forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Liga adolescentelor slabute (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/liga-adolescentelor-slabute-2462.html)

Renne 10 sep 2010 19:05:04

Re: Jurnal slabit Anyta
 
boona>:D<

daca ai ambitie si perseverenta nu ai cum sa nu reusesti. adevarat , trebuie timp dar sper ca impreuna cu ajutorul slabutzelor de aici ambitia ta sa fie intarita cand trebuie si perseverentza sa fie perseverenta!:D

sfaturi(pe care sigur le vei mai auzi!) : nu te infometa, fa sport si pastreaza capul sus;)

sa ne scri meniul zilnic ca noi sa iti spunem "asa da" sau "asa nu"
( ok , am 14 ani, nu stiu cum te simti sa primesti sfaturi de la cnv mai mic decat tn...:D)

DeathInVogue 10 sep 2010 19:18:53

Re: Jurnal slabit Anyta
 
Citat:

Anterior postat de grasunica (Post 323046)
hey..buna;;)
m`am hotarat sa imi fac in sfarsit un jurnal
deci...sa va spun ceva despre mine
ma numesc Ana...am 16 ani;;) si sunt eleva in clasa a X-a la C.N"SB" din judetul SAlaj.
Ma consider o persoana linistita..(poate prea linistita):)) si nu foarte ambitioasa....adica mi`a luat aproape doi ani sa`mi dau seama ca trebuie sa SLABESC!!!
Povestea mea incepe acum vreo 7 ani...cand am inceput sa iau foarte mult in greutate.Va vine sa credeti ca intr`un an scolar...din septembrie anul x pana in anul celalalt luam in greutate intre 10 si 15 kg?
Nu pot sa`mi imaginez cat de FRAIERA si lacoma eram.
ma bucur insa ca am scapat de asta.Am vazut ca pe zi ce trecea prietenii nu ma mai bagau in seama..cred ca si radeau pe la spatele meu...insa eu am preferat sa ma fac oarba decat sa sufar si mai mult:|...pot sa spun ca nu am prieteni...nu am aproape nici un prieten...nici macar colegii de clasa....din cauza greutati mele imi era rusine sa vorbesc,sa comunic...sa imi fac prieteni noi.Hmmm:((...pai...uite:))...ce fraiera eram:))...in clasa a noua am vorbit doar cu fetele mele...cu colegele,iar cu colegii...care sunt 18 la numar..(profil mate`info)...am vorbit doar cu 2-3..restul imi era rusine...deoarece mi se parea ca aspectul meu fizic provoaca greata..si imi era rusine.M`am hotarat ca trebuie sa slabesc in data de 14-06-2010...odata cu inceperea vacantei.de atunci si pana azi am dat jos 16 kg si ma simt foarte bine...cred ca dadeam jos si mai mult daca respectam regimul ca la carte.de Luni...tin un regim ...ma rog..daca pot sa`i spun asa....pai..nu depasesc 1100 calorii pe zi...sper sa functioneze.
Asta este povestea mea...va astept cu intrebari..incurajari...si sper sa`mi fac cat mai multi prieteni aici
bye:-h..pe mai tarziu:*



Bine ai venit printre noi!>:D<
ma bucur ca te-ai decis sa ni te alaturi..fii sigura ca vei gasi sprijinul moral de care ai nevoie in lupta cu kilogramele
e trista povestea ta:( intr-adevar kilogramele in plus iti pot deforma nu numai corpul ci si parerea pe care o ai despre tine..e bine ca ti-ai dat seama in sfarsit ca ai nevoie sa slabesti...in primul rand o faci pentru tine si mai apoi pentru a fi vazuta bine de ceilalti ( cine spune ca parerea altora despre el nu conteaza e un ipocrit..tuturor ne pasa ce cred altii despre noi)
felicitari pentru kilogramele pierdute...sunt foarte multe:) felicitari de asemenea si pentru ambitia de care ai dat dovada si sper sa dai si in continuare ca sa scapi de tot ceea ce te deranjeaza si te face sa fii nemultumita de propriul tau corp:) nu uita ca tot ceea ce iti trebuie este mult efort si determinare

deci de luni te-ai decis sa papi "asa cum trebuie" ca sa zic asa:P te sfatuiesc sa intri zilnic pe-aici daca poti si sa ne spui ce papi si daca faci sport ce faci:) ( daca nu faci sport ar cam fii timpul sa incepi..este singurul mod in care vei slabi frumos)

eu iti doresc mult succes in lupta cu kilogramele!>:D< sa treci pe la noi cat mai des ca sa vorbim:-*

grasunica 11 sep 2010 10:05:33

Re: Jurnal slabit Anyta
 
Citat:

Anterior postat de DeathInVogue (Post 323525)
Bine ai venit printre noi!>:D<
ma bucur ca te-ai decis sa ni te alaturi..fii sigura ca vei gasi sprijinul moral de care ai nevoie in lupta cu kilogramele
e trista povestea ta:( intr-adevar kilogramele in plus iti pot deforma nu numai corpul ci si parerea pe care o ai despre tine..e bine ca ti-ai dat seama in sfarsit ca ai nevoie sa slabesti...in primul rand o faci pentru tine si mai apoi pentru a fi vazuta bine de ceilalti ( cine spune ca parerea altora despre el nu conteaza e un ipocrit..tuturor ne pasa ce cred altii despre noi)
felicitari pentru kilogramele pierdute...sunt foarte multe:) felicitari de asemenea si pentru ambitia de care ai dat dovada si sper sa dai si in continuare ca sa scapi de tot ceea ce te deranjeaza si te face sa fii nemultumita de propriul tau corp:) nu uita ca tot ceea ce iti trebuie este mult efort si determinare

deci de luni te-ai decis sa papi "asa cum trebuie" ca sa zic asa:P te sfatuiesc sa intri zilnic pe-aici daca poti si sa ne spui ce papi si daca faci sport ce faci:) ( daca nu faci sport ar cam fii timpul sa incepi..este singurul mod in care vei slabi frumos)

eu iti doresc mult succes in lupta cu kilogramele!>:D< sa treci pe la noi cat mai des ca sa vorbim:-*

mersi de incurajare:x
de luni va spun meniul pt fiecare zi pt ca pana atunci sunt plecata si nu voi putea
mai vorbim noi:X
bye:*:*:**:

lucia ely 11 sep 2010 10:14:17

Re: Jurnal slabit Anyta
 
buna :*:*:*:*
si bine ai venit printre noi>:D<
un weekend placut si cat mai frumos iti doresc>:D<

p.s felicitari pt kg date jos>:D<

DeathInVogue 11 sep 2010 10:25:00

Re: Jurnal slabit Anyta
 
Citat:

Anterior postat de grasunica (Post 324022)
mersi de incurajare:x
de luni va spun meniul pt fiecare zi pt ca pana atunci sunt plecata si nu voi putea
mai vorbim noi:X
bye:*:*:**:

asa sa faci>:D< noi asteptam raportul
un weekend minunat si fara tentatii:>

carinush 11 sep 2010 10:28:06

Re: Jurnal slabit Anyta
 
Buna Anyta.FElicitari pentru cele 16kg date deja jos. Iti doresc succes in continuare :-* si fii perseverenta >:D<

choco 11 sep 2010 11:58:00

Re: Jurnal slabit Anyta
 
buna!felicitari pt kg date jos!tine-o tot asa!o sa vezi ca vei reusii!ai ambitie si asta s-a vazut.cu efort,ambitie si sprijin vei reusii!sunt sigura de asta :-*.te asteptam cu meniuri!

elenus 12 sep 2010 17:48:48

Re: Jurnal elenus
 
ce am papat eu azi:fulgi de cereale cu stafide(30g)+lapte semidegresat 250ml +3 biscuiti petit beurre
gustare :struguri 200g
pranz:telemea de vaca 30g+rosii+napolitane 30g
cina:iaurt nutry day +75g covrig+in jur de 100g mreana prajita cu putin hrean
pareri?sfaturi?cineva,ceva?
stiu, stiu , am cam dat-o in bara cu napolitanele , biscuitii si covrigul ala....

Cassy 13 sep 2010 00:04:00

Re: Jurnal elenus
 
Buna Elenus !:D
..vreau sa-ti doresc succes in noul an scolar, sa ai parte de multa sanatate, putere de munca si rabdare ..:D

Cassy 13 sep 2010 00:20:07

Re: Jurnal slabit Anyta
 
Buna Anyta !:-*
vreau sa-ti urez un an nou scolar frumos, plin de intamplari de neuitat, multe realizari.. succes:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:47:18.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO