forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul unei foste obeze - Ionely (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-unei-foste-obeze-ionely-10121.html)

lonely 02 oct 2011 16:22:46

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 807273)
Si eu am 95 pe burta. Inadmisibil, stiu :))

Ce mai faci?

Hello again fetele ....... eu chiar nu ma pricep la citate multiple.... deci sunt varza :))
Azi am fost cuminte :)) conform obiceiului meu de a ingrasa porcul in ajun..... mereu in toate am fost cu ultima suta de metri..... daca maine am cantar deci azi trebuie cumintenie, nu? :)) Am papat gratar de pui....... ceilalti papau sarmalute :)) si haios....tot in salata si puiul meu s-au infipt amandoi..... "da-mi si mie sa gust" :)) iar eu pofteam ce-aveau ei dar ntz..... tare pe pozitii azi :)) Ma apuc de calcat ca am o gramada.... tot ce-am spalat.......imi ia 2 ore soto...... si apoi musai 30 minute tae bo. Prea mi-am facut de cap saptamana asta :D Voi?

happygirldiana 02 oct 2011 16:26:17

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 807300)
Hello again fetele ....... eu chiar nu ma pricep la citate multiple.... deci sunt varza :))
Azi am fost cuminte :)) conform obiceiului meu de a ingrasa porcul in ajun..... mereu in toate am fost cu ultima suta de metri..... daca maine am cantar deci azi trebuie cumintenie, nu? :)) Am papat gratar de pui....... ceilalti papau sarmalute :)) si haios....tot in salata si puiul meu s-au infipt amandoi..... "da-mi si mie sa gust" :)) iar eu pofteam ce-aveau ei dar ntz..... tare pe pozitii azi :)) Ma apuc de calcat ca am o gramada.... tot ce-am spalat.......imi ia 2 ore soto...... si apoi musai 30 minute tae bo. Prea mi-am facut de cap saptamana asta :D Voi?

Buna!
Sa inteleg ca nici tu nu ai fost prea cuminte sapt asta,de ai vrut sa ingrasi porcul in ajun?:>Hai,spivedeste-te,si apoi spune-mi ca de maine esti cuminte si imi esti alaturi si ma urechezi si ma iei la suturi.daca e nevoie vino peste mine si bate-ma,biciueste-ma:))
sa ai spor in tot;)
Eu mi-s acasa,incerc sa m aurnesc din fata pc-u;ui sa ma duc la bucatarie sa pregatesc pachetul,sa fac un dus si apoi sa ma pregatesc de oras.Ultima seara asa,de capul meu.Ies cu iubi si cu prietena mea.Apoi somn,ca maine sunt la munca.24....

lonely 02 oct 2011 16:33:11

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 807307)
Buna!
Sa inteleg ca nici tu nu ai fost prea cuminte sapt asta,de ai vrut sa ingrasi porcul in ajun?:>Hai,spivedeste-te,si apoi spune-mi ca de maine esti cuminte si imi esti alaturi si ma urechezi si ma iei la suturi.daca e nevoie vino peste mine si bate-ma,biciueste-ma:))
sa ai spor in tot;)
Eu mi-s acasa,incerc sa m aurnesc din fata pc-u;ui sa ma duc la bucatarie sa pregatesc pachetul,sa fac un dus si apoi sa ma pregatesc de oras.Ultima seara asa,de capul meu.Ies cu iubi si cu prietena mea.Apoi somn,ca maine sunt la munca.24....

Sincer? Maine parca as vrea sa-mi arate cantarul pe plus ca-mi trebuie un dus rece .....am vazut 1,5 kg....... hehe cine mai e ca mine...... Nu stiu daca am pacatuit chiar grav, dar fiind de mai multe ori intr-o saptamana.... si nici sport n-am facut...... mi s-a parut c-am mancat ca pe vremuri. Nici in oglinda n-am mai avut curaj sa ma uit......ce bleguta sunt :))) De parca s-ar fi vazut 10 kg in plus :))
Promit solemn ca de maine sunt cea mai cuminte :)) si te tin si pe tine aproape....ca daca nuuuuuuuu, vin la tine si ti-am zis........ hair-stylist ma cheama dupa aia :))

happygirldiana 02 oct 2011 16:36:10

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 807320)
Sincer? Maine parca as vrea sa-mi arate cantarul pe plus ca-mi trebuie un dus rece .....am vazut 1,5 kg....... hehe cine mai e ca mine...... Nu stiu daca am pacatuit chiar grav, dar fiind de mai multe ori intr-o saptamana.... si nici sport n-am facut...... mi s-a parut c-am mancat ca pe vremuri. Nici in oglinda n-am mai avut curaj sa ma uit......ce bleguta sunt :))) De parca s-ar fi vazut 10 kg in plus :))
Promit solemn ca de maine sunt cea mai cuminte :)) si te tin si pe tine aproape....ca daca nuuuuuuuu, vin la tine si ti-am zis........ hair-stylist ma cheama dupa aia :))

Nuuu,sa nu iti arate pe plus,ce-ai?Lasa,macar 200 de gr minus,si alea o sa fie ca un dus cu apa rece:))SI uite cat de bine te inteleg,eu ma vad cat o vaca desi nu stiu daca mi s-a schmbat foarte mult corpul in ruma lunii asteia.Dar daca eus tiu ca am calcat stramb la feicare pas,e normal sa ma simt cu musca pe caciula si sa vad ceva urat,nu?
Eu maine aflu cate kg am.Trebuie sa fac ceva sa merg la baie,sa ma cantaresc sa vad cat am adugat si sa o iau de la capat.

lonely 02 oct 2011 16:40:31

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 807326)
Nuuu,sa nu iti arate pe plus,ce-ai?Lasa,macar 200 de gr minus,si alea o sa fie ca un dus cu apa rece:))SI uite cat de bine te inteleg,eu ma vad cat o vaca desi nu stiu daca mi s-a schmbat foarte mult corpul in ruma lunii asteia.Dar daca eus tiu ca am calcat stramb la feicare pas,e normal sa ma simt cu musca pe caciula si sa vad ceva urat,nu?
Eu maine aflu cate kg am.Trebuie sa fac ceva sa merg la baie,sa ma cantaresc sa vad cat am adugat si sa o iau de la capat.

Sincer nu ma taie capul ce sa-ti recomand pentru tranzit in afara de ceaiurile de care am discutat deja...... Adevarul e ca si mie de-abia dupa nastere mi s-a reglat chestia asta...... E intr-adevar foarte aiurea...... ma simteam balonata si pe mine ma durea si in partea stanga...... (colonul?)... tare grea ma simteam...... Poate reusesti sa intri intr-un normal....... desi e greu la programul tau.......

happygirldiana 02 oct 2011 16:51:16

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 807329)
Sincer nu ma taie capul ce sa-ti recomand pentru tranzit in afara de ceaiurile de care am discutat deja...... Adevarul e ca si mie de-abia dupa nastere mi s-a reglat chestia asta...... E intr-adevar foarte aiurea...... ma simteam balonata si pe mine ma durea si in partea stanga...... (colonul?)... tare grea ma simteam...... Poate reusesti sa intri intr-un normal....... desi e greu la programul tau.......

nici nu stiu daca ar mai fi ceva de recomandat.am incercat pastile,ceaiuri,tarate...nu vrea sa se regleze....da,colonul,si eu simt durerei.de fapt nu stiu daca sunt dureri.Sunt asa niste manifestari,parca ze zguduie colonul,nu stiu....:))Asa ma simt si eu,grea rau...O sa mai beau un ceai din ala desi am imrpesia ca nu e bun de nimic.E la pliculet,poate de-aia.Dar nu are gust amar cum zicea Alina si niciun efect nu are.

lonely 02 oct 2011 21:01:02

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Buna seara >:D<
Bifez doar 20 minute de tae bo......nu stiu de ce ma jena in dreapta..... parca-mi simteam ficatul...... stiu ca ficatul nu doare....... cel mult fierea....Habar n-am ce s-a intamplat dar m-a impiedicat sa fac 30 minute......... o fi si pentru c-am stat degeaba saptamana asta si s-a dezobisnuit organismul de miscare ;))
De maine o noua saptamana...... mai buna de slabit ca asta. Si maine dimineata minutul adevarului :)) cand voi fi suparata pe mine nu pe cantar. El mititelul n-are vina ca stapana pofteste de toate :)) mai putin sport :))
Mai am de cremuit si de uscat parul si-apoi ma bag cumintica in pat sa visez la kilograme pierdute peste noapte :))
Somn usor iubitele mele slabute si maine sa incepeti o saptamana numai buna de slabit sanatos >:D< :-*

Alynuta 03 oct 2011 06:44:06

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Buna dimineata>:D<
Ceva modificari de ticker, hai ca te-astept cu vesti bune, eu am cam dat-o in bara ieri , dar sapt, asta sper sa-l cobor si eu macar cu 100 gr.:))

Alynuta 03 oct 2011 06:47:59

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 807300)
Hello again fetele ....... eu chiar nu ma pricep la citate multiple.... deci sunt varza :))
Azi am fost cuminte :)) conform obiceiului meu de a ingrasa porcul in ajun..... mereu in toate am fost cu ultima suta de metri..... daca maine am cantar deci azi trebuie cumintenie, nu? :)) Am papat gratar de pui....... ceilalti papau sarmalute :)) si haios....tot in salata si puiul meu s-au infipt amandoi..... "da-mi si mie sa gust" :)) iar eu pofteam ce-aveau ei dar ntz..... tare pe pozitii azi :)) Ma apuc de calcat ca am o gramada.... tot ce-am spalat.......imi ia 2 ore soto...... si apoi musai 30 minute tae bo. Prea mi-am facut de cap saptamana asta :D Voi?

Asa patesc si eu :)),poftesc ai mei la papica mea,si ei au atatea alternative. Daca suntem la ora spovedaniei ,marturisesc si eu ca ieri am papat 3 eclere si 3 felii de pizza:D.Aveam si placinta cu mere, dar am rezistat la ea ,dar asa bine aratau eclerele lui mama ca nu m-am putut abtine.

lonely 03 oct 2011 07:01:34

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Buna dimineata >:D<
Acum merg sa modific tikerul......85 kg. Mi se pare prea perfect sa fie adevarat :)) De fapt stau sa ma gandesc daca nu cumva saptamana viitoare se vor vedea greselile de saptamana asta. Din cate am inteles de-abia dupa o saptamana apar efectele exceselor alimentare. Oricum sunt happy(logic) ca am mai dat jos ceva :)
Mai sper ca si voi slabutelor dragi sa inregistrati toate minusuri la cantar si sa aveti o saptamana buna >:D< :-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:27:38.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO