View Single Post
  #941 (permalink)  
Vechi 15 dec 2010, 15:13:50
mishutza's Avatar
mishutza mishutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Episodul 2:Inca 15 kilograme(19 iulie-19 decembrie)

Citat:
Anterior postat de ojosverdes Vezi mesajul
Da,sa ziceam ca nu sunt extrem de grasa insa..nici slaba nu-s...Mai ales ca toata grasimea mi s-a pus pe fund,pe care si asa il am...enorm...si acum,mai nou,pe burta....Arat groaznic....Am inceput de vreo 2 zile o dieta,facuta de mine,cu legume,fructe si am inceput sa fac sport si sa beau aproape 2 l de apa pe zi...Incerc sa ma incadrez in 1000- 1100 kcal/zi.....cam atat...
La varsta ta te consideri baba?Doamne fereste...poate doar in sensul ca ai multe cunostine,ca se stie ca oamnenii in varsta au multe cunostinte,dar in rest....nici vorba... Momentan nu am poze dar am sa-mi fac cateva si am sa le postez....va pup pe toate si spor la slabit
Eu baba?Nuuu,tocmai am implinit 18 ani,hahahah.Cat e gluma e gluma,problema e ca eu chiar ma simt de 18 si ma port ca atare.Ar trebui sa imi revin.
Deci,tinand cont ca prea multe kg nu ai,cred ca 1100 ar fi ok,acum mai conteaza si din ce faci alea 1100.Fructe,legume,si 2 litri de apa pezi suna bine.Pana acum ai ceva rezultate?
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]