prea mult timp ce fac acum? Beau jumatate de litru de apa calduta cu destula sare in ea cat sa fie ingrozitoare dupa fiecare episod de infulecare si asta ma ajuta, cu destule eforturi si cu niste dureri ingrozitoare de cap dupa, sa imi golesc stomacul in vasul de toaleta. Sincer daca functioneaza trec peste orice si o fac in continuare (dureri de cap, apa cu sare, riscuri). Dar am dubii. Incepe sa mi se faca din ce in ce mai foame si procedeul trebuie repetat din ce in ce mai des si il urasc.
Merci ca m-ati ascultat si promit ca va tin la curent. Poate de data asta o sa mearga asa ca am luat toate pestilele din lumea asta si nu a mers.
Sau poate imi da cineva un pumn in fata, ma trezesc la realitate si o sa am mai multa rabdare si vointa si optimism.
Intrebarea e sunt sau nu bulimica la momentul actual si daca da cat de rau este si cat de mult ma ajuta?
Merci fetelor si bafta in tot ceea ce faceti.
flubby, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1492 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 975 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 459 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #2 (permalink)  
Vechi 16 aug 2010, 20:54:40
lucia ely's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 08 mai 2010
Locaţie: *~*, Romania
Vârsta: 31
Dieta: personalizata
Date: 152cm, 92kg
Mesaje: 7.694
Aprecieri acordate: 529
Am fost apreciat(a) de 904 ori in 658 mesaje
Implicit re: Cred ca a venit vremea sa cer ajutor - Sunt sau nu bulimica?

buna draga mea
ti-am citit ...povestea
ce plan de batalie ai acum?
vei manca sanatos ...nu?
si ai grija musai peste 1000 de kcal..
3 mese + 2 gustari
sport ce vei face?


muult succes
__________________
04.01.2022 95.6
18.01.2022 91.5

1300 kcal pe zi pt slabit
proteine 15 %= 45 gr
glucide 55 % =166 gr
grasimi 30% = 41gr
Răspuns cu citat
  #3 (permalink)  
Vechi 16 aug 2010, 20:55:41
lucia ely's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 08 mai 2010
Locaţie: *~*, Romania
Vârsta: 31
Dieta: personalizata
Date: 152cm, 92kg
Mesaje: 7.694
Aprecieri acordate: 529
Am fost apreciat(a) de 904 ori in 658 mesaje
Implicit re: Cred ca a venit vremea sa cer ajutor - Sunt sau nu bulimica?

de poti da meniu de ieri si de azi?
sa vedem cam ce mananci? si ce ai mancat?
__________________
04.01.2022 95.6
18.01.2022 91.5

1300 kcal pe zi pt slabit
proteine 15 %= 45 gr
glucide 55 % =166 gr
grasimi 30% = 41gr
Răspuns cu citat
  #4 (permalink)  
Vechi 16 aug 2010, 21:05:29
Alina82's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 41
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit re: Cred ca a venit vremea sa cer ajutor - Sunt sau nu bulimica?

Buna Fluby!In primul rand trebuie sa te dezamagesc si sa iti spun ca nu exista diete minune,pastile minune si nici slabit fara putina ambitie si efort.Bulimica esti odata ce iti provoci singura voma si este foarte rau daca vei continua asa vei ajunge sa ai mari probleme de sanatate si vei regreta amarnic ceea ce faci acum.Nu stiu sa iti pun link aici dar cauta pe forum bulimie si citeste postarile de acolo ca sa intelegi mai bine despre ce este vb.De ajutat sigur nu te ajuta deloc adik pe moment poate ca vei slabi dar in timp o sa ai probleme grave de sanatate.Lasa pastilele,apa cu sare si alte prostii de genul asta si analizeaza un pic modul tau de a manca.Din moment ce spui ca ai avut mai mereu probleme cu greutate unicul mod de a ajunge slabutza si a te mentine este sa inveti sa ai tu controlul asupra mancari si nu invers.Si eu ca si tine si ca multe alte fete mult timp nu am vrut sa inteleg treaba asta si cu tot felul de diete minune am ajuns la un rezultat mai trist decat al tau 105.8kg.Tu nu ai un nr foarte mare de kg de dat jos si cu rabdare si o dieta adecvata vei reusi.Citeste cate ceva despre alimentatie si invata sa mananci corect asa vei slabi si vei ramane slaba.Daca eu la kg pe care le-am avut am reusit sa ma adun si sa ma pun pe treaba si tu poti.Nu stiu ce as putea sa iti mai spun dar te rog din suflet da-ti singurik 2 palme inoglinda si revino pe drumul cel bun.CEEA CE FACI ACUM NU E BINE DELOC.Daca ai vreo intrebare,orice ai nevoie eu iti stau la dispozitie.Bafta multa!
Răspuns cu citat
  #5 (permalink)  
Vechi 17 aug 2010, 07:53:16
DrIulia2010's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 173cm, 55kg
Mesaje: 2.451
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 17 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Cred ca a venit vremea sa cer ajutor - Sunt sau nu bulimica?

Citat:
Anterior postat de flubby Vezi mesajul
Buna
Nu stiu daca cineva va citi mesajul meu sau daca va interesa pe cineva povestea mea, dar sper pentru ca se pare ca de data asta singura nu mai pot face fata.
Hai sa incepem cu inceputul. Toata viata am avut cateva kilograme in plus si am admirat fetele slabe si chiar si la virsta asta inca le mai admir si invidiez.
Acum 2 ani ajunsesem, nu stiu cum, sa am greutatea care sa ma multumeasca. Nici atunci nu pot chiar sa zis ca nu ma uitam la cate calorii are un anumit produs sau nu mai luam din cand in cand cate o pastila de slabit dar eram oricum multumita. Programul meu era unul tamp: ma trezeam dimineata pe la 6:30, ma duceam la servici si mancam doar cand veneam inapoi acasa pe la ora 5. Mancam orice de la 1 litru de lapte la shaorma, nu conta, orice aveam pofta. Apoi dormeam vreo 3-4 ore. Cand ma trezeam in general ma puneam pe bicicleta vreo 30-50 minute in functie de chef. Bicicleta o foloseam in medie cam 3 zile pe saptamana ca desi luna asta nu scapam nici o zi era posibil ca luna viitoare sa uit cu desavarsire de ea.
Si ca sa ajungem la problema. La 157 cm ai mei pt mine greutatea ideala este 47 kg si eu cum aveam pe vremea aia cam 50-51 am zis sa mai slabesc nitel asa ca am tinut o cura de slabire vreo 6 zile. Dupa totul bine si frumos cam o luna dupa care am pus 7 kg in 3 saptamani de am crezut ca ramasesem insarcinata (cam greu avand in vedere ca nu aveam prieten). Si de atunci ma tot ingras. Acum am 61kg si idealul meu tot 47kg a ramas.
Problema mea cea mai mare e ca nu ma pot tine de o cura de slabire. Dupa 3-4 zile maxim de cura ma apuca seara cate o foame de ma darama si mananc orice si fara limita.
Nu am mancaruri preferate si sunt o pofticioasa inraita. Mananc orice si mananc cu pofta si doamne fereste sa imi dea cineva dulciuri sau sa imi arate ca e de rau. Mai rau e ca nu stau singura si colega mea de apartament isi permite sa manance orice si tot slaba e asa ca mai deschide frigiderul daca poti...
Avand in vadere ca am ajuns la concluzia ca nu ma pot tine nici de sport nici de cure prea mult timp ce fac acum? Beau jumatate de litru de apa calduta cu destula sare in ea cat sa fie ingrozitoare dupa fiecare episod de infulecare si asta ma ajuta, cu destule eforturi si cu niste dureri ingrozitoare de cap dupa, sa imi golesc stomacul in vasul de toaleta. Sincer daca functioneaza trec peste orice si o fac in continuare (dureri de cap, apa cu sare, riscuri). Dar am dubii. Incepe sa mi se faca din ce in ce mai foame si procedeul trebuie repetat din ce in ce mai des si il urasc.
Merci ca m-ati ascultat si promit ca va tin la curent. Poate de data asta o sa mearga asa ca am luat toate pestilele din lumea asta si nu a mers.
Sau poate imi da cineva un pumn in fata, ma trezesc la realitate si o sa am mai multa rabdare si vointa si optimism.
Intrebarea e sunt sau nu bulimica la momentul actual si daca da cat de rau este si cat de mult ma ajuta?
Merci fetelor si bafta in tot ceea ce faceti.



Buna,bine ai venit pe forum.
Din pacate da,esti bulimica,dar nu e tarziu sa faci ceva pentru tine si sanatatea ta.
Invata sa te accepti asa cum esti,sa-ti iubesti propriul corp,incet vei invata sa mananci sanatos,si kg se vor duce usor,dar pentru asta e nevoie de rabdare,vointa si multa ambitie.
Trebuie sa te mobilizezi,sa-ti doresti sa fi sanatoasa,sa-ti pui ordine in ganduri si prioritati!!!!
__________________
"DEFINITI-VA MAI BINE PERSONALITATEA,SI VETI SLABI MAI USOR"
DrIulia2010, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2188 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1671 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #6 (permalink)  
Vechi 17 aug 2010, 20:10:34
Sand's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Orange County, CA, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 54
Dieta: de tip mediteraneana + sport
Date: 173cm, 79kg
Mesaje: 3.059
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Implicit Re: Cred ca a venit vremea sa cer ajutor - Sunt sau nu bulimica?

Buna,

Ai grija de tine, nu-ti mai bate joc de corpul tau, nu-l stresa, iti soliciti inima cand iti golesti stomacul si e foarte, foarte nesanatos. Efectele secundare ale bulimiei sunt caderea parului, uscarea tenului, distrugerea smaltului dentar etc. ca sa scriu doar cateva.

Iubeste-te pe tine insati si mananca sanatos. Fa si niste sport si o sa te faca sa te simti foarte bine si la corp si la mental.

Sanatate multa si numai bine!
Răspuns cu citat
  #7 (permalink)  
Vechi 17 aug 2010, 20:44:31
amy0404's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 40
Dieta: Personalizata
Date: 166cm, 58kg
Mesaje: 2.110
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Cred ca a venit vremea sa cer ajutor - Sunt sau nu bulimica?

Offf, mai, Flubby...te inteleg perfect. Diferenta intre noi este ca nu imi provoc voma, dar stiu ce inseamna sa nu te poti controla, sa manaci ceva pana simti ca nu mai poti si atunci parca mai iei o gura doua. Si eu trec prin asta, la un anumit interval de timp. Depinde se fondul emotionaf foarte mult. Ma refugiez in mancare, dulce mai exact si nu imi mai pasa de nimic. Nici macar de mine. Poate asta e problema. Ar trebui sa ne pese mai mult de noi, ar trebui sa avem grija de noi tot timpul, nu sa ne scapam sau sa ne mai aruncam singure in groapa chiar si daca e din cand in cand.
Ti-au spus si fetele mai inainte. Nu exista pilule sau diete minune. Puterea sta in noi, sa reusim sa revenim cu picioarele pe pamant. Nu e nimic mai important decat sanatatea si trebuie sa invatam sa apreciem mai mult viata si ce avem.
Nu stiu daca am fost suficient de coerenta, am scris pe masura ce imi veneau gandurile.
Ideea e urmatoarea: NU iti mai provoca singura voma si renunta la diete (nici eu nu sunt in stare sa le tin)
Hai sa incepem sa avem un stil de viata echilibrat si sanatos. Iti spun eu ca trebuie sa putem. Nu dietele sunt solutia, ci alimentatia sanatoasa. O mai dam in balarii (eu de 2 zile asta fac si am dupa niste remuscari de toata frumusetea), dar in primul rand trebuie sa ne acceptam greselile, sa le recunoastem (crede-ma ca imi e rusine de meniul meu de azi si o sa imi vina sa intru in pamant cand o sa il postez, dar asta stiu ca ma va ajuta sa accept ca am gresit si sa ma ridic ca sa merg mai departe) si mai presus de toate trebuie sa invatam sa ne ridicam, sa nu abandoman, sa avem incredere in fortelele proprii ca putem face si asta.
Hai, te rog, nu iti mai face rau singura . Nu merita. Viata e frumoasa si daca avem cateva kg in plus. Sanatatea e importanta, nu infatisarea. Nu face obsesie din slabit, imbratiseaza tot ce e buin si frumos pe lumea asta si cu timpul, ai sa vezi, vor pleca si acele kg.
__________________

amy0404, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1952 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1435 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1178 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #8 (permalink)  
Vechi 18 aug 2010, 19:32:02
cptJS's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 20 iun 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 170cm, 50kg
Mesaje: 1
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cred ca a venit vremea sa cer ajutor - Sunt sau nu bulimica?

buna!..da, esti bulimica...mananci si apoi trebuie sa scoti din tine ce ai mancat/
iti spun din experienta (episoade alternative de anorexie si bulimie de pe la 15 ani)... inca nu se simte ca iti distruge inima, ficatul si tot sistemul digestiv, dar se simte ca nu mai ai niciun pic de energie, ca tot timpul te gandesti la mancare si esti mai mereu nervoasa, nu mai ai niciun fel de control asupra ta si destul de curand o sa se vada ca iti distruge si dintii, toata aiciditatea de la stomac iti distruge dintii in cel mai urat mod si doare ... mie mama mi-a spus: "preferi sa fi slaba si fara dinti sau cu un kg plus si cu o dantura frumoasa?".... nu stiu nici eu ce sfaturi sa iti dau, e greu sa te ajuti singura in momente din astea...cred ca cel mai bine ar fi sa discuti cu o persoana in care ai incredere, o persoana apropiata si sa te incurajeze sa schimbi ce e de schimbat, sa fie langa tine, asta in cazul in care nu vrei sa mergi la un doctor. Fa ceva acum cat nu e prea tarziu!
cptJS, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1463 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 946 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #9 (permalink)  
Vechi 19 aug 2010, 16:15:49
Laurytta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 34
Date: 157cm, 63kg
Mesaje: 2
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cred ca a venit vremea sa cer ajutor - Sunt sau nu bulimica?

Buna.Trec si eu tot prin ceva asemanator in ultima perioada sunt foarte stresata si mananc foarte mult,am pierdut sirul caloriilor dar nu mananc de foame sau pofta ci mananc parca pt a ma calma,imi gasesc alinarea in mancare,cred ca e pe sistem nervos.Acum un an si jumatate aveam 65 de kg ba chiar uneori chiar si 70 dar cu multa vointa am reusit sa slabesc in tot acest timp pana la 50 de kg doar ca de vreo 3 sapt am reusit sa pun 10 kg din cauza stresului.Ar putea fi oare si ceva dereglare hormonala?Tin sa precizez ca dupa ce mananc foarte mult ma simt foarte vinovata si folosesc dese ori laxative sau ceaiuri cu efect laxativ.Cred ca si la mine tot bulimie este.Nu stiu ce ar fi de facut.Credeti ca ar trebui sa apelez la un medic sau mai degraba la un psiholog?
Laurytta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1764 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1247 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #10 (permalink)  
Vechi 19 aug 2010, 16:26:34
Sand's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Orange County, CA, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 54
Dieta: de tip mediteraneana + sport
Date: 173cm, 79kg
Mesaje: 3.059
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Implicit Re: Cred ca a venit vremea sa cer ajutor - Sunt sau nu bulimica?

Citat:
Anterior postat de Laurytta Vezi mesajul
Buna.Credeti ca ar trebui sa apelez la un medic sau mai degraba la un psiholog?
Buna, la un psiholog. Numai bine!
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
ajutor, alimentatie, bulimica, bulimie, sanatos, sfaturi, sfaturi bulimie, tratament bulimie

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Vreau sa slabesc pentru ca nu ma incap hainele andreutza Arhiva subiecte - Am intre 60 kg si 70 kg 92 12 iun 2011 13:21:06
AndreeaOana-Nu sunt grasa...sunt doar prea scunda pentru greutatea mea... AndreeaOana Arhiva jurnale slabit 38 26 mai 2010 17:49:36
cred ca sunt somnambula ma trezesc in toiu noptii si mamanc dienutzaa28 Am nevoie de ajutor! 5 06 mai 2010 18:36:47
Mariangela-Sa fim sau nu un exemplu ? Mariangela Arhiva jurnale slabit 53 14 apr 2010 14:40:35
Cate calorii trebuie consumate zilnic ca sa nu ajung la infometare? Slabuta Am nevoie de ajutor! 0 10 dec 2009 00:27:43

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole