forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Liga adolescentelor slabute (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/liga-adolescentelor-slabute-2462.html)

andreea nicol 06 ian 2011 11:50:31

Re: Liga adolescentelor slabute
 
azi dim cantarul arata 70.5 \:d/ si inca sunt pe stop:d sper dupa ce trece sa am mai putin:d o zi buna fetele:*

Livia89 06 ian 2011 12:55:52

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de andreea nicol (Post 460824)
azi dim cantarul arata 70.5 \:d/ si inca sunt pe stop:d sper dupa ce trece sa am mai putin:d o zi buna fetele:*

felicitari pt progres >:D< mult spor la slabit de-acum incolo:-*

ai grija sa fie reala slabirea, sa nu fie de la faptul ca ai papat prea putin:) am inteles ca ai unele neplaceri in familie, ar trebui sa te tii tare, sa treci peste toate si sa te gandesti la sanatatea ta, sa papi suficient si sa dormi bine>:D< incearca sa papi structurat in 3 mese principale si 2 gustari intre ele si iti va fi mai usor si mai sanatos sa slabesti asa>:D< si eu am lipsa de pofta de mancare cand dau de necaz:-s dar ti-am zis, tu trebuie sa te gandesti ca nimic nu ar trebui sa-ti afecteze sanatatea:)

ai grija de tine, te-am pupat :-*

andreea nicol 06 ian 2011 17:52:35

Re: Liga adolescentelor slabute
 
multumesc mult livia pentru stafuri :* o sa le urmez intr`atat cat voi putea .de azi mi`am propus sa nu mai intru in bucatarie dupa ce vin de la sc:-? am sticla cu apa in camera (de 5 litri sa fiu sigura:D ) si gta nu mai mananc seara:d intr`o sapt ar trb sa se vada camar cateva sute de grame avand in vedere ca la mn masa principala era cina:))

anka4iulie 06 ian 2011 20:30:54

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Azi am dat-o i bara. Rau. Am mancat prajitura. Si biscuiti cu ciocolata deasupra, de la sarbi.

andreea nicol 06 ian 2011 20:41:20

Re: Liga adolescentelor slabute
 
incearca macar sa faci putina miscare Anca:Dsi eu azi am mancat aiurea de fapt de 3 zile mananc aiurea dar incerc sa ma corectez:-?incearca sa nu mai mananci dulce:( asta incerc si eu si mai scap la ele :( dar daca vrem se poate:*

Livia89 06 ian 2011 20:43:40

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de andreea nicol (Post 461396)
multumesc mult livia pentru stafuri :* o sa le urmez intr`atat cat voi putea .de azi mi`am propus sa nu mai intru in bucatarie dupa ce vin de la sc:-? am sticla cu apa in camera (de 5 litri sa fiu sigura:D ) si gta nu mai mananc seara:d intr`o sapt ar trb sa se vada camar cateva sute de grame avand in vedere ca la mn masa principala era cina:))

nu asta era ideea:P tre sa mananci si cina, e un mit gresit ca daca vrei sa slabesti tre sa renunti la mancat seara... doar ca e de preferat sa nu mananci carbohidrati ca sa iti ramana energia lor neconsumata pana te culci, intelegi?:)

la md mananci carbohidrati, din cereale sau paine, sau orez cu lapte daca vrei:P si bineinteles, si cerealele cu iaurt, painea cu zacusca de legume, salata de vinete sau ou sau orice ti se pare tie mai potrivit... sau poti si fara carbohidrati, cu branza/oua cu multe legume langa
la pranz, carne, o portie cat palma ta, preparata cu cat mai putin ulei, cu multe legume fierte/inabusite/salata langa, si eventual supa daca mai ti-e foame
la cina, ori o portie mica de branza cu salata, sau o portie consistenta de supa
gustari: un iaurt simplu, fructe 150-200 de gr, un pumn de alune/nuci/seminte

si lista cu alimente sanatoase care te ajuta sa slabesti poate continua:) nu e nevoie sa renunti la nicio categorie de alimente ca sa slabesti, trebuie doar sa ai grija la proportiile dintre ele:P daca mai ai nelamuriri, mai scrie, poate te mai pot ajuta:) am acumulat destul de multe cunostinte de pe forum, ramane sa le impartasesc si eu, si mai ales sa le pun in practica:P pt ca asta ma omoara si pe mine:))

mult succes in continuare>:D<

riky 06 ian 2011 20:47:42

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de andreea nicol (Post 461396)
multumesc mult livia pentru stafuri :* o sa le urmez intr`atat cat voi putea .de azi mi`am propus sa nu mai intru in bucatarie dupa ce vin de la sc:-? am sticla cu apa in camera (de 5 litri sa fiu sigura:D ) si gta nu mai mananc seara:d intr`o sapt ar trb sa se vada camar cateva sute de grame avand in vedere ca la mn masa principala era cina:))

Nici sa nu faci prostia sa nu papi seara, ideea e sa nu mananci prostioara , si nu dupa ora 18- 19...

andreea nicol 06 ian 2011 21:08:41

Re: Liga adolescentelor slabute
 
pai asta e problema,eu sunt la sc pana la 7 si pana ajung acasa de face 7 juma.pana ma schimb si pana asa se face 8:| nu mai vreau sa mananc as atarziu:-? o sapt stiu ca am mancat dim ceai cu o felie de paine cu margarina la pranz carne fiarta cu legume si la cina un iaurt mare simplu si am slabit 2-3 kg si cina o luam la ora 5 si apoi nu mai mancam nimic.mai mult cred ca am slabit pt ca cina nu era asa consistenta ca de obicei.in genaral fac prostia de a manca cv dulce sau cv cu paine seara :-s si asta nu e bn.iar micul dejun e foarte neinsemnat la mn:)) adica un mar ceai gol sau cv de genu:-? la pranz mananc ce apuc mai rpd pana sa plec la scoala si seara vin rupta de foame:)) si mancam ce prindeam fara sa ma uit si apoi imi pare rau ca am mancat atata:|

CaMi22 06 ian 2011 21:12:28

Re: Liga adolescentelor slabute
 
lucia te rog sa ma scuzi ca nu am mai raspuns aseara eram obosita rupta dupa scoala:(
sper ca nu te-ai suparat:D
pai ieri am mancat de breo 900 si ceva de calorii si astazi la fel da am mancat 150 de grame de portocale:D:))
stai sa caut meniul de ieri si ala de azi sa-i dau copy paste:D

CaMi22 06 ian 2011 21:13:41

Re: Liga adolescentelor slabute
 
andreea si eu am tinut dieta asta de care zici tu si am slabit tot asa vreo 2-3 kg si le-am pus la loc plus inca 2-3 dupa ce am incetat-o:(


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:22:26.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO