Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

9 months to go!

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #321 (permalink)  
Vechi 18 dec 2011, 23:37:42
StefaniaXtr's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Drobeta Turnu Severin, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Am decis sa incerc Dieta Dukan + sport, dupa ce termin cu alaptatul
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 403
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
nu am luat niciodata anticonceptionale.. dar am avut probleme cu ciclu.. imi venea la acteva luni.. acuma vad ca mi s-a reglat perfect, 28 de zile.. de cateva luni..
teoretic nu ar trebui sa am probleme.. dar as vrea s afac testul ala papa nicolau.. si alte teste de sange.. sa vad daca e ok.. acum o sarcina.. imi doresc mult.. ca motive ca sa nu fac copii de pe acum.. sau sa fac m-am saturat.. imp e ca vreau.. vb aia daca dureaza un an?.. iar pregatirea psihica potti zice ca nici la 30 nu esti pregatita.
dar sa stiu ca fizic sunt.. in leg cu kg.. totul poate fi relativ.. dar mi-ar placea ca macar 6 kg sa slabesc inainte.. ma gandesc ca in sarcina sa nu pun mai mult de 14 kg. si la slabit dupa.. macar 5 kg..desi e o fata de pe forum a scazut numai 3 kg haha..cel mai mult imi doresc sa nu fac vergeturi..
of soacramea nu e deloc de acord.. zice ca ce copilu e animalut de companie?
ca e greu.. stiu ca e greu.. dar acum sau mai incolo tot aia e..
sotul vrea si el.. dar nu f repede.. zice sa ne mai bucuram unul de altul
ne-a apucat acuma dragostea..
E foarte bine ca nu ai luat anticonceptionale . Nici eu nu am laut
La mine erua prezente niste chisturi pe mabele ovare (pe care le-am eliminat prin tratament naturist), dupa care a venit si bebe. Aceste chisturi au fost descoperit in urma unui control de specialitate.
E foarte bine ca iti doresti copil si ca si sotul, cu toate argumentele "puierile" , vrea si el.
Nu conteaza ce spun ce de langa tine atata vreme cat tu si cel ce va fi tata sunteti 100% de acord sa aveti si un copil.
Al meu sot anul acest in ianuarie a zis ca el vrea sa ne punem pe treaba mai serios. Astfel am ajuns sa imi fac investigatiile enumarte in postarea de mai devreme (HIV, toxoplasmoza si marcari hepatici se descopera prin analize facute asupra sangelui).
Iti urez bafta sa scapi de cele cateva kilograme in plus si sa ai parte de o sarcina frumoasa si usoara, asa cum este si a mea.
Pot spune ca al meu sot, de cand stie ca vom avea un copil are mare grija de mine, ma rasfata si ma trateaza ca pe un obiect tare fragil.
In plus noi am decis ca vom creste impreuna copilul, nu-l vom lasa in grija nimanui.
Atat eu cat si el avem un program destul de flexibil care permite cresterea si ingrijirea unui copil.
La partea cu veniturile pot spune ca nu ne dau bani afara din casa, dar nici nu le ducem dorul de la o luna la alta. Avem grija sa-i distribuim pe toata luna in asa fel incat sa ne ajunga pentru tot ce avem nevoie. Recunosc ca ne mai ajuta si parinti mei si ai lui, mai ales la partea de alimente (au pasari si alte animale la tara) scutindu-ne astfel de cumpararea carnii, a oualelor, a laptelui si chiar a unor legume.
Adevarul este ca te dezvolti in acelasi timp cu copilul tau, iar pregatirea e doar un motiv inventat de persoanele care poaet ca sunt speriate de ideea de a renunat la persoana lor in favoarea unui graunte de viata.
Eu si sotul "am copilarit" in casnicie 3 ani si deja incepeam sa ne obisnuim singuri, ceea ce nu este prea placut.
Inca o data mutl succes in demersul tau si abia asteptam vesti bune de la tine.
Răspuns cu citat
  #322 (permalink)  
Vechi 19 dec 2011, 09:46:46
iki's Avatar
iki iki este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: personalizat
Date: 164cm, 74.4kg
Mesaje: 137
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: 9 months to go!

'Neata !
Nu am mai reusit sa intru de multicel, mi-a fost dor de voi. Am avut mult de munca la servici saptamana trecuta, am trebuit sa mai stau si peste program si nu mai aveam chef seara nici sa deschid calculatorul acasa. Nici saptamana asta nu cred ca o sa stau pre bine cu timpul, dar lasa ca vin sarbatorile O sa am concediu de pe 23 pana pe 9 (obligat fortat, asa au toti la noi).
Referitor la ce vorbeati mai sus cu perioada necesara ca sa ramai insarcinata, eu cred ca e vorba si de noroc, nu prea ai cum sa controlezi asta. Sunt femei care sunt sanatoase tun si tot nu reusesc decat dupa ani... La unii cred ca devina poate fi si stresul (al femeii sau al barbatului). Eu chiar daca am luat anticonceptionale (care cred ca mie mi-au facut bine: mi-au reglat ciclu si am scapat de durerile menstruale ingrozitoare inainte sa iau pastile) am ramas foarte repede (4 luni dupa ce am renuntat la pastile, din care 1 cu protectie si una abstinenta). Asa ca: bafta celor care vor si spera
Eu azi merg la echo. De abia astept, mai ales ca azi merge si tati cu mine si il vedem pe bebe impreuna. De altfel inteleg ca aceata echo, morfofetala e foarte importanta si daca iese bine nici nu ma mai gandesc la rezultatul de la dublu test. Intre timp am facut si triplu test, la care mi-a iesit risc de 1:324, un rezultat bun, dar nu excelent. Dar nu ma mai framant pentru rezultatele astea, ca ma stresez degeaba, tot nu ajung nicaieri. O fi vre-o cauza oarecare pentru care nu imi ies rezultate bune, independente de bebe. De altfel m-au uimit si rezultatele normale de sange. Mi-a iesit glicemia un pic sub limita normala...iar colesterolul la limita superioara....cea ce e ciudat, dat fiind faptul ca de cand am ramas bag dulciuri si cartofi la greu, in schimb nu prea mai mananc carne, oua sau branza . Deci se intampla schimbari inexplicabile in corpul meu. Sa vad ce imi zice doctorita azi...
Va las dragelor va doresc o saptamana placuta si usoara. Va
iki, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2164 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1647 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1131 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #323 (permalink)  
Vechi 19 dec 2011, 20:15:56
StefaniaXtr's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Drobeta Turnu Severin, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Am decis sa incerc Dieta Dukan + sport, dupa ce termin cu alaptatul
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 403
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de iki Vezi mesajul
'Neata !
Nu am mai reusit sa intru de multicel, mi-a fost dor de voi. Am avut mult de munca la servici saptamana trecuta, am trebuit sa mai stau si peste program si nu mai aveam chef seara nici sa deschid calculatorul acasa. Nici saptamana asta nu cred ca o sa stau pre bine cu timpul, dar lasa ca vin sarbatorile O sa am concediu de pe 23 pana pe 9 (obligat fortat, asa au toti la noi).
Referitor la ce vorbeati mai sus cu perioada necesara ca sa ramai insarcinata, eu cred ca e vorba si de noroc, nu prea ai cum sa controlezi asta. Sunt femei care sunt sanatoase tun si tot nu reusesc decat dupa ani... La unii cred ca devina poate fi si stresul (al femeii sau al barbatului). Eu chiar daca am luat anticonceptionale (care cred ca mie mi-au facut bine: mi-au reglat ciclu si am scapat de durerile menstruale ingrozitoare inainte sa iau pastile) am ramas foarte repede (4 luni dupa ce am renuntat la pastile, din care 1 cu protectie si una abstinenta). Asa ca: bafta celor care vor si spera
Eu azi merg la echo. De abia astept, mai ales ca azi merge si tati cu mine si il vedem pe bebe impreuna. De altfel inteleg ca aceata echo, morfofetala e foarte importanta si daca iese bine nici nu ma mai gandesc la rezultatul de la dublu test. Intre timp am facut si triplu test, la care mi-a iesit risc de 1:324, un rezultat bun, dar nu excelent. Dar nu ma mai framant pentru rezultatele astea, ca ma stresez degeaba, tot nu ajung nicaieri. O fi vre-o cauza oarecare pentru care nu imi ies rezultate bune, independente de bebe. De altfel m-au uimit si rezultatele normale de sange. Mi-a iesit glicemia un pic sub limita normala...iar colesterolul la limita superioara....cea ce e ciudat, dat fiind faptul ca de cand am ramas bag dulciuri si cartofi la greu, in schimb nu prea mai mananc carne, oua sau branza . Deci se intampla schimbari inexplicabile in corpul meu. Sa vad ce imi zice doctorita azi...
Va las dragelor va doresc o saptamana placuta si usoara. Va

Multa bafat cu ecografia!
E foarte bine ca nu te mai stresezi cu rezultatele de la analize!
Sa ai parte de cele mai frumaose sarbatori!
Multi pupici si de aici!
Cu drag,
Stefania!
Răspuns cu citat
  #324 (permalink)  
Vechi 19 dec 2011, 21:35:27
jessik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2010
Locaţie: vancouver, Canada
Vârsta: 37
Date: 163cm, 68.8kg
Mesaje: 4.453
Aprecieri acordate: 133
Am fost apreciat(a) de 539 ori in 352 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

pai pe de o parte multi ma pistoneaza cand fac bebe.. indata o sa fac 26 de ani.. dar si faptul ca eu ziceam d emult ca o sa fac.. nah.. ideile mele..
pe de alta parte soacra mea.. imi zice ca copilu nu e animalut de companie ( eu am 2 porcusori de guineea)
ca poate ma crede incapabila sa fac un bebe acuma.. noi suntem mai copilarosi.. chiar daca suntem cas de 3 ani.. de 2 si ceva stam aici in canada.. si am mai stat si in romania 3 ani.. plus cat a stat el aici fara mine.. ne stim de 8 ani..
in privinta banilor,.. nu ne merge ca pe roate.. ca suntem noi aici.. si pana ne facem rostul mai trec anii..
imp e ca avem servici, numai ca nah , stam in chirie, si avem mai multe chetuieli fixe..
nu prea avem ce sa taiem.. nu ne da nimeni nimic. dar eu problema asta o vad rezolvata in viitor.. cand terminam, cu ratele, si cardurile..nu astept eu sa invart banii cu lopata sa fac copii.
mai ales ca dureaza un an si ceva pana iese bebele. si oricum primesc o alocatie de la stat pt el.
iar ideea cat de repde raman insarcinata,, habar nu am..
pt sot nu conteaza.. dar cu cat se apropie timpul.. zicand ca de la anul.. adica peste o luna.. se cam sperie.. hahaha.. el crede ca o sa raman din prima.
si eu m-as speria sa raman f repede.. eu ma astept pe la vara..
oricum in ianuarie o sa merg sa discut cu doctorita.. sa vad ce analize imi poate face..desi altii au zis ca pana nu raman nu imi face nimic..
dar ma duc oricum..
sper totusi sa fiu rezistenta.. si sa fac fatza la tot.. desi is cam sensibila. dar cum toate femeile au instinctul de mama.. ma voi descurca..
__________________
inceputul e greu
Răspuns cu citat
  #325 (permalink)  
Vechi 20 dec 2011, 08:39:50
lisha's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 nov 2011
Locaţie: alba, Romania
Date: 160cm, 69kg
Mesaje: 365
Aprecieri acordate: 15
Am fost apreciat(a) de 221 ori in 94 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

@iki iti doresc o saptamana usoara, sa ai multa grija de tine

@jessik, daca am face copii dupa bani sau realizari....poate nu am mai face copii
si eu stau in chirie si nu e usor deloc, bani dati, probleme cu venicini, stam la curte si unii oameni nu stiu discuta lucrurile omeneste, invidie ca am ce imi trebuie si ca ne descurcam ff bine...mai rabdam putin si la toamna speram sa ne mutam in casuta noastra, chiar daca nu o terminam toata.

ma simt copila fata de voi...eu am facut abea 23 toamna aceasta
lisha, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1628 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1111 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #326 (permalink)  
Vechi 20 dec 2011, 10:01:03
iki's Avatar
iki iki este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: personalizat
Date: 164cm, 74.4kg
Mesaje: 137
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: 9 months to go!

'Neata !
Azi e ziua unei colege si a adus o gramada de bunatati facute in casa. Am mancat ca sparta, noroc ca nu apucasem sa mananc si acasa. Nici o justificare nu am pentru cele 2 pahare de cola, doar scuza ca nu beau in fiecare zi...nici macar in fiecare luna.
Am fost ieri la echo si se pare ca totul e bine. L-a examinat pe bebe bine si se pare ca nu prezinta nici o anomalie, e bine si pastreaza acelasi ritm de crestere, cu o saptamana inainte. Am fost cu tati, care s-a emotionat tot cand si-a vazut puiul in direct. O sa incerc sa pun niste poze pe site diseara , sper sa ajung mai devreme acasa, ca deja sunt obosita .
Mi-a dat si mie sa iau fier, deoarece sunt anemica . Si calciu se pare ca e in scadere, trebuie sa consum mai multe lactate si alimente cu calciu. Trebuie sa ma mobilizez si sa imi construiesc un regim mai sanatos, ca prea mi-am facut de cap si am mancat fara logica in perioada asta.
iki, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2164 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1647 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1131 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #327 (permalink)  
Vechi 21 dec 2011, 00:10:05
StefaniaXtr's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Drobeta Turnu Severin, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Am decis sa incerc Dieta Dukan + sport, dupa ce termin cu alaptatul
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 403
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
pai pe de o parte multi ma pistoneaza cand fac bebe.. indata o sa fac 26 de ani.. dar si faptul ca eu ziceam d emult ca o sa fac.. nah.. ideile mele..
pe de alta parte soacra mea.. imi zice ca copilu nu e animalut de companie ( eu am 2 porcusori de guineea)
ca poate ma crede incapabila sa fac un bebe acuma.. noi suntem mai copilarosi.. chiar daca suntem cas de 3 ani.. de 2 si ceva stam aici in canada.. si am mai stat si in romania 3 ani.. plus cat a stat el aici fara mine.. ne stim de 8 ani..
in privinta banilor,.. nu ne merge ca pe roate.. ca suntem noi aici.. si pana ne facem rostul mai trec anii..
imp e ca avem servici, numai ca nah , stam in chirie, si avem mai multe chetuieli fixe..
nu prea avem ce sa taiem.. nu ne da nimeni nimic. dar eu problema asta o vad rezolvata in viitor.. cand terminam, cu ratele, si cardurile..nu astept eu sa invart banii cu lopata sa fac copii.
mai ales ca dureaza un an si ceva pana iese bebele. si oricum primesc o alocatie de la stat pt el.
iar ideea cat de repde raman insarcinata,, habar nu am..
pt sot nu conteaza.. dar cu cat se apropie timpul.. zicand ca de la anul.. adica peste o luna.. se cam sperie.. hahaha.. el crede ca o sa raman din prima.
si eu m-as speria sa raman f repede.. eu ma astept pe la vara..
oricum in ianuarie o sa merg sa discut cu doctorita.. sa vad ce analize imi poate face..desi altii au zis ca pana nu raman nu imi face nimic..
dar ma duc oricum..
sper totusi sa fiu rezistenta.. si sa fac fatza la tot.. desi is cam sensibila. dar cum toate femeile au instinctul de mama.. ma voi descurca..

Dupa cum spuneam si mai inainte. Nu apleca urechile la ce spun altii.
Nici la noi situati nu-i pe roze Stam cu bunica sotului, el nu are un venti stabil si constant, doar eu am salariu, iar bunica, desi are pensie tot la noi astepata sa-i oferim tot confortul fara sa cheltuiasaca prea mult. Da bani de paine, dar de alte alimente nu, vrea rufe spalate, dar nu plateste detergentul, vrea curatenie in casa si alte lucruri, dar sa nu scoata ea bani.
Oricum nu o iau in seama si ne vedem de treaba.
Si dupa cum au spus si celelalte viitoare mamici, nu trebuie sa te impiedici de aspectul banilor. Ajutoarele vin de unde nici nu te astepti.
Cat despre timpul petrecut alaturi de sotul tau (8 ani) eu zic (e o simpla parere ) ca ati avut destul timp sa fiti doar voi doi si imi pare ca din punctul lui d eveder voi deja (mai ales sotul tau) v-ati obisnuit sa fiti doar 2 + animalele de casa
Si eu am un motan care anul acesta a facut 14 ani, dar nimeni nu a indraznit sa-mi reproseze ca as vrea sa am "un animal de casa" sub forma de copil (imi cer scuze, dar asa imi pare mie afirmatia facuta de soacra ta).
Eu iti urez bafta si sa ai parte de o sarcina cat mai placuta, care s avina exact cand este momentul cel mai bun (mai ales anul viitor).
Si sa nu uit: un copil nu are nevoie de bani, ci de parintii ui si de dragostea celor din jur. Bani sunt doar mijlocul prin care oferi copilului strictul necesar, restul vin de la sine. Nu sunt un mod de a-ti castiga iubirea copilului sa de a-l "santaja" pe copil. (parerea mea)
Pupici!


Citat:
Anterior postat de iki Vezi mesajul
'Neata !
Azi e ziua unei colege si a adus o gramada de bunatati facute in casa. Am mancat ca sparta, noroc ca nu apucasem sa mananc si acasa. Nici o justificare nu am pentru cele 2 pahare de cola, doar scuza ca nu beau in fiecare zi...nici macar in fiecare luna.
Am fost ieri la echo si se pare ca totul e bine. L-a examinat pe bebe bine si se pare ca nu prezinta nici o anomalie, e bine si pastreaza acelasi ritm de crestere, cu o saptamana inainte. Am fost cu tati, care s-a emotionat tot cand si-a vazut puiul in direct. O sa incerc sa pun niste poze pe site diseara , sper sa ajung mai devreme acasa, ca deja sunt obosita .
Mi-a dat si mie sa iau fier, deoarece sunt anemica . Si calciu se pare ca e in scadere, trebuie sa consum mai multe lactate si alimente cu calciu. Trebuie sa ma mobilizez si sa imi construiesc un regim mai sanatos, ca prea mi-am facut de cap si am mancat fara logica in perioada asta.
Iki iti urez bafta cu demersul tau de a mnca mai sanatos si cat mai corect posibil.
Daca ai nevoie de ceva sfaturi sau inspiratie poti sa vizitezi jurnalul unei mamici de bebstrumf unde poti gasi sfaturi legate de alimenatia gravidei.
Mai am de completat aceste informatii, dar n-am mai gasit timpul necesar si nici rabdarea de a tasta.
Cum fac rost de aceste "ingrediente" ma pun pe treaba.
Răspuns cu citat
  #328 (permalink)  
Vechi 21 dec 2011, 00:14:25
StefaniaXtr's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Drobeta Turnu Severin, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Am decis sa incerc Dieta Dukan + sport, dupa ce termin cu alaptatul
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 403
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de lisha Vezi mesajul
@iki iti doresc o saptamana usoara, sa ai multa grija de tine

@jessik, daca am face copii dupa bani sau realizari....poate nu am mai face copii
si eu stau in chirie si nu e usor deloc, bani dati, probleme cu venicini, stam la curte si unii oameni nu stiu discuta lucrurile omeneste, invidie ca am ce imi trebuie si ca ne descurcam ff bine...mai rabdam putin si la toamna speram sa ne mutam in casuta noastra, chiar daca nu o terminam toata.

ma simt copila fata de voi...eu am facut abea 23 toamna aceasta

Lisha ve fi o mamicutza tanara si frumoasa!
E bine ca te simti o copila, asa vei fi mai aporpiata de copilasul tau.
Ai mare dreptate cand spui ca nu trebuie s ane luam dupa criteriul banilor ca sa facem copii.
Bafta sa reusiti la toamna sa aveti casuta voastra.
Sarbatori cu bine!
Stefania
Răspuns cu citat
  #329 (permalink)  
Vechi 22 dec 2011, 10:26:50
iki's Avatar
iki iki este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: personalizat
Date: 164cm, 74.4kg
Mesaje: 137
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: 9 months to go!

'Neata mamici !
Iata ca a venit si ultima zi de lucru din anul asta (pentru mine). Din pacate a venit cu vesti deloc bune. Se pare ca firma la care lucrez are niste probleme financiare, datorate unei neplati de la un beneficiar. Am fost anuntati azi ca se fac eforturi mari ca sa ne poata plati avansurile pe luna decembrie, dar apoi in ian si feb nu vom sta pe roze deloc. Sper sa nu imi micsoreze salariu in astea 2 luni.
Astea sunt vestile proaste, cu toate astea m-am hotart sa nu imi anulez concediu pregatit pentru sarbatori decat partial. Ma voi duce de Craciun in Polonia si imi voi anula rezervarea de la Bratislava de revelion, pentru ca era ceva mai scumpa. Dupa ma duc si la rude in sud, ca tot am concediu pana pe 9 ian.
Voi ati inceput sa faceti pregatirile? Cozonaci, "porcarii" si alte cele? Bradul ma gandesc ca l-ati facut.... daca nu aveti rabdare sa il impodobiti in ajun
Nu cred ca mai intru pe aici pana la anu' asa ca vreau sa va urez de pe acum
sarbatori cat mai fericite si linistite si un an nou plin de ..de toate dar mai ales de BEBELUSI VOIOSI SI SANATOSI
Mamici tinere si foarte tinere, bebelusi si bebeluse din toate colturile tarii si din afara va . Sa ne vedem cu bine
iki, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2164 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1647 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1131 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #330 (permalink)  
Vechi 22 dec 2011, 18:52:34
lisha's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 nov 2011
Locaţie: alba, Romania
Date: 160cm, 69kg
Mesaje: 365
Aprecieri acordate: 15
Am fost apreciat(a) de 221 ori in 94 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de iki Vezi mesajul
'Neata mamici !
Iata ca a venit si ultima zi de lucru din anul asta (pentru mine). Din pacate a venit cu vesti deloc bune. Se pare ca firma la care lucrez are niste probleme financiare, datorate unei neplati de la un beneficiar. Am fost anuntati azi ca se fac eforturi mari ca sa ne poata plati avansurile pe luna decembrie, dar apoi in ian si feb nu vom sta pe roze deloc. Sper sa nu imi micsoreze salariu in astea 2 luni.
Astea sunt vestile proaste, cu toate astea m-am hotart sa nu imi anulez concediu pregatit pentru sarbatori decat partial. Ma voi duce de Craciun in Polonia si imi voi anula rezervarea de la Bratislava de revelion, pentru ca era ceva mai scumpa. Dupa ma duc si la rude in sud, ca tot am concediu pana pe 9 ian.
Voi ati inceput sa faceti pregatirile? Cozonaci, "porcarii" si alte cele? Bradul ma gandesc ca l-ati facut.... daca nu aveti rabdare sa il impodobiti in ajun
Nu cred ca mai intru pe aici pana la anu' asa ca vreau sa va urez de pe acum
sarbatori cat mai fericite si linistite si un an nou plin de ..de toate dar mai ales de BEBELUSI VOIOSI SI SANATOSI
Mamici tinere si foarte tinere, bebelusi si bebeluse din toate colturile tarii si din afara va . Sa ne vedem cu bine
Eu deja aproape am terminat treba am pregatit deja sarmalele maine doar le fierb imi era dor nu am mai facut asa des decand sunt insarcinata, inainte faceam cel putin odata pe luna
Mai fac o ciorba de salata mie deasta imi trebuie acum.....ma mai gandesc daca fac ceva friptura, mi-e plin congelatorul la frigider si lada la fel dar nu ma trage firea s ama apuc sa scot si sa fac ceva ...sincer nu prea am chef si sunt asa de obosita am mari dureri de spate, oricum la mine nu s-a anuntat nimeni ca vine, si noi de obicei in weekend suntem tot pe la ai mei mancam ff putin acasa....

La capitolul dulciuri imi place ff mult sa fac dar anul asta nu am vrut nici sa aud de asa ceva.....cu chin cu vai am copt nuci de cateva zile, astazi le-am umplut si le-am pus la frigider, mi-a mai trimis mama ceva cornulete si prajitura....are al meu cu ce se omeni de cand sunt insarcinata am facut doar de 2 ori ceva dulce recuperez eu dupa ce vine bebe, inainte faceam cel putin in fiecare weekend cateodata si peste saptamana

cozonaci mi-a facut mama de cateva saptamani acum nu mai vreau

Iki iti doresc un concediu odihnitor, sa te bucuri din plin de el....si sarbatori plinde de Dragoste!!!
lisha, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1628 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1111 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
9, calorii, dieta, go, insarcinata, months, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Let's say hellow to our new life - Jurnal Strawberry strawberry Arhiva jurnale slabit 22 13 sep 2012 19:11:29
A walk to remember (2002) iwhipmyhair Filme 11 31 aug 2011 17:05:57
Cinderella Pact sau Lying to Be Perfect goia Filme 8 29 nov 2010 17:52:45
Learning to love myself! [*pinguin*] Simonne Arhiva jurnale slabit 16 23 mai 2010 13:50:51
The show must go one! paris.hilton Arhiva jurnale slabit 6 06 nov 2009 15:03:48

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole