forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-balenuta-slabuta-celestina-4069.html)

LicuriciColorat 23 iun 2010 20:40:46

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de celestina (Post 229726)
Mercy pt incurajari! Si eu sper sa slabesc cat mai repede... Nu vreau rezultate extraordinare, as vrea sa dau jos cam 1,5 kg in 2 saptamani. Stiu ca totul depinde numai de mine...insa uneori am simt cu moralul la pamant... Sper sa reusesc sa trec peste tot si sa fiu atenta la dieta! Am zis ca atunci cand cantarul va arata sub 60 de kg, ma fac blonda!! :D


hey >:D< cu placere
trebuie sa iti acorzi timp,sa ai rabdare sa muncesti si sigur vei resusii
wow blonda,?acum ce culoare esti?va fii o schimbare majorata?

celestina 24 iun 2010 14:43:31

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 229763)
hey >:D< cu placere
trebuie sa iti acorzi timp,sa ai rabdare sa muncesti si sigur vei resusii
wow blonda,?acum ce culoare esti?va fii o schimbare majorata?



DAAA! acum sunt bruneta cu paru lung si il vreau mai scurt si blond :P . Dar o sa fac asta numai dupa ce slabesc

LicuriciColorat 24 iun 2010 14:45:27

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de celestina (Post 230626)
DAAA! acum sunt bruneta cu paru lung si il vreau mai scurt si blond :P . Dar o sa fac asta numai dupa ce slabesc


stiu planurile astea
si eu mi-am promis.daca slabesc acum
ma duc la cosmetica(am ceva cosuri),ma pensez ca is nepensata:D(rusine mie stiu),ma vopsesc si ma tund:D,si imi iau 2-3 perechi de pantaloni scurti:D
sigur o sa reusim>:D<

celestina 24 iun 2010 14:47:12

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Offf...azi iar am facut prostii....Adica la micul dejun am papat doar o cafea cu un biscuite si pe la 11 mi s a facut foame si am mancat o pizza intrega :(( Nu avea blatul gros......avea multe ciuperci insa.....am mancat o pizza intrega si acu sunt tare suparata pe mine.... Am zis ca pana diseara mai pap doar mere si pepene! Si eventual o supa....Cel mult!

LicuriciColorat 24 iun 2010 14:48:52

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de celestina (Post 230633)
Offf...azi iar am facut prostii....Adica la micul dejun am papat doar o cafea cu un biscuite si pe la 11 mi s a facut foame si am mancat o pizza intrega :(( Nu avea blatul gros......avea multe ciuperci insa.....am mancat o pizza intrega si acu sunt tare suparata pe mine.... Am zis ca pana diseara mai pap doar mere si pepene! Si eventual o supa....Cel mult!

pff urata chestie cu pizza
macar de te opreai la jumate:))
acu lasa fa cu 10min mai mult sport
papa o supa sau o salata si 1 mar si gata pe ziua de ezi
ai grija sa nu te infometezi,chiar daca ai papat acum sa mai papi si la cina ceva usor;)

celestina 28 iun 2010 11:55:56

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Am avut parte de o saptamana infernala....si nici dieta nu pot sa spun ca am tinut....De azi insa, voi fi iar atenta la ce pap. La pranz, am luat 120 de grame de kaizer cu branza cotage-200 g, cred ca in total sunt 350 de calorii, iar la gustare am gasit un baton cu musli, care are 150 de calorii. Iar diseara as manca niste pui facut la cuptor, din ala cu punga magica de la Maggy, si o salata mare cu rosii, castraveti si salata. Am vazut ca la mine e o problema cu carbohidratii, adica mananc peste limita si am foarte putine proteine in dieta, si vreau sa remediez problema. Va pup slabutelor!

celestina 28 iun 2010 11:59:21

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
A incercat cineva punga magica de la Knorr? Adica punga aia in care bagi ciocanele de pui, adaugi condimentele si bagi la cuptor fara ulei.... Mi se pare ok ideea, mai ales ca nu se pun grasimi...insa...ma intreb cate chimicale or fi in condimentele alea....voi ce ziceti?

MIRUTZA 28 iun 2010 12:03:42

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de celestina (Post 233569)
A incercat cineva punga magica de la Knorr? Adica punga aia in care bagi ciocanele de pui, adaugi condimentele si bagi la cuptor fara ulei.... Mi se pare ok ideea, mai ales ca nu se pun grasimi...insa...ma intreb cate chimicale or fi in condimentele alea....voi ce ziceti?

Buna.Ma bucur sa te revad:D pe forum.Eu am incercat de cateva ori bune, aceea punga magica si mi-a placut cum a iesit.Carnea a iesit frageda si gustoasa.Iar in ce priveste chimicalele, nu iti fa probleme, sunt aceleasi condimente ca in orice punga de condimente pentru pui/porc( sare,condimente,arome).Deci....pofta buna.Sa ne scrii cum a iesit!:)

celestina 28 iun 2010 18:27:44

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Buna fetelor! Acum am alta nelamurire....legat de alergatul la stadion. Cum ar trebui sa alerg, si mai ales cat? Eu am niste probleme cu inima, si nu am voie sa am fortez... Pana acum, alergam 4 ture, insa alergam propriu zis 3 sfertrui de stadion , apoi mergem si o luam de la capat. Apoi mai bagam inca 4 ture, dar la fel, alergat alternat cu mers.
De vre o saptamana, fac altfel, adica bag 2 ture, aproape fara sa ma opresc, dupa care pauza vreo 10 min, si apoi inca 2 ture. Cum e mai bine? Pe mine ma intereseaza sa dau jos cat mai multe kg...atat!

celestina 28 iun 2010 18:28:43

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de MIRUTZA (Post 233571)
Buna.Ma bucur sa te revad:D pe forum.Eu am incercat de cateva ori bune, aceea punga magica si mi-a placut cum a iesit.Carnea a iesit frageda si gustoasa.Iar in ce priveste chimicalele, nu iti fa probleme, sunt aceleasi condimente ca in orice punga de condimente pentru pui/porc( sare,condimente,arome).Deci....pofta buna.Sa ne scrii cum a iesit!:)

Buna Mirutza! Sa sti ca a iesit ok! Chiar am fost incantata de rezultat! Precis mai incerc si alta data!


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:21:44.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO