forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-eve-dieta-weight-watchers-8637.html)

EveEve 31 mar 2011 11:21:38

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de julya (Post 599565)
Buna Eve!ma bag si eu ca musca in lapte :) .La sala unde merg eu vin multe fete care arata super bine!!numai eu si cateva doamne mai plinute....dar incerc sa nu ma gandesc la asta!!Ma gandesc la blugii la care aspir cu cateva numere mai mici si fac mai cu spor!!! ( PS si eu am fost un copil grasut de mic pe care mama il indopa,ma regasesc in povestea ta :( ) Bafta la slabit!!

Buna julya!>:D<>:D<>:D<
Nu te bagi ca musca-n lapte!! Ma bucur tare mult cand am musafiri noi la mine in casuta;))Deci bine ai venit>:D<!
Atunci, daca sunt multe fete care arata bine, priveste-le pe ele, si gandeste-te ca asa vei ajunge si tu daca te vei tine de treaba. Daca ele au putut, poti si tu, si noi toate, cu siguranta;;) Ca sa nu mai vorbim despre cum vor arata blugii pe noua ta silueta..8->Si acum ca vine vara, rochitele, bluzitele de tot felul..:X
Asa-i ca-i aiurea sa te indoape cu de toate cand esti mic?:(( Atunci nu ne dam seama...Dar pe la 12, 13 ani cand hormonii incep sa fiarba in noi:))Si vedem ca prietenele au succes cu baietii iar noi fiind plinute stam pe tusa...Nu mai e deloc funny. Asta, adaugat comentariilor venite de la colegi...Pe mine m-au demoralizat total, eu fiind foarte receptiva la ce imi spun cei din jur, si punand la suflet ceea ce mi se spune litera cu litera... Asa ca am cazut intr-un final in capcana acelei diete, daca o pot numi asa, uracioase, cu care am reusit sa-mi stric o parte din organism..
Dar bine ca am deschis cu toate ochii, ne aflam aici si ne sprijinim una pe alta, pana cand vom ajunge unde ne dorim:x
Tie cum iti merge?:D Multa bafta si tie in lupta cu kg, si te mai astept pe la mine>:D<:-*!

Alexandra Andreea 31 mar 2011 11:32:48

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de EveEve (Post 599513)
Yyyyeeeeeyyy!! Felicitari!!:D
Cu siguranta, cand va apare postul potrivit pentru tine, te vei angaja;;) Succes la interviuri, si sa vii numai cu vesti bune;))
E foarte bine daca iti faci abonament la sala...Una e cand faci singurica(desi si asta ajuta extraordinar de mult) si alta cand te indruma cineva:D Eu din pacate inca sunt putin complexata, si nu cred ca m-as simti in largul meu la sala..;)) Insa cand voi mai slabi putin (care apropo, vad ca de data asta este un proces extraordinar de lent!!!:))), cu siguranta o sa ma inscriu si eu.
Eu o sa fac sport diseara cand vin de la cursuri. aseara m-am culcat pe la 3:30, si abea pe la 9:45 m-am trezit si eu:">Asa ca m-am pus direct la invatat, cu mici pauze in care intru pe forum sa mai citesc pe ici pe colo:)).
Bafta la sport, si sa te tii cu dintii de el, ca face minuni!!!;;):-> Pupic:*

Si de femeile care au vreo 80 de kg ce mai zici? :D Pe mine m-ar motiva! ;;) Saru-mana de comenturi! >:D<

julya 31 mar 2011 11:45:56

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Comentariile de la colegi erau cele mai rele!! Nu am sa pot uita niciodata!!Dar prin clasa a 10-a m-am ambitionat si ca sa arat ca pot am slabit mult,tot asa cu diete draconice,aveam pe atunci 64 de kg b-).Ajunsesem sa fac si 600 abdomene pe seara.Sper ca o sa pot uita in timp.Iti multumesc mult pentru incurajari,inseamna f mult pt mine!! >:D<>:D<>:D< Eu am avut 84,acum am inceput sa stau p loc la 78,4,dar nu ma las deloc!!nu de data asta!!De data aceasta,pot sa spun ca incerc sa adopt un stil de viata sanatos!!!\:D/

EveEve 31 mar 2011 12:10:47

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra Andreea (Post 599625)

Si de femeile care au vreo 80 de kg ce mai zici? :D Pe mine m-ar motiva! ;;) Saru-mana de comenturi! >:D<

Stiu ca ar fi o motivatie extraordinara...Asta le spun si eu fetelor care le trebuie un impuls ca sa ajunga la sala..;))Insa din pacate, parca imi rasuna in minte unele vorbe din trecut, si de aceea am senzatia ca toata lumea s-ar uita numai la mine si ar rade(ca parca alta treaba n-au de facut saracii oameni:)))..Mi-e rusine si de mama daca intra din intamplare in camera mea cand fac sport:"> Insa sper ca in curand sa ma simt putin mai bine in pielea mea si sa pot trece peste chestiile astea, sa ma duc si eu la sala ca tot omu´..;))
Pentru commenturi nu ai de ce sa-mi multumesti, chiar esti foarte frumoasa!:-*

EveEve 31 mar 2011 12:14:12

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de julya (Post 599651)
Comentariile de la colegi erau cele mai rele!! Nu am sa pot uita niciodata!!Dar prin clasa a 10-a m-am ambitionat si ca sa arat ca pot am slabit mult,tot asa cu diete draconice,aveam pe atunci 64 de kg b-).Ajunsesem sa fac si 600 abdomene pe seara.Sper ca o sa pot uita in timp.Iti multumesc mult pentru incurajari,inseamna f mult pt mine!! >:D<>:D<>:D< Eu am avut 84,acum am inceput sa stau p loc la 78,4,dar nu ma las deloc!!nu de data asta!!De data aceasta,pot sa spun ca incerc sa adopt un stil de viata sanatos!!!\:D/

Si eu stau pe loc.. Adica nu stau pe loc, m-am ingrasat 1 kg cand mi-au venit musafirii:)) Insa m-am cantarit marti, si am dat 300g jos din acel kg, m-am mai cantarit si azi si tot la aceiasi greutate de marti sunt:)) Asa ca am decis sa ma cantaresc mai rar. Macar la 2-3 saptamani, sa vad daca reusesc..Ca ma enervez cand vad ca stau asa mult pe loc:| Insa tot nu ma las>:)Continui sa imi corecez alimentatia si cu sportul..Odata si odata tot o sa fim noi rasplatite pentru asta:>.
Tu urmezi vreo dieta anume?:D

Alexandra Andreea 31 mar 2011 12:18:13

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de EveEve (Post 599701)
Stiu ca ar fi o motivatie extraordinara...Asta le spun si eu fetelor care le trebuie un impuls ca sa ajunga la sala..;))Insa din pacate, parca imi rasuna in minte unele vorbe din trecut, si de aceea am senzatia ca toata lumea s-ar uita numai la mine si ar rade(ca parca alta treaba n-au de facut saracii oameni:)))..Mi-e rusine si de mama daca intra din intamplare in camera mea cand fac sport:"> Insa sper ca in curand sa ma simt putin mai bine in pielea mea si sa pot trece peste chestiile astea, sa ma duc si eu la sala ca tot omu´..;))
Pentru commenturi nu ai de ce sa-mi multumesti, chiar esti foarte frumoasa!:-*

La mine a intrat bunicamea in camera, si faceam Tae-Bo, si era sa-i dau un picior in gura!! :)) >:)

EveEve 31 mar 2011 12:33:55

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra Andreea (Post 599718)

La mine a intrat bunicamea in camera, si faceam Tae-Bo, si era sa-i dau un picior in gura!! :)) >:)

=))))))))))))))=)))))))))))))=)))))))))))))=)))))) )))))))))))))))))))))))))
:)):)):)):)):)):)):)):)):))
Ce tare!!=)) Chiar m-am amuzat=))=))=))
Saraca de ea:))nu a zis nimic?:))

Romyna 31 mar 2011 14:50:46

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra Andreea (Post 599718)


La mine a intrat bunicamea in camera, si faceam Tae-Bo, si era sa-i dau un picior in gura!! :)) >:)

Na ca eu eram deprimata cu kg astea multe ale mele si m-ai facut sa rad:)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):))

Alexandra Andreea 31 mar 2011 14:53:39

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Ehh...ce sa mai zica saraca! :))) A facut ochii mari si a inchis de urgenta usa! :))) O fi zicand ca au venit turcii! =))

Romyna 31 mar 2011 14:54:55

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de julya (Post 599651)
Comentariile de la colegi erau cele mai rele!! Nu am sa pot uita niciodata!!Dar prin clasa a 10-a m-am ambitionat si ca sa arat ca pot am slabit mult,tot asa cu diete draconice,aveam pe atunci 64 de kg b-).Ajunsesem sa fac si 600 abdomene pe seara.Sper ca o sa pot uita in timp.Iti multumesc mult pentru incurajari,inseamna f mult pt mine!! >:D<>:D<>:D< Eu am avut 84,acum am inceput sa stau p loc la 78,4,dar nu ma las deloc!!nu de data asta!!De data aceasta,pot sa spun ca incerc sa adopt un stil de viata sanatos!!!\:D/

Si clegii mei erau la fel:( Nici nu vreau sa-mi amintesc.La fel ca tine in clasa am slabit mult,aveam 49 de kg tot cu diete draconice...acum am ajuns la 85...ma rog 84 mai nou:(
Groaznic...de data asta poate sa fie tornada,cutrem,sfarsitul lumii ca eu tot slabesc...asta e cea mai mare dorinta a mea...vreau sa fiu slaba


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:12:59.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO