View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 17 iul 2009, 22:32:05
mishutza's Avatar
mishutza mishutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Eu vreau sa slabesc sanatos

Problema in ziua de astazi este ca avem parte de mult prea multe informatii contradictorii,chiar de la nutritionisti consacrati.
Procesul de pierdere de grasime nu este unul usor.Oricine va spune orice altceva minte,sau are de vandut ceva
Este un proces simplu,dar nu este unul usor.Nu exista pierdere in greutate sigura,rapida si usoara.
Chiar daca noi cunoastem informatiile si nu le folosim nu ne aduce nici un eneficiu.N este nici o diferenta intre noi ,care stim dar nu aplicam,si cei care nu stiu.
Pastilele de slabit sunt doar pacaleli.Daca este un secret,acela este munca multa la nutritie si porgramul de sport.
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat