forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-eve-dieta-weight-watchers-8637.html)

EveEve 30 mar 2011 23:58:22

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Home sweet home..:xIn sfarsit#:-s!


Meniu 30.03.2011
Micul dejun
-250 ml suc de portocale – 118 kcal – 2.25 pt.
-47g paine integrala – 100 kcal – 1.8 pt.
-100g castraveti – 30 kcal – 0.2 pt.
-45g branza de vaca – 67 kcal – 1.57 pt.

Gustare 1
-12g biscuiti integrali fara zahar – 48 kcal – 1.02pt.

Pranz
-300 g castraveti – 45 kcal – 0.6 pt.
-150g rosii - 27 kcal – 0.2 pt.
-80g branza feta – 212 kcal – 5.68pt.

Gustare 2
-200g mere – 104 kcal – 0.9pt.

Cina
-150g pui la rotisor fara piele – 276 kcal – 4.95 pt.
-200g salata verde – 34 kcal – 0 pt.
-100g varza alba – 25 kcal – 0 pt.

Gustare 3
-250 ml Ceai de musetel – 3 kcal – 0 pt.

TOTAL INGERAT: 1089 kcal – 19.17pt

Activitati fizice
-70 min Aerobic – 470 kcal – 7 pt.
-20 min Mers rapid – 71 kcal
-Metabolism bazal – 1398 kcal

TOTAL CONSUMAT: 1939 kcal – 7 pt.

Roxii 31 mar 2011 00:05:01

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de EveEve (Post 598841)
Home sweet home..:xIn sfarsit#:-s!


Meniu 30.03.2011
Micul dejun
-250 ml suc de portocale – 118 kcal – 2.25 pt.
-47g paine integrala – 100 kcal – 1.8 pt.
-100g castraveti – 30 kcal – 0.2 pt.
-45g branza de vaca – 67 kcal – 1.57 pt.

Gustare 1
-12g biscuiti integrali fara zahar – 48 kcal – 1.02pt.

Pranz
-300 g castraveti – 45 kcal – 0.6 pt.
-150g rosii - 27 kcal – 0.2 pt.
-80g branza feta – 212 kcal – 5.68pt.

Gustare 2
-200g mere – 104 kcal – 0.9pt.

Cina
-150g pui la rotisor fara piele – 276 kcal – 4.95 pt.
-200g salata verde – 34 kcal – 0 pt.
-100g varza alba – 25 kcal – 0 pt.

Gustare 3
-250 ml Ceai de musetel – 3 kcal – 0 pt.

TOTAL INGERAT: 1089 kcal – 19.17pt

Activitati fizice
-70 min Aerobic – 470 kcal – 7 pt.
-20 min Mers rapid – 71 kcal
-Metabolism bazal – 1398 kcal

TOTAL CONSUMAT: 1939 kcal – 7 pt.

Hello Eve!>:D<Da pe unde mi`ai umblat toata ziua,ah?:-wImi place meniul tau,dar azi ai papat cam putintel.Puteai sa papi mai mult la pranz si era perfect>:D<

EveEve 31 mar 2011 00:31:55

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Roxii (Post 598847)

Hello Eve!>:D<Da pe unde mi`ai umblat toata ziua,ah?:-wImi place meniul tau,dar azi ai papat cam putintel.Puteai sa papi mai mult la pranz si era perfect>:D<

Buna Roxi!:x>:D<
Hihih.. pai am o explicatie 2 in 1 pentru asta:))Zilele astea ajung foarte tarziu de la facultate, ca trebuie sa raman cu colegii peste program pentru un proiect. Si aseara cum era tarziu tare, am poposit direct la prietenul meu acasa, ca azi de dimineata trebuia sa primeasca un pachet, si el cum e plecat in eternele lui calatorii:))m-a lasat pe mine sefa peste casa:>Si cand sunt la el nu stau foarte mult pe net, ca ma bucur si eu putin de singuratate completa:))Apoi, din nou la facultate:PSi tot de aia am mancat si mai putin la pranz..Ma invarteam prin frigiderul lui, si nu stiam ce sa mananc:))Si pana la urma am decis sa nu ma complic prea mult, ceva usor si fara sa gatesc:">Dar remediem noi maine:>
Apropo, as manca maine niste paste integrale.. Imi dai si mie o idee cam cum cu ce as putea sa le prepar?;;)

Roxii 31 mar 2011 00:53:57

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de EveEve (Post 598861)
Buna Roxi!:x>:D<
Hihih.. pai am o explicatie 2 in 1 pentru asta:))Zilele astea ajung foarte tarziu de la facultate, ca trebuie sa raman cu colegii peste program pentru un proiect. Si aseara cum era tarziu tare, am poposit direct la prietenul meu acasa, ca azi de dimineata trebuia sa primeasca un pachet, si el cum e plecat in eternele lui calatorii:))m-a lasat pe mine sefa peste casa:>Si cand sunt la el nu stau foarte mult pe net, ca ma bucur si eu putin de singuratate completa:))Apoi, din nou la facultate:PSi tot de aia am mancat si mai putin la pranz..Ma invarteam prin frigiderul lui, si nu stiam ce sa mananc:))Si pana la urma am decis sa nu ma complic prea mult, ceva usor si fara sa gatesc:">Dar remediem noi maine:>
Apropo, as manca maine niste paste integrale.. Imi dai si mie o idee cam cum cu ce as putea sa le prepar?;;)

Aaa;;)Ok,atunci se accepta:))Mai,mai,dar ocupat tare e iubi tau;;)Te cred ca te bucuri de singuratate,si mie mi`ar place:xPai le poti face cu sos de rosii facut de tine,eventual si niste ciuperci:D>:D<Eu am fugit la somn,te pup si noapte buna!>:D<

EveEve 31 mar 2011 01:00:42

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Roxii (Post 598865)

Aaa;;)Ok,atunci se accepta:))Mai,mai,dar ocupat tare e iubi tau;;)Te cred ca te bucuri de singuratate,si mie mi`ar place:xPai le poti face cu sos de rosii facut de tine,eventual si niste ciuperci:D>:D<Eu am fugit la somn,te pup si noapte buna!>:D<

Ocupat e putin spus:))Il vad cam de 4 ori pe luna. Multa lume ne intreaba cum de ne intelegem asa bine, nu ne certam, nu ne contrazicem..Pai cand te vezi 4 zile din 30 cat are luna, unde sa mai incapa si certurile, contrazicerile si tot ce mai tine de o relatie normala?:))In fine:-j
Hmmm buna idee pt paste:XMi se tot plimba prin minte si niste mozzarela, insa pana maine promit ca o voi trimite la plimbare prin alta parte:))
Si eu te pup Roxi, si noapte buna iti doresc!>:D<:-*

Alexandra Andreea 31 mar 2011 06:23:32

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Buna dimineatza Eve! >:D< Astazi vin cu floricele, pentru ca vad ca se face din ce in ce mai cald afara! ;;)
http://img.kudika.ro/comunitate/phot.../2/4252991.jpg

Si mie imi place ce ai papat, dar sunt de aceeasi parere cu Roxi! ;;) Si, puteai sa inlocuiesti pranzul cu cina, ca sa fie mai usoara!;;) Iar seara puteai sa bagi un mar, eventual copt cu scortisoara ;;) ...sau orice alt fruct! >:D<

Spaghetele, eu le fierb doar 5 min, ca sa nu iasa amidonul din ele si sa nu se depuna, si fac cum a zis Roxi, cu sos de rosii si condimente! :x Cateodata in sos mai pun si putin usturoi! :"> Le poti asorta cu legume, gen broccoli si ciuperci, sau simple! >:D<

O zi frumoasa! :-*

Romyna 31 mar 2011 08:40:09

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
http://i588.photobucket.com/albums/s...r4e0dd2678.gif

Roxii 31 mar 2011 09:48:47

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de EveEve (Post 598866)
Ocupat e putin spus:))Il vad cam de 4 ori pe luna. Multa lume ne intreaba cum de ne intelegem asa bine, nu ne certam, nu ne contrazicem..Pai cand te vezi 4 zile din 30 cat are luna, unde sa mai incapa si certurile, contrazicerile si tot ce mai tine de o relatie normala?:))In fine:-j
Hmmm buna idee pt paste:XMi se tot plimba prin minte si niste mozzarela, insa pana maine promit ca o voi trimite la plimbare prin alta parte:))
Si eu te pup Roxi, si noapte buna iti doresc!>:D<:-*

Offf,aiurea:-s Si eu ma vad rar cu iubitu dar noi tot ne certam..la telefon,pe mess,unde prindem:))Dar cand suntem impreuna nu mai ne certam:D

Trimite`o departe ca are multe calorii:))Te`am pupat,o zi minunata iti doresc!>:D<

EveEve 31 mar 2011 09:55:24

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra Andreea (Post 598887)
Buna dimineatza Eve! >:D< Astazi vin cu floricele, pentru ca vad ca se face din ce in ce mai cald afara! ;;)
http://img.kudika.ro/comunitate/phot.../2/4252991.jpg

Si mie imi place ce ai papat, dar sunt de aceeasi parere cu Roxi! ;;) Si, puteai sa inlocuiesti pranzul cu cina, ca sa fie mai usoara!;;) Iar seara puteai sa bagi un mar, eventual copt cu scortisoara ;;) ...sau orice alt fruct! >:D<

Spaghetele, eu le fierb doar 5 min, ca sa nu iasa amidonul din ele si sa nu se depuna, si fac cum a zis Roxi, cu sos de rosii si condimente! :x Cateodata in sos mai pun si putin usturoi! :"> Le poti asorta cu legume, gen broccoli si ciuperci, sau simple! >:D<

O zi frumoasa! :-*

Buna dimineata, Ale!
Iti multumesc pentru flori:xWow, asa bine incep dimineata cand intru aici si vad cadourile tale;))8->
Intr-adevar, am mancat mai putin ca de obicei, dar o sa remediem astazi ca am putin mai mult timp sa imi planific bine meniul;)) Si cred ca o sa-mi fac si un mar cu scortisoara pe la gustarea 2, sau 3;)))
Abea astept sa imi fac pastele..8-> Cred ca o sa mi le fac simple, doar cu sos de rosii. Chiar nu am mai mancat demult paste, si imi era pofta;))
O zi frumoasa si tie, si multumesc pentru vizita>:D<!:-*

EveEve 31 mar 2011 09:57:19

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Romyna (Post 599086)

Buna dimineata Romyna!>:D<
Tare frumos ursuletul de la tine;))
CUm te-ai trezit in dimineata asta?:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:46:57.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO