forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-balenuta-slabuta-celestina-4069.html)

andra_aly 05 iul 2010 09:59:55

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de celestina (Post 240315)
Buna Andra! Tu ai incercat vreodata dieta daneza? Cea de 13 zile...Ce ma sfatuiesti? Am un prieten bun care a tinut dieta asta acum vreo 3 ani si atunci a dat jos vro 8 kg... Si acum a tinut-o din nou si cred ca a day jos 10 kg. A facut si mult sport, ca mergea cu noi la stadion. Insa nu sunt foarte convinsa de dieta asta...Imi par cam multe proteine si carbohidrati ioc. Ce sa fac?

buna scumpa. iti raspund la tine ca sa stiu ca vezi:)
Eu nu am incercat-o si nici nu sunt curioasa:P sincera sa fiu nu mi se pare tocmai sanatoasa. dar acum fiecare cum crede.
despre proteine si carbo e bine.
cel mai bine e sa tii carbo sub limita si sa papai proteine. si daca faci sport e si mai super. sigur o sa ai rezultate.
dar acum sa iti zic dece nu sunt prea de acord. ca papi cam putin. si asa nu e bine.:-s e normal sa slabesti daca faci foamea.
asa ca mai bine tii o dieta personalizata, mananci sanatos si cat trebuie.:)
in cat timp a slabit colegul acela 10kg?
o saptamana frumoasa !!!>:D<

celestina 06 iul 2010 13:25:09

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 240926)

buna scumpa. iti raspund la tine ca sa stiu ca vezi:)
Eu nu am incercat-o si nici nu sunt curioasa:P sincera sa fiu nu mi se pare tocmai sanatoasa. dar acum fiecare cum crede.
despre proteine si carbo e bine.
cel mai bine e sa tii carbo sub limita si sa papai proteine. si daca faci sport e si mai super. sigur o sa ai rezultate.
dar acum sa iti zic dece nu sunt prea de acord. ca papi cam putin. si asa nu e bine.:-s e normal sa slabesti daca faci foamea.
asa ca mai bine tii o dieta personalizata, mananci sanatos si cat trebuie.:)
in cat timp a slabit colegul acela 10kg?
o saptamana frumoasa !!!>:D<

m am gandit as modific dieta daneza, si sa adaug la ea ceva carbo si fructe pana ajung la 1000 de calorii. Din pacate am avut probleme cu stomacul si de cateva zile pap numa paine prajita....Dar imi revin si ma apuc de treaba. Diseara o sa calculez cam cate calorii contine meniul dintr o zi a dietei daneze si mai adaug cate ceva, ca sa iasa ok. pupici si ms pt raspuns. Al meu prieten a dat jos 10 kg in 3 saptamani si de 4 ori pe sapt se ducea o ora la sala si apoi 30 de min de alergat la stadion.

celestina 07 iul 2010 16:50:33

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Am papat la mic dejun ceai fara zahar, un biscuite mare cu dulceata de capsuni. La gustari am avut 2 batoane cu cereale, adica 150 de calorii in total. La pranz am avut o conserva de peste in suc de rosii- 160 cal, 50 g graham, si de foame am mai rontait vreo 100 g de musli cu fructe. Acum ma duc sa mai pap o rosie si apoi ies la un suc, iar acasa, la cina o sa pap varza calita si eventual o salata. Suna cam aiurea meniul meu... Dar asta am gasit azi..

ali_lumi 09 iul 2010 10:44:46

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
http://images.pictureshunt.com/pics/...e_you-2252.jpg

celestina 13 iul 2010 14:15:46

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Mi e cam frica sa ma urc pe cantar....Pentru ca de 2 saptamani n am mai dat jos nimic...:( Nu pot sa spun nici ca am tinut dieta...ca nu a fost asa...Ma bucur insa, ca usor, usor, vad ca pantalonii nu ma mai strang asa tare in talie.,,,semn ca sportul isi spune cuvantul. De dat jos kilograme, nici vorba. Ma resemnez....ca n am ce face si sper sa mi fac timp zilele astea sa mi fac o dieta personalizata, sa stiu exact ce o sa pap in fiecare zi, cu 3 mese si 2 gustari, cu fructe si legume si care sa ajunga la 1000 de cal. Si o sa bag si sport! Va pup fetelor! Si bafta la slabit!

ras_cristalin 15 iul 2010 08:54:10

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de celestina (Post 251855)
Mi e cam frica sa ma urc pe cantar....Pentru ca de 2 saptamani n am mai dat jos nimic...:( Nu pot sa spun nici ca am tinut dieta...ca nu a fost asa...Ma bucur insa, ca usor, usor, vad ca pantalonii nu ma mai strang asa tare in talie.,,,semn ca sportul isi spune cuvantul. De dat jos kilograme, nici vorba. Ma resemnez....ca n am ce face si sper sa mi fac timp zilele astea sa mi fac o dieta personalizata, sa stiu exact ce o sa pap in fiecare zi, cu 3 mese si 2 gustari, cu fructe si legume si care sa ajunga la 1000 de cal. Si o sa bag si sport! Va pup fetelor! Si bafta la slabit!

Planul tau suna super, Celestina... ca la carte :) sa nu uiti sa pui limita la carbohidratyi, sa nu iti scrie acolo la meniu (mult) si sportul sa fie minim 30 de minute pe zi. Daca poti o ora, si mai bine.
Spor la slabit, sa ne auzim cu vesti bune :)

Slabuta 14 iun 2011 14:25:00

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Jurnal activat :)

celestina 14 iun 2011 20:08:25

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de Slabuta (Post 688534)
Jurnal activat :)

Multumesc Slabuta!!!

celestina 14 iun 2011 20:18:24

Din nou printre voi!!!
 
Nici nu aveti idee cat de mult ma bucur ca m-am intors aici! Anul trecut, pe vremea asta aveam 65 de kg si ziceam ca-s plinuta, acum la 68 ce sa mai zic? :D Asa ca mai bine nu mai zic nimic si ma apuc de munca. De sambata, am inceput Scardsale si adica acum sunt in cea de-a 4 zi. Recunosc ca nu am tinut dieta ca la carte, ca am avut mici abateri, insa incerc sa ma invat cu alt stil de viata. Cu multa salata, si gratar de pui. Plus fructe... Si cu sport. Din pacate, am tentinda de a-mi ineca problemene in mancare. Iar atunci cand sunt suparata (iar in ultima perioada numai belele am avut) , solutia salvatoare o vad in inghetata(care stiu cat ingrasa) sau in alte tampenii calorice. Da, aici e cea mai mare problema. Insa o sa invat sa rezolv si asta. Pentru ca vreau. :P
Va imbratisez pe toate!

celestina 14 iun 2011 20:43:45

a 4 a zi
 
Azi am mancat asa.

md- jumatate de gref, o felie de paine integrala cu fibre, o cana de cafea
pranz- ou fiert, branza de vaci, salata verde cu rosii si ceapa
gustare- un mar, (4 linguri de gris cu lapte- astea nu aveau nicio taina cu meniu, dar...)
cina- ompleta cu 2 oua, ceapa si branza, 2 pahare de sana 2% grasime, putina paine,

Spre rusinea mea, dupa cina, am gustat o lingura din dulceata de capsuni abia facuta de mama :( . Acum ma duc la dus si apoi poate apuc sa vad un film fain.


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:41:21.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO